SuperBox deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

senceryalciner1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
SuperBox, taşınabilen bir internet. Bunu herkes biliyordur zaten. Neyse deneyimime geçelim.

1- Kurulum süreci:
SuperBox kurulum süreci gerçekten bayağı hızlıydı. Fakat SuperBoxu alması çok zor oldu. Şimdi ilk Vodofone gittik. Ondada redbox varmış fakat adamlar 1 ay sonra kurulur dedi. Bizim iş aceleydi bizde Türkcell e gittik ve 6 saat içinde her şey bitti. Burası güzel fakat SuperBox u almak için 500 puan falan gerekiyor falan dediler ailedeki kimseye çıkmadı ne hikmetse artık. Sırf 500 puan için 2 saat uğraştık zaten. En sonunda bir arkadaş ta çıktı bizde onun üzerine aldık. Şimdilik 1-1.

2- Fiyatlandırma:
Evet fiyatlandırma. Biz sınırsız 10 mb upoad paketini aldık. Fakat bu hızlar için gerçekten aşırı pahalı. Vodofone redbox daha ucuz. Bizim ödediğimiz ücret 210 TL. Aşağıya da fiyatlandırmayı bırakıyorum. 1-2
Paket AdıKotaFiyat
Superbox 150 GB 4.5G İnternet150 GB159,90TL
Superbox 200 GB 4.5G İnternet200 GB199,90TL
Superbox Fırsat 10 Mbps İnternetLimitsiz199,90 TL
Superbox Fırsat 20 Mbps İnternetLimitsiz299,90 TL

3- Hız:

Biz 3. paketi almıştık 10 mb dowlaod dediler 10 mb upload verdiler. Biraz garip ama gerçekten güzel. Bunu müşteri hizmetlerine de bildirmedik zaten. 22 mb dowload 10 mb upload u 300 TL yerine 210 TL ye alıyoruz ne güzel. Fakat Ping biraz yüksek. Buna puan vermeyeceğim. Hala 1-2
Zoom ve DA açıkken ki speedtest:
1609225204230.png

4- Kopma ve modemin kalitesi:

Önceden TT kullanıyorduk ve her 30 dk ye bir gidiyordu. Müşteri hizmetleri de bir çare bulamamıştı. SüperBox kopmuyormu kopuyor fakat günde 2 defa anca. O da fazla yüklenmekten. Evde 110 cihaz aynı anda giriyor. 2 cihaz 5GHz hepsi Wİ-Fİ üzerinden. Fakat 4 kişi aynı anda PUBG ye girince ping 900'lerde sürünüyor. Bu ping SuperBox un telefonlar gibi baz istasyonlarından internet almasıymış. Eğer fazla kişi girecekseniz almayın derim. Modemin açılış hızı gerçekten bayağı hızlı 30 saniyede falan açılıyor. Fakat modemin menzili biraz düşük geldi bana. Arayüz falan güzel. Benim. 2-3

5- Kullanışlılık:
Kullanışlılığı gerçekten çok güzel. Mesela deden gile gidiyorsun fakat orda internet yok. Götür tak çalıştır. Modemde hızlı açılıyor zaten. Hatta şöyle bir şey duymuştum. Araba çakmaklığını prize çeviren aparatlara taktığında bile çalışıyormuş. Gerçekten güzel. Şu anda 3-3

Sonuç: Eğer seyehat eden biri iseniz gerçekten güzel bir şey. Sende 1 defa tatile giderim çok seyehat etmem derseniz ne gerek var almaya. Altyapınız yok ise de alabilirsiniz.

Son düzenleyen moderatör:

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
İcat harika daha önce kendimde kullandım da modem pek iyi değil gibiydi. Başka odada çekmiyor. Ama sürekli seyahat ediyorsanız, mis gibi

Reaksiyon puanı
1,338
Hocam bizde 10 mbps lik paket aldık engelli raporuyla 160 tl ye geliyor.
Hocam indirme hızınız ilk ay sınırsız ama sonraki aylarda artık 10 mbps yi geçmeyecek.