Lınuxa yeni geçtim size ihtiyacım var?

Bu konuyu okuyanlar

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Zar zor olsada lınux mıntı ve wifimi kurabilidim :D şimdi mağazadan steamı kurdum csgo fps daha fazla dediler direkt kütüphanemden indiricem peki ets ve paydayde aynımı ets truckersmp de oynuyorum online,ve de ekranım hiç renkli değil soluk renkli,az da olsa perfonmans ayarı filan varmı arada farkediyorum açılırken filan uygulamalar?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Zar zor olsada lınux mıntı ve wifimi kurabilidim :D şimdi mağazadan steamı kurdum csgo fps daha fazla dediler direkt kütüphanemden indiricem peki ets ve paydayde aynımı ets truckersmp de oynuyorum online,ve de ekranım hiç renkli değil soluk renkli,az da olsa perfonmans ayarı filan varmı arada farkediyorum açılırken filan uygulamalar?
Kurabildiğinize sevindim,GNU/Linux desteklemeyen oyunlar için Steam proton'u açmayı unutmayın,bu sayede o oyunları da GNU/Linux dağıtımlarında da oynayabilirsiniz,ekranınızı ayarlardan düzeltebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı sürücüleri vb. kurdunuz mu?

Son düzenleme:

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Kurabildiğinize sevindim,GNU/Linux desteklemeyen oyunlar için Steam proton'u açmayı unutmayın bu sayede o oyunları da GNU/Linux dağıtımlarında da oynayabilirsiniz,ekranınızı ayarlardan düzeltebilirsiniz.
proton nerden açılıyor şuan csgo iniyor sıkıntı olmaz dimi

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
proton nerden açılıyor şuan csgo iniyor sıkıntı olmaz dimi
Steam'den ayarlara girin oradan steam play'i seçip iki kutucuğu da aktif edip Proton'u aktif edebilirsiniz.Açtığınızda Steam kapanıp açılacaktır ve CS:GO'nun indirmesi duraksayacaktır,tekrar başlatabilirsiniz.Bu arada ekran kartı sürücüleri vb. kurdunuz mu?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Steam'den ayarlara girin oradan steam play'i seçip iki kutucuğu da aktif edip Proton'u aktif edebilirsiniz.Açtığınızda Steam kapanıp açılacaktır ve CS:GO'nun indirmesi duraksayacaktır,tekrar başlatabilirsiniz.
eba ve zoom link atarmısın/renk ayarını intelin programı ile yapabiliyordum şimdi nasıl indirebilirim???

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
eba ve zoom link atarmısın/renk ayarını intelin programı ile yapabiliyordum şimdi nasıl indirebilirim???
Bu linkten Zoom'u kurabilirsiniz:
Eba Canlı Ders kullanmak için:
Eklentiyi kurduktan sonra EBA'da canlı ders ekranında sağ üstten ikona tıklayarak kullanabilirsiniz.
Firefox için https://cagriari.com/eba.xpi linkine tıklayınız.

Chrome için https://cagriari.com/eba.crx linkinden indirin, Chrome'da Extensions sayfasına gelin, sağ üstten "Developer Mode"u açın, indirdiğiniz eba.crx'i sayfaya sürükleyin ve kurun.
Bu tek seferlik bir işlemdir.

Bunu yaptıktan sonra derslere girmek için EBA'nın internet sitesinden Canlı dersler kısımına gelip kurduğunuz eklentiye basmanız yeterlidir.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Eklentiyi kurduktan sonra EBA'da canlı ders ekranında sağ üstten ikona tıklayarak kullanabilirsiniz.

Chrome için https://cagriari.com/eba.crx linkinden indirin, Chrome'da Extensions sayfasına gelin, sağ üstten "Developer Mode"u açın, indirdiğiniz eba.crx'i sayfaya sürükleyin ve kurun.

Bunu yaptıktan sonra derslere girmek için EBA'nın internet sitesinden Canlı dersler kısımına gelip kurduğunuz eklentiye basmanız yeterlidir.
intel ekran kartı programım peki?

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Sadece daha yüksek fps için mi linux a geçtiniz?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Sadece daha yüksek fps için mi linux a geçtiniz?
hayır bilgisayarım w10 daydı ve özelliklerim düşük en azından rahatlasın diye hemde farklılık hemde csgo filan geçme sebeplerim

Bi de ben boş alanımı nasıl görücem diskimdeki sadece lınux kurulu ama endişeliyim bir iki konuda xxxgb kalan gibisinden bilgiyi nasıl görürüm?

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
hayır bilgisayarım w10 daydı ve özelliklerim düşük en azından rahatlasın diye hemde farklılık hemde csgo filan geçme sebeplerim

Bi de ben boş alanımı nasıl görücem diskimdeki sadece lınux kurulu ama endişeliyim bir iki konuda xxxgb kalan gibisinden bilgiyi nasıl görürüm?
linux hangi dilde kullanıyosun

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
linux hangi dilde kullanıyosun
Türkçe dilindeyse sol altta windowsda olduğu gibi başlata benzeyen bi yer var oraya tıkla ve arama kısmına Disk Kullanımı Çözümleyci yaz

veya diskler yazıp baka bilirsin

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
bende yeni indirdim linux mint bayada sevdim mükemmel işletim sistem

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Evet
bende yeni indirdim linux mint bayada sevdim mükemmel işletim sistem
Güzel ama benim çektiğimi bir sibraius bir ben birde ram kafası bilir dkwkwkdkkwkw dünden beri ugrasiyorduk wifi için kurması ayrı açması ayrı birşey ama gorucez bakalım perfonmansi

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059

Sanırım artık dersler eba uygulamasından yapılmıyor. O yüzden linux da da çalışıyor. Eba uygulamasıyla girilen zamanlarda github da bir Script kodu görmüştüm. Canlı dersi zoom ile ilişkilendirmeye yarıyordu.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Sanırım artık dersler eba uygulamasından yapılmıyor. O yüzden linux da da çalışıyor. Eba uygulamasıyla girilen zamanlarda github da bir Script kodu görmüştüm. Canlı dersi zoom ile ilişkilendirmeye yarıyordu.
Biz aksine her dersi ebadan yapıyoruz bır deniycem o ram kafasının dediği uzantiyi

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
O Script'in zaten eklentiye dönüştürülmüş hali bu.

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Evet

Güzel ama benim çektiğimi bir sibraius bir ben birde ram kafası bilir dkwkwkdkkwkw dünden beri ugrasiyorduk wifi için kurması ayrı açması ayrı birşey ama gorucez bakalım perfonmansi
ben bişey yapmadım otomatik yükle seçtim hepsini otomatik yükledi

@Ram_kafasi, linux işletim sistemimi kullanıyosun ?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Aaahhh nerde önce dualboot yapicaktik disk izin vermedi gaza geldim şimdi windowsu kaldiridim linux kurduk sonra wifi falan derken oldu shan

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

@Ram_kafasi, linux işletim sistemimi kullanıyosun ?
Linux bir OS değil çekirdektir,GNU/Linux dağıtımlarını bayadır kullanıyorum.

Evet

Ekran kartı sürücüsü vb. kurmadıysanız performans beklemeyin bu arada,sürücülerinizi kurup güncellemeleri yaptıktan sonra performans farkını görebilirsiniz.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Linux bir OS değil çekirdektir,GNU/Linux dağıtımlarını bayadır kullanıyorum.

Ekran kartı sürücüsü vb. kurmadıysanız performans beklemeyin bu arada,sürücülerinizi kurup güncellemeleri yaptıktan sonra performans farkını görebilirsiniz.
Yardım edermisinnn (◠‿◕)

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Tabi ki,isterseniz özelden teamviewer ID ve şifrenizi atın ben yapayım.
Teamviewer indirmem lazım tmm bı dk bakiiyim olursa dm gelirim

"Kullandığınız işletim sisteminin canlı ders desteği bulunmamaktadır." hatası verdi :D

.Teamviewer indirmem lazım tmm bı dk bakiiyim olursa dm gelirim

"Kullandığınız işletim sisteminin canlı ders desteği bulunmamaktadır." hatası verdi :D
Token bilgilerini alırken bir hata oluştu. diyor napıcam @Ram_kafasi

Son düzenleme: