Eskiden 60 FPS aldığım sistemde FPS drop

Bu konuyu okuyanlar

Arda Uysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ilk önce sistemimin içeriğini yazayım konuya başlamadan.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 6 Çekirdek 3200 Mhz
Anakart: Asus PRIME B350-PLUS
Ekran Kartı: ASUS GeForce GTX 1060 6 GB
RAM: 8 GB
Arkadaşlar kısa bir süreye kadar neredeyse her oyunda (Witcher 3, RDR2, Dark Souls 3, Sekiro gibi) orta veya yüksek ayarlarda 60 FPS'te oynuyordum. Hiçbir sıkıntı çıkmıyor gayet yağ gibi akıyordu. Ama kısa bir süre önce ekran kartımın sürücü güncellemesini yaptım ve istisnasız her oyunda FPS düşüşü yaşıyorum. Maksimum 40 FPS alıyorum bazen de çok büyük droplar giriyor. LOL'de bile 300 FPS'ten 80 FPS'e düştüm. Ve ilginç bir şekilde ayarlarla oynasam da FPS'te herhangi bir değişiklik olmuyor. Yani düşük ayarlarda da 40 fps alıyorum, yüksek ayarlarda da. (Ama maksimum bu kadar oluyor.)
Kasamın fanları çok iyi bir şekilde çalışıyor. İşlemcinin sıcaklığı gayet yerinde. Kasanın içi de temiz. Birkaç şey yapmaya çalıştım. Başka sürücüler vs. yükleyip denedim ama ilk güncellemeden sonra bütün performansım yok oldu. Eski sürücüyü de hatırlamadığımdan ne yapabileceğimi bilemiyorum. Yardımınıza muhtacım. Şimdiden teşekkürler...

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Bir arkaplan uygulaması, mining vb. bir virüs işlemcinizin meşkul olmasını dolayısıyla oyun performansınızı etkiliyor olabilir. Mümkünse MSI afterburner yükleyip göstergeleri oyun içerisinde açarak işlemci kullanımlarınız hakkında bize fikir verirsiniz.

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Merhabalar ilk önce sistemimin içeriğini yazayım konuya başlamadan.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 6 Çekirdek 3200 Mhz
Anakart: Asus PRIME B350-PLUS
Ekran Kartı: ASUS GeForce GTX 1060 6 GB
RAM: 8 GB
Arkadaşlar kısa bir süreye kadar neredeyse her oyunda (Witcher 3, RDR2, Dark Souls 3, Sekiro gibi) orta veya yüksek ayarlarda 60 FPS'te oynuyordum. Hiçbir sıkıntı çıkmıyor gayet yağ gibi akıyordu. Ama kısa bir süre önce ekran kartımın sürücü güncellemesini yaptım ve istisnasız her oyunda FPS düşüşü yaşıyorum. Maksimum 40 FPS alıyorum bazen de çok büyük droplar giriyor. LOL'de bile 300 FPS'ten 80 FPS'e düştüm. Ve ilginç bir şekilde ayarlarla oynasam da FPS'te herhangi bir değişiklik olmuyor. Yani düşük ayarlarda da 40 fps alıyorum, yüksek ayarlarda da. (Ama maksimum bu kadar oluyor.)
Kasamın fanları çok iyi bir şekilde çalışıyor. İşlemcinin sıcaklığı gayet yerinde. Kasanın içi de temiz. Birkaç şey yapmaya çalıştım. Başka sürücüler vs. yükleyip denedim ama ilk güncellemeden sonra bütün performansım yok oldu. Eski sürücüyü de hatırlamadığımdan ne yapabileceğimi bilemiyorum. Yardımınıza muhtacım. Şimdiden teşekkürler...
Ilk once soyle yapalim
Ekran karti sürücüsünü yeniden yükleyelim
Bu rehber ile silin ve (whql onayı almış) sürücü yukleyin
Ikinci olarak bios pilini çıkart ve yeniden takip biosta xmp aç
Üçüncü olarak bilgisayarı güzelce bir temizle özellikle ekran karti

Arda Uysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir arkaplan uygulaması, mining vb. bir virüs işlemcinizin meşkul olmasını dolayısıyla oyun performansınızı etkiliyor olabilir. Mümkünse MSI afterburner yükleyip göstergeleri oyun içerisinde açarak işlemci kullanımlarınız hakkında bize fikir verirsiniz.
böyle bir durum var mı diye de kontrol ettim. Arkaplan uygulamalarının ne türde etkilediğini vs baktım. Ama görünürde hiçbir şey yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ilk once soyle yapalim
Ekran karti sürücüsünü yeniden yükleyelim
Bu rehber ile silin ve (whql onayı almış) sürücü yukleyin
Ikinci olarak bios pilini çıkart ve yeniden takip biosta xmp aç
Üçüncü olarak bilgisayarı güzelce bir temizle özellikle ekran karti
1060 için hangi driveri yüklememi önerirsiniz. Çünkü güncel driveri yükledikten sonra böyle oldu.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
böyle bir durum var mı diye de kontrol ettim. Arkaplan uygulamalarının ne türde etkilediğini vs baktım. Ama görünürde hiçbir şey yok.
Bunun kontrolünü en iyi oyun içindeyken CPU kullanımlarıyla görebiliriz. Dediğim şekilde canlı CPU - GPU değerlerini bana atmadıkça ben sana yardımcı olamam.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Arkaplanda uygulamaları kapat derim. trojan bulaşmış olabilir. Güncelleme sonrası bende kayıp yaşadım eskiye döndüm.

Alper Yüksel

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Bilgisayarın bakımlarını yapmayı ihmal etme. Büyük ihtimal sorun o yüzden değil fakat bu da sorun çıkartabilir diye söylemek istedim.

Arda Uysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarın bakımlarını yapmayı ihmal etme. Büyük ihtimal sorun o yüzden değil fakat bu da sorun çıkartabilir diye söylemek istedim.
teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun kontrolünü en iyi oyun içindeyken CPU kullanımlarıyla görebiliriz. Dediğim şekilde canlı CPU - GPU değerlerini bana atmadıkça ben sana yardımcı olamam.
anladım halletmeye çalışacağım