Bu konuyu okuyanlar

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Arkadaşlar merhaba 12-13 bin Tl bandındaki hazır Sistemlerin Rehberini yapmaya Çalıstım umarım yardımcı olur stoklar bitebilir bu arada linklere tıklayarak ürüne gidebilirsiniz ?

1) QP ATREUS

Amd sistem arıyanlar için yeni parçalar kullanılmış R5 5600x, B550M, 3060ti ile son derece performanslı bir sistem alternatifi olabilir

QP ATREUS

2) SİNERJİ ATLAS

Yine bir amd sistem ama bu sefer biraz daha ucuz olan sistemde rtx3070 ve 5600x kullanılmıs ssd bilmiyorum fazla değiştirebilirsiniz seceneklerden.

SİNERJİ ATLAS

3) İTOPYA MARS

İntel sistem arayanlar için çok güzel bir sistem10600 ve 3060ti kullanılmıs anakart olarak MSI Mag Z490 Tomahawk kullanılmış kasa ve psu olarak biraz yetersiz klmış olabilir seceneklerden yükseltebilirsiniz.

İTOPYA MARS

4) GAMİNG ULTİMA

Asus Kalitesi Arayanlar için Asus Parçalar Kullanılmış sistemde 5600x ve 3060ti combosu kullanılmış anakartın b550m wifi destekli olmasıyla güzel bir sistem olmus.

GAMİNG ULTİMA

5) GAMEGARAJ DELUXE

İntel sistem severler için bu sistem gelistirildiğinde iyi bir alternatif olabilir sistemde 10400f ve rtx 3070 kullanılmıs fiyatı 11.200 tl ama bu sistemde ram, anakart ve ssd beğenmediğimden seceneklerden yükselttiğinizde 12.500 civarına çıkıyor psu konusunda fikrim yok alternatif olarak değerlendirilebilir.

GAMEGARAJ DELUXE

6) VATAN VTN

Bu sistemde güzel bir sistem olup R5 5600x ve 3060ti kullanılmış anakartı b550m olup wifi destekli olması alternatif olabilir.

VATAN VTN

Unuttuğum varsa güzel gördüğünüz bu fiyat cercevesinde konuya ekleyebilirim.

Son düzenleme:

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Rog strix 3060Ti yerine , farklı bir model Rtx 3070 almak daha mantıklı değil mi ?

EthemAslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
80
QP Atreus sistemini nasıl önerebiliyorsunuz, hayret ettim. İçinde kullanılan kasa ve PSU asla ona yakışmıyor, sistemde bir değişikliğe gidelmediyse o kasanın içendeki PSU Elite V3. Yabancı forumlarda Tier E olarak geçiyor ve Grup Düzenlemeli bir iç yapısı vardı yanılmıyorsam. Ayrıca sistemdeki SSD üstündeki RGB’den dolayı ısınma sorunları yaşıyor. Diğer sistemleride inceleyeceğim.

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
QP Atreus sistemini nasıl önerebiliyorsunuz, hayret ettim. İçinde kullanılan kasa ve PSU asla ona yakışmıyor, sistemde bir değişikliğe gidelmediyse o kasanın içendeki PSU Elite V3. Yabancı forumlarda Tier E olarak geçiyor ve Grup Düzenlemeli bir iç yapısı vardı yanılmıyorsam. Ayrıca sistemdeki SSD üstündeki RGB’den dolayı ısınma sorunları yaşıyor. Diğer sistemleride inceleyeceğim
Yorumun için teşekkürler bnde pk beğendiğim söylenemez ama alternatif olarak değerlerndirilebilir işlemci ve ekran kartından dolayı

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Bu sistem 10600k yapılıp alınabilir isteyen arkadaş aynı fiyata 5600xli de alabilir

Reaksiyon puanı
4,113
Bu sistem 10600k yapılıp alınabilir isteyen arkadaş aynı fiyata 5600xli de alabilir
Ya da ekran kartını OC'siz yapıp.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Önerin için teşekkürler bu sistemi görmüştüm işlemci ve ekran kartı düşürünce 13 bin altına yine düşmüyor min 3060ti koysak 10600k yapsak bu seferde anakart biostar olduğundan onuda değiştirmk istiycek yani 13 bin üzerinde kalıcak bana göre sistem böyle iyi düşürmek olmaz gibi simdi bktm ssd netac ne kadar iyi blmedim onada bi ayar istick gibi

EthemAslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
80
Diğer sistemleride biraz inceledim. Bu yorumları çok bilmişlik yapmak için değil, insanları daha doğru yönlendirmek için yapıyorum. Yanlış anlaşılma olmasın.

Sinerji Atlas:
Genel olarak fena görünmüyor fakat bazı sorunları var gibi. Addlink SSD modelleri hakkında bir bilgim yok, sizin bilginiz var ise detay verirseniz sevinirim. PSU olarak WPM Gold Zero kullanılmış, genel olarak fena bir PSU değil fakat 3 adet koruma var. Bu biraz düşük bir sayı, sanırım yarı modüler olduğu için fiyatı yüksek. Gaming X Trio 3000 serisi modelleri soğutması dışında pekte iyi değil.

İtopya MARS-106060TI
Bu da genel olarak fena gözükmüyor fakat eksileri var gibi, Ripjaws RAM’ler biraz eski fakat bu çok büyük bir eksi değil. SSD olarak Ultra 3D var, yanılmıyorsam o da fena bir SSD değil. Fakat aynı fiyattaki A2000 daha iyi olması lazım. PSU olarak VS650 2018 varmış, markası Corsair fakat çok çok kaliteli değil maalesef. 3060 Ti bulunan bir sistemde olmasını doğru bulmuyorum.

ULTIMA-Dual 3060 Ti

Corsair Vengeance LPX RAM’ler kullanılmış, kalitesiz Samsung B Die çiplerden oluşuyor. Bazen XMP’de bile sorun çıkar

Deluxe5T10 RTX 3070

Zaten 10400f + 2666 MHz RAM’in 1080p çözünürlükte 3070’e çok fazla darboğaz yapacağından bahsetmeme gerek yok sanırım. Ballistix RAM koymuşlar, çok çok iyi. Kullanılan SSD ve PSU hakkında bir bilgim yok maalesef.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Diğer sistemleride biraz inceledim. Bu yorumları çok bilmişlik yapmak için değil, insanları daha doğru yönlendirmek için yapıyorum. Yanlış anlaşılma olmasın.

Sinerji Atlas:
Genel olarak fena görünmüyor fakat bazı sorunları var gibi. Addlink SSD modelleri hakkında bir bilgim yok, sizin bilginiz var ise detay verirseniz sevinirim. PSU olarak WPM Gold Zero kullanılmış, genel olarak fena bir PSU değil fakat 3 adet koruma var. Bu biraz düşük bir sayı, sanırım yarı modüler olduğu için fiyatı yüksek. Gaming X Trio 3000 serisi modelleri soğutması dışında pekte iyi değil.

İtopya MARS-106060TI
Bu da genel olarak fena gözükmüyor fakat eksileri var gibi, Ripjaws RAM’ler biraz eski fakat bu çok büyük bir eksi değil. SSD olarak Ultra 3D var, yanılmıyorsam o da fena bir SSD değil. Fakat aynı fiyattaki A2000 daha iyi olması lazım. PSU olarak VS650 2018 varmış, markası Corsair fakat çok çok kaliteli değil maalesef. 3060 Ti bulunan bir sistemde olmasını doğru bulmuyorum.

ULTIMA-Dual 3060 Ti

Corsair Vengeance LPX RAM’ler kullanılmış, kalitesiz Samsung B Die çiplerden oluşuyor. Bazen XMP’de bile sorun çıkar

Deluxe5T10 RTX 3070

Zaten 10400f + 2666 MHz RAM’in 1080p çözünürlükte 3070’e çok fazla darboğaz yapacağından bahsetmeme gerek yok sanırım. Ballistix RAM koymuşlar, çok çok iyi. Kullanılan SSD ve PSU hakkında bir bilgim yok maalesef.
Hocam baştaki acıklamalarda bi çoğuna değinidm zaten anakart ram vs vs bkmdnz sanırım beğenmediğim noktalarını yazdım yükseltilecek parçalarını vs yazdm öneriniz için teşekkürler

EthemAslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
80
Hocam baştaki acıklamalarda bi çoğuna değinidm zaten anakart ram vs vs bkmdnz sanırım beğenmediğim noktalarını yazdım yükseltilecek parçalarını vs yazdm öneriniz için teşekkürler
Okudum fakat benim düşündüğüm şeylerle ilgili bir şey göremediğim için yazmak istedim. Almayı düşünenler varsa diye eleştiri yapmak istedim.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Okudum fakat benim düşündüğüm şeylerle ilgili bir şey göremediğim için yazmak istedim. Almayı düşünenler varsa diye eleştiri yapmak istedim.
Hocam sizin düşündüklerinizle kusursuz bi sistem bulmak zor o kadar ayrıntıya girerssk her sistemde bir kusur çıkar bn gördüğüm eksilerini yazdm kendimiz toplamıyoruz sonucta eksileri olacaktırr illaki yinede önerilerin için teşekkürler

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Kullanım açısından bir sıkıntısı yok değil mi ömründe kısalma vb.
Evet bir sıkıntısı olmaz ama OC falan yapacaksan, kasanın hava akışı ve içi geniş de olması önemli. Ne kadar az ısınırsa o kadar iyi olur.
Mesela kalite, büyük ve hava akışı iyi olmasından dolayı, benim almayı düşündüğüm kasa Cooler Master MB511. COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 4x120mm ARGB FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Gerçekten beğendim ben. İncelemesine baktım ve harika bir şey. Mesh olması da iyi.

Reaksiyon puanı
4,113
Evet bir sıkıntısı olmaz ama OC falan yapacaksan, kasanın hava akışı ve içi geniş de olması önemli. Ne kadar az ısınırsa o kadar iyi olur.
Mesela kalite, büyük ve hava akışı iyi olmasından dolayı, benim almayı düşündüğüm kasa Cooler Master MB511. COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 4x120mm ARGB FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Gerçekten çok iyi bir kasa MB511.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Şimdi para bulma sırası

Son mesajlar