windows 7'den windows 10'a geçme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Merto0060

Asistan
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar herkese merhaba, şuan işletim sistemim windows 7 ultimate windows 10'a geçmek istiyorum fakat windows 10 için 30gb yer istiyor fakat bende o kadar yer yok yedek diskte 45gb yerel diskte ise 40gb alan var windows 10'u kurarsam yer sıkıntısı yaşar mıyım sizce geçmeli miyim ? şu şekide düşündüm windows 10' indirdikten sonra eski işletim sistemim windows 7 ultimate'i silsem alan açılırmı ?kaç gb alan açılır ? veya windows 10'u yedek diskime kurabilir miyim ? nasıl yedek diske kurarım ? windows 10 sistemimi destekler mi SİSTEM :işlemci : intel core 2 duo E4500,,,,,,,,Ekran kartı : şuanlık yok yakında alacağım,,,,,monitör : Philips 190C ,,,,, BİT : 64 BİT,,,,RAM : 2.5 GB,,, bu sistemle uyumlu mudur uyumlu değil ise bile sorduğum sorulara cevaplarsanız çok mutlu olurum iyi günler...

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
arkadaşlar herkese merhaba, şuan işletim sistemim windows 7 ultimate windows 10'a geçmek istiyorum fakat windows 10 için 30gb yer istiyor fakat bende o kadar yer yok yedek diskte 45gb yerel diskte ise 40gb alan var windows 10'u kurarsam yer sıkıntısı yaşar mıyım sizce geçmeli miyim ? şu şekide düşündüm windows 10' indirdikten sonra eski işletim sistemim windows 7 ultimate'i silsem alan açılırmı ?kaç gb alan açılır ? veya windows 10'u yedek diskime kurabilir miyim ? nasıl yedek diske kurarım ? windows 10 sistemimi destekler mi SİSTEM :işlemci : intel core 2 duo E4500,,,,,,,,Ekran kartı : şuanlık yok yakında alacağım,,,,,monitör : Philips 190C ,,,,, BİT : 64 BİT,,,, bu sistemle uyumlu mudur uyumlu değil ise bile sorduğum sorulara cevaplarsanız çok mutlu olurum iyi günler...
zaten yükseltilirken w7 gider

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
arkadaşlar herkese merhaba, şuan işletim sistemim windows 7 ultimate windows 10'a geçmek istiyorum fakat windows 10 için 30gb yer istiyor fakat bende o kadar yer yok yedek diskte 45gb yerel diskte ise 40gb alan var windows 10'u kurarsam yer sıkıntısı yaşar mıyım sizce geçmeli miyim ? şu şekide düşündüm windows 10' indirdikten sonra eski işletim sistemim windows 7 ultimate'i silsem alan açılırmı ?kaç gb alan açılır ? veya windows 10'u yedek diskime kurabilir miyim ? nasıl yedek diske kurarım ? windows 10 sistemimi destekler mi SİSTEM :işlemci : intel core 2 duo E4500,,,,,,,,Ekran kartı : şuanlık yok yakında alacağım,,,,,monitör : Philips 190C ,,,,, BİT : 64 BİT,,,,RAM : 2.5 GB,,, bu sistemle uyumlu mudur uyumlu değil ise bile sorduğum sorulara cevaplarsanız çok mutlu olurum iyi günler...
Yükseltmenizi önermem.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
2.5 gb ram ve e4500 ile windows 10 a geçmeyin.

Merto0060

Asistan
Reaksiyon puanı
13

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
neden geçsem ne olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

yüklesem ne gibi sorunlar görürüm bu arada metinde yazığım soruları cevaplarsanız mutlu olurum,

windows 10'un özelliklerini çok sevdiğim için çok geçmek istiyorum
Geçersen ssd de yoksa pc durmadan tıkanır donar. Windows 10 a 4gb ram bile yetmiyor.

Windows Help

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Öncelikle merhaba,

Windows 10 sistem gereksinimleri aşağıdadır

İşlemci:1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM:32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
Sabit sürücü alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 32 GB
Grafik kartı:WDDM 1.0 sürücüsüyle DirectX 9 veya üzeri
Ekran:800x600
İnternet Bağlantısı:Güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet bağlantısı gerekir. S modunda Windows 10 Pro, S modunda Windows 10 Pro Education, S modunda Windows 10 Education ve S modunda Windows 10 Enterprise için ilk cihaz kurulumu (İlk Çalıştırma Deneyimi veya OOBE) sırasında internet bağlantısının yanı sıra Microsoft hesabı (MSA) veya Azure Active Directory (AAD) hesabı gerekir. Windows 10'da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir. S modu hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Windows 10 Bilgisayar Sistemi Teknik Özellikleri ve Gereksinimlerini Denetleme - Microsoft

Ama şu anki sistem durumunuzla geçmenizi önermem.