Apple'a dava açmak istiyorum

Velizade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba. Apple'a tazminat davası açmak istiyorum. Bunun için hangi kurumlara basvurmam gerek? Not: Azerbaycanda yaşiyorum. Ana şirkete mi dava açacağım yoksa sadece bir ofisine mi?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Sebebe bağlı. Tabii ki de edebilirsiniz ama sebep geçerli değilse bir iş olmaz.

Velizade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar sebebini paylaşmak istemiyorum. Eğer geçerli bir sebebim varsa nasıl yaparım onu soruýorum

YellowTiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bir avukata başvurarak dava açabilirsiniz, onlar gereken her şeyi sizin için yapar.

Reaksiyon puanı
551
Niye söylemiyorsun ki? Hayır yani senden erken davranıp bizim mi Apple’a dava açıp paralara konacağımızı düşünüyorsun? ?

Velizade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Niye söylemiyorsun ki? Hayır yani senden erken davranıp bizim mi Apple’a dava açıp paralara konacağımızı düşünüyorsun? ?
Geçerli bir sebeb mi bilmiyorum. Komik duruma düşmemek için biraz da. Ama sizin için ne fark eder onu anlamadım

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Sebibinin merak edilmesi normal. Haklı olduğunu düşünüp haksız da olabilirsin. O yüzden soruluyor ki mantıklı da.

Velizade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba. Apple'a tazminat davası açmak istiyorum. Bunun için hangi kurumlara basvurmam gerek? Not: Azerbaycanda yaşiyorum. Ana şirkete mi dava açacağım yoksa sadece bir ofisine mi?
Arkadaşlar 2 sebebden daha az mümkün olaninı diger konuda paylaşdım. Lütfen göz atın!

celebi123

Asistan
Reaksiyon puanı
283
Herkese merhabalar. Iphone 11'de iki arkadaşım face id nin ikisine de açıldiğini farketti. Daha öncede benzeri olmuş internetde gördüm. Bu gizliliğin ihlali sayılmıyor mu? Dava açıla bilir mi?
SEBEP BU

Reaksiyon puanı
551
Öncelikle elinde kanıt var mı? Aksi ispat edilinceye kadar herkes masumdur. Bu durumda mahkemeye kanıt sunmak zorundasın.

Eğer elinde kanıt yok ise hiç bulaşma derim; maddi ve manevi zahmete girersin.

Velizade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle elinde kanıt var mı? Aksi ispat edilinceye kadar herkes masumdur. Bu durumda mahkemeye kanıt sunmak zorundasın.

Eğer elinde kanıt yok ise hiç bulaşma derim; maddi ve manevi zahmete girersin.
Kanıt dediğin ne tam olarak? 1'nin face id'sini diğeri de açıyor. Yeterli değil mi sence?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Türkiye'de adalet var mı? Hakkın olan bi konuda haksız düşürülüyorsun, nasıl dava açacak kadar çılgın veya cesaretli olabiliyorsun? :) Dayın veya amcan mevki makam sahibi değilse boşver, geçmiş olsun konu her ne ise...

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Herkese merhabalar. Iphone 11'de iki arkadaşım face id nin ikisine de açıldiğini farketti. Daha öncede benzeri olmuş internetde gördüm. Bu gizliliğin ihlali sayılmıyor mu? Dava açıla bilir mi?
SEBEP BU
Muhtemelen önce takip etmeniz gereken bir prosedür var mahkemede haklı çıkmak için. Cihazların sağlam olduğu, yazılımsal ve donanımsal olarak bir hata olmadığından emin olmak için. Muhtemel şirket savunmasında, cihazları servise götürülüp götürülmediğini, götürüldüğünde hata fark edildiğinde müdahele edilip edilmediğini savunmasına ekler. Eğer hatalı cihaz ve şirket politikası içinde bunun zaten bir değişim ve tamir durumu söz konusuysa sana neden önce teknik servise başvurmadığın sorulur. Teknik servise gidip, sorun tehşis edildiği halde senin zararını şirket , haklı olduğun halde, kapatmamışsa haklı çıkarsın.
Hukukçu değilim ama her elimize bug'lı veya bozuk ürün geldiğinde tazminat alabilseydik pek çok marka piyasadan silinirdi. Apple genel merkezi de muhatap edeceklerini sanmıyorum.
Ki zaten telefonu kurarken pek çok şartı kabul ediyoruz tek dokunma ile. Adamlarda 1/100 bin 1/1 milyon gibi bir oranla Face ID güvenli diyor.

Velizade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Denemeye çalışırım. Bence ayni durum olucak. Iphone 11 yeni alındi 0

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Avukat ile konuşabilirsiniz.

Son düzenleyen moderatör: