Fedora kernel güncellemesi nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Ceyhun karaağaç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Uzun zamandır ubuntu kullanıcısıydım. Daha pro ve deneysel oluşundan dolayı fedoraya geçtim bugün. Kali ile penetrasyon testleri yapıyorum. Bunu da vm ile yapıyordum. Kendi uygulaması var fedoranın kutular diye ama kaliyi açmıyor. Virtualbox zar zor da olsa yükledim. Şimdi de çekirdekler güncel değil diyerek makineyi başkatmıyor. Kafayı yemek üzereyim. 3 dilde araştırma yaptım nette ama fedora 33 için sağlıklı bir kernel güncelleme rehberi bulamadım. Lütfen yardım edin..

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Uzun zamandır ubuntu kullanıcısıydım. Daha pro ve deneysel oluşundan dolayı fedoraya geçtim bugün. Kali ile penetrasyon testleri yapıyorum. Bunu da vm ile yapıyordum. Kendi uygulaması var fedoranın kutular diye ama kaliyi açmıyor. Virtualbox zar zor da olsa yükledim. Şimdi de çekirdekler güncel değil diyerek makineyi başkatmıyor. Kafayı yemek üzereyim. 3 dilde araştırma yaptım nette ama fedora 33 için sağlıklı bir kernel güncelleme rehberi bulamadım. Lütfen yardım edin..
Öncelikle fedorayı ubuntuya göre daha pro olarak adlandırmak doğru değil.
Aynı yazılımlar her iki dağıtıma da kurulabiliyor yeni profesyonel kullanıcılar için aralarında bahsetiğiniz gibi bir fark yok.

Ben fedoraya mesafeliyim sebebi de topluluk tarafından geliştirilen bugları ayıklanan fedoranın redhat tarafından ticari olarak (RHEL) kullanılması.

Kali ile ilgili sorulara normalde pek cevap vermiyorum ama kaliyi virtualboxta çalıştırmak saçmalıktır. Sanal makine sadece sistemi emule eder.