Ayasofya'da Çıplak Poz Verdi, Dava Açıldı

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
1608186402584.png

Ayasofya'da çıplak fotoğraf çektiren ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında "Devletin egemenlik alametlerini aşağılama", "hayasızca harekette bulunma" ve "müstehcenlik" suçlarından 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Papen'in 2018'de Türkiye'ye gelerek Ayasofya Camisinde çıplak fotoğraf çektirmesi ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz vermesi üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlandı.

Başsavcılıkça hazırlanan iddianamede, şüpheli Papen hakkında "Devletin egemenlik alametlerini aşağılama", "Hayasızca hareketler" ve "Müstehcenlik" suçlarından 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Hazırlanan iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye'den ayrıldığı için ifadesi alınamayan Papen hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Manken Papen, Kudüs ve Mısır'da verdiği pozlardan dolayı tutuklanmış ve para cezasıyla serbest kalmıştı.

Milliyet

// Sonuç olarak müebbet ve idam verilse dahi ülkede bulunmayan bir kişi için komik bir dava olmuş.

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Ekli dosyayı görüntüle 129150

Ayasofya'da çıplak fotoğraf çektiren ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında "Devletin egemenlik alametlerini aşağılama", "hayasızca harekette bulunma" ve "müstehcenlik" suçlarından 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Papen'in 2018'de Türkiye'ye gelerek Ayasofya Camisinde çıplak fotoğraf çektirmesi ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz vermesi üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlandı.

Başsavcılıkça hazırlanan iddianamede, şüpheli Papen hakkında "Devletin egemenlik alametlerini aşağılama", "Hayasızca hareketler" ve "Müstehcenlik" suçlarından 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Hazırlanan iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye'den ayrıldığı için ifadesi alınamayan Papen hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Manken Papen, Kudüs ve Mısır'da verdiği pozlardan dolayı tutuklanmış ve para cezasıyla serbest kalmıştı.

Milliyet

// Sonuç olarak müebbet ve idam verilse dahi ülkede bulunmayan bir kişi için komik bir dava olmuş.
Iyi olmuş ama
Türk bayrağının üstüne çıkarak poz vermek nedemektir ya böyleleri karşıma çıksa ......

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Yorumunu yeniden düzenle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kimsenin suçu bile olsa ülkeye girişini engelleyemezsin. Eğer suçu varsa sistemde gözükür ve kolluk kuvvetleri gerekeni yaparlar.
Düzenlese dahi geçmiş mesajı modlar tarafından görünür.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Bu olayla ilgili bişey paylaşmıştır diye bakayım dedim olay dışında her şey vardı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Meşhur olma isteği insanlığın önüne geçiyor, insanın gözü doymuyor bazen... Bütün dinlerce kutsal sayılan mekanlar, simgeler vardır ve saygı gösterilmesini beklemek de çok tabii bir haktır. Bu saygısız, ahlaksız, kifayetsiz, karaktersiz hanfendiye mutlaka hak ettiği ceza verilmelidir. Türk Milletini ve kutsallarını böyle aşağılamak kimsenin harcı değildir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hiç kusura bakma ama Hukuk alanında, Adalet alanında bu yapmış olduğun yorum asıl gülünç olarak görülür... Kişi ölmüş bile olsa eğer haksızlık var ise "hak" her zaman yerine, sahibine aittir ve iadesi zorunludur. Bunu bilmeni istedim ya da başkaları bu yorumu okuyunca gerçeğin farklı olduğunu bilsinler istedim.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Hiç kusura bakma ama Hukuk alanında, Adalet alanında bu yapmış olduğun yorum asıl gülünç olarak görülür... Kişi ölmüş bile olsa eğer haksızlık var ise "hak" her zaman yerine, sahibine aittir ve iadesi zorunludur. Bunu bilmeni istedim ya da başkaları bu yorumu okuyunca gerçeğin farklı olduğunu bilsinler istedim.
Ölen kişiyi mi diriltmek istiyorsun? Serbest kalmış işte :) Devletimiz en iyisini yapıyor ya hani (!)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ölen kişiyi mi diriltmek istiyorsun? Serbest kalmış işte :) Devletimiz en iyisini yapıyor ya hani (!)
Alakasız yorumlar yapıp, bir de her yazdığım yoruma komikmiş gibi tepki vermen hoş değil... Bir bildiğin varsa lütfen açık yaz, üstü kapalı imalarda bulunma lütfen.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Aynısını Mısırda yapmış bir gece hapisde kalmış ama salmışlar sonra karalisteye alınmış pek birşey yapılamaz.

Anı şöyle anlatıyor.

"Kalp atışlarımı ağızımda hissedebiliyordum, kafamda duyabiliyordum. Elbisemi kaldırdım, 5 saniye boyunca saniyede 10 kare. Elbisemi indirdim. Jesse(fotoğrafçı) tekrar başını salladı, döndü ve yürümeye başladı, onu takkip ettim. Çektin mi diye sordum "evet hadi şimdi gidelim" dedi. Durmadan Ayasofyayı terk ettik.

:D

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Aslında çok oturaklı cümlelerim... 2 yıl önce yapılmış bir ayıp iken şimdi mi akla gelmiş? Dedim ya müebbet versen ne yazar? Adalet geçte yerini bulacak ve Marisa'yı Belçika'dan isteyip yaptığı ayıp 7 yıl hapis yatıralım mı diyeceğiz? Adalet yerini bulunca ne olacak? Açtığımız davayı kazandık diyeceğiz.. Marisa mı? Bir daha bu ülkeye girmez. Onun için büyük bir kayıp.

Dikkatimi çeken bir diğer husus camii olduktan sonra davanın açılıp Ayasofya Camide çıplak poz verdi şeklinde lanse edilmesi. O zamanlar orası müzeydi.. Yada ben öyle biliyorum.

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
Aslında çok oturaklı cümlelerim... 2 yıl önce yapılmış bir ayıp iken şimdi mi akla gelmiş? Dedim ya müebbet versen ne yazar? Adalet geçte yerini bulacak ve Marisa'yı Belçika'dan isteyip yaptığı ayıp 7 yıl hapis yatıralım mı diyeceğiz? Adalet yerini bulunca ne olacak? Açtığımız davayı kazandık diyeceğiz.. Marisa mı? Bir daha bu ülkeye girmez. Onun için büyük bir kayıp.

Dikkatimi çeken bir diğer husus camii olduktan sonra davanın açılıp Ayasofya Camide çıplak poz verdi şeklinde lanse edilmesi. O zamanlar orası müzeydi.. Yada ben öyle biliyorum.
Aynı şahısın Türkiye'de Türkiye Cumhuriyetinin bayrağına hakaret edici nitelikte bir fotoğrafı da var. Hakkında yargılamanın yapılması abes bir şey değil.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kültür farkından dolayı bence. Onlarda bayrak gibi şeyler shortlarda falan oluyor ve bunu garip karşılamıyorlar. Bizim kültürümüz ise daha farklı. Zaten 2 yıl sonra akla gelmesi de ayrı gariplik.