Discord bot syntax error

Bu konuyu okuyanlar

KDROMAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
const Discord = require('discord.js'); const client = new Discord.Client(); client.on('ready', () => { console.log(botun ${client.user.tag}evrene giriş yaptı!); }); client.on('message', msg => { if (msg.content.toLowerCase() === 'sa') { msg.channel.send('as hg'); } }); client.login('Token');

ben bir discord botu oluşturmak istiyordum başta herşey iyidi birkaç şey yapmıştım ancak kapatıp açmaya çalıştığımda "Windows script host" başlığı altında hata verdi
Windows Script Host
kod: C:\glxyz\bot.js
Satır:1
Karakter:1
Hata:Syntax error
Kod:800A03EA
Kaynak:Microsoft JScript compilation error

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

kodlama hakkında neredeyse hiçbirşey bilmiyorum üzgünüm kendimi geliştirmeye çalışıyorum

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
const Discord = require('discord.js'); const client = new Discord.Client(); client.on('ready', () => { console.log(botun ${client.user.tag}evrene giriş yaptı!); }); client.on('message', msg => { if (msg.content.toLowerCase() === 'sa') { msg.channel.send('as hg'); } }); client.login('Token');

ben bir discord botu oluşturmak istiyordum başta herşey iyidi birkaç şey yapmıştım ancak kapatıp açmaya çalıştığımda "Windows script host" başlığı altında hata verdi
Windows Script Host
kod: C:\glxyz\bot.js
Satır:1
Karakter:1
Hata:Syntax error
Kod:800A03EA
Kaynak:Microsoft JScript compilation error

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

kodlama hakkında neredeyse hiçbirşey bilmiyorum üzgünüm kendimi geliştirmeye çalışıyorum
Küçük bir araştırma sonucu güncel olmayan ve ya yüklü olmayan Java sonucu böyle bir hata olduğunu gördüm. Java'yı güncellemeyi deneyin. Eğer sorun geçmezse yazılımı neyle çalıştırdığınızı öğrenebilir miyim?

KDROMAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Küçük bir araştırma sonucu güncel olmayan ve ya yüklü olmayan Java sonucu böyle bir hata olduğunu gördüm. Java'yı güncellemeyi deneyin. Eğer sorun geçmezse yazılımı neyle çalıştırdığınızı öğrenebilir miyim?
Başta yapacağım şey için cmdden yardım aldım bundan sonra genel kodlamayı "atom" üzerinden gerçekleştirdim. ancak cmdyi tekrar açmaya çalışırken bu hata ile karşılaştım

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Başta yapacağım şey için cmdden yardım aldım bundan sonra genel kodlamayı "atom" üzerinden gerçekleştirdim. ancak cmdyi tekrar açmaya çalışırken bu hata ile karşılaştım
Galiba harici CMD kullanıyorsunuz. Atom içinden varsa başlat tuşunu dener misiniz ek argümanlar kullanıyor olabilir ve ya siz bir şeyi yanlış yapıyor olabilirsiniz. Test etmek için Atom içinden çalıştırabiliyorsanız denerseniz sevinirim. *Daha önce Atom kullanmadım başlat tuşu var mı bilmiyorum.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Node.JS var mı? Yoksa kurun. Visual Studio Code nin terminali ile botu çalıştırın. Nasıl çalıştıracağınızı bilmiyorsanız package.json'da
1609148889764.png
böyle bir yer var test yerinde. onu o terminale yazarak kullanabilirsiniz. Ama Visual Studio Codenizde Node.JS eklentisi lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O botu kodladığınız klasöre Shift + Sağ Click yapın ve PowerShell penceresinde başlat diyin. Sonra npm i discord.js yazın.