Flash Belleğimdeki Sorun!! Yardımlarınızı Bekliyorum...

Bu konuyu okuyanlar

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Flash Belleğim..Son 1 Haftadırlı Bilgisayara Taktığımda Donanım Bulunamıyor Hatası Veriyor. Belleği Açamıyorum. Donanımı Güvenle Kaldır Yapmadan Bilgisayardan Çıkardım. Böyle Oldu. Tekrar Düzelmesi İçin Ne Ypmam Gerekir İçinde Önemli Bilgilerim Var. Herhangi Bir Program Yada Önerilerinizi Bekliyorum... Şimdiden Çok Teşekkürler:helpsmilie: Umarım Birşeyler Olur.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
"Donanım Bulunamıyor Hatası Veriyor" Benimde başıma bir kaç kere gelmişti fakat donımı güvenle kaldırla yapmadığım için değil...Bozuk Usb yuvaya taktığım için olmuştu...Eğer yabancı bir bilgisayarın kasasına kasanın ön panelinden taktıysan genelde teknik servislerde acemi olanların yaptığı hata o paneldeki Usb ler yanlış bağlanmış oluyor ve donanımı yakıyor...Aynı şekilde harici HDD kutuları bile yanıyor...Ön panelleri kullanırken dikkat etmek gerekli

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Ben başlığı yanlış anladım. Flaş belleğim deyince... :)

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Flash Belleğim..Son 1 Haftadırlı Bilgisayara Taktığımda Donanım Bulunamıyor Hatası Veriyor. Belleği Açamıyorum. Donanımı Güvenle Kaldır Yapmadan Bilgisayardan Çıkardım. Böyle Oldu. Tekrar Düzelmesi İçin Ne Ypmam Gerekir İçinde Önemli Bilgilerim Var. Herhangi Bir Program Yada Önerilerinizi Bekliyorum... Şimdiden Çok Teşekkürler:helpsmilie: Umarım Birşeyler Olur.

yıllardır hiç donanımı güvenle kaldır demiş adam değilim anında çekiyorum ve hiç birşey olmadıbu güne dek sadece vistada takınca Scandisk istiyor xp de açılırken o anda takılıysa scandisk istiyor

senin yapman gereken başka vir usb yuvasına takmak ve biçimlendirmek

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
kaç senedir pc kullanıcısıyım hiç güvenle kaldırmadım o_O :D

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
nefta olmuştur allah rahmet eylesin

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Flash belleğin firmasının web sayfasına bağlan (TR olanına). Sonra o flash bellek araçları adı altında küçük ama işe yarar yazılımlar var, onları denersin. Ama bence ölmüş gibi..

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
kusura bakma ama biçimlendirme yaptığın zaman düzelecektir, bu sorunun hala devam etmesi pek inandırıcı gelmiyor bana

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kusura bakma ama biçimlendirme yaptığın zaman düzelecektir, bu sorunun hala devam etmesi pek inandırıcı gelmiyor bana

Biçimlendirme yapılabilmesi için sistemin flash belleği görmesi gerektiğini hiç düşündün mü acaba?

Haa dostan falan yada linux türevi bir yazılımdan
bahsediyorsan kusuruma bakma.. :wacko::wacko:

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Biçimlendirme Nasıl Yapılıyor Ayrıca Doctor Arkadaşın Dediği Gibi Bilgisayar Aygıt Bulunamadı Diyor Markada Bu Hyundai Electronic Yani Dandik Bişey Ama Başka Bi Çözümünüz Var Mı? Ayrıca Sitesine Baktım Ve Onun Düzelten Bir Programı P si Yok. Geri Hayata Dönmesini Temenni Ediyorum

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
beyler o sorun bi kaç kez başıma geldi ve çözüm yolu flash bellegin MBR sini update etmek.MaxBlast 4 Yazilimini indirin.o gerisini halleder.MaxBlast hakkında bilgi almak isteyen olursa pm atsın.ayrıca forumda da paylaşabilirim

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
beyler o sorun bi kaç kez başıma geldi ve çözüm yolu flash bellegin MBR sini update etmek.MaxBlast 4 Yazilimini indirin.o gerisini halleder.MaxBlast hakkında bilgi almak isteyen olursa pm atsın.ayrıca forumda da paylaşabilirim

paylaşırsan güzel olur diyorum kısaca hani bizde yararlanmış oluruz yane :mrgreen:

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
evet bencede paylaş öm den değil buraya detaylı bilgileri verirsen iyi olur

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296

aynen katılıyorum bu durum hdd lerde ve flash belleklerde yaşanan nadir sorundur
MaxBlast 4 ilk aldığın günkü haline geri getirir flash bellegini ama işlem uzun sürer ve risklidir

http://www.pckoloji.com/sabit-diskler/2075-maxblast-4-hdd-onarim-ve-sifirlama.html

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Bu programı indirdikten sonra WİNRAR dosyası olarak geliyor.
WİNRARIN İCİNDE DOSYA İMAJLI HAZIR .ve bunu nero vasıtası ile İSO formatında CD ye YAZDIRIN

CD YAZDIRDIKTAN SONRA Şimdi
biostan boot ayarını PC nin açılşında CD ROM'u görecek şekilde değiştiriyoruz. ( bazı bilgisayarlarda DEL,F8,ESC.... gibi tuşlarla da seçilebiliyor.) eğer bilmiyen varsa genellike sol üst ikinci seçenekte bulunan yer. (cd-rom seçeneğinin harddiskten önce olması yeterli)

Starting Caldera Dr-Dos....

araya bir sürü yazı girecek ve sonunda yeni bir ekran açılacak

Run MaxBlast 4 from floppy or CD[F C]

burada cd den çalıştırdığımız için (C) yi seçiyoruz

sonra Strike a key to continue diyor herhangi bir tuşa basıyoruz ve programın beyaz renkli dil seçim ekranı karşımıza çıkana kadar bekliyoruz

burada en üstte bulunan ingilizce seçeneğini tıklayın (artık mouse aktif)

kısa bir süre sonra karşımıza ekranın sağ tarafında 5 tane seçenek olan bir ekran açılıyor

En üstteki Run MaxBlast 4 Installation Software seçeneğine girin
çıkan sözleşmeye i agree dedikten sonra ana sayfamıza ulaşıyoruz.

!!!!!! önemli !!!!!!

eğer hdd nizi sıfırlayacaksanız ve pcnizde aktif bir windows kurulu değilse yada geçerli bir disk alanı oluşturmadıysanız şimdi karşınıza çıkan seçeneğe hayır demenizi tavsiye ederim. daha hızlı yapıyor.
artık işimiz neredeyse bitti.
sol taraftaki 5 işlemden üstten 4. olan utilities seçeneğine girin
açılan ekrandan 3. sıradaki "zero fill drive (full)" seçeneğini tıklayın.
!!!! eğer harddiskinizde aktif bir bölüm varsa burada karşınıza bir ekran çıkıyor ve size bilgilerinizin kaybolacağını söylüyor. bu durumda ekranın aşağı tarafındaki kutucuğa tıklayıp ileri diyorsunuz.

ÖNEMLİ BİR UYARI: HARDDİSKİ SIFIRLARKEN PROGRAMI DURDURMAYIN.

Download Linki : http://rapidshare.com/files/18723216..._mxblst4cd.zip
user_offline.gif

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Yaw Bu Nasıl Bişe Tırstım Yaa... Ne Bu Harddiski Mi Sıfırlıyor

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Europass avatarına bakınca hep gülüyorum.Allah da seni güldürsün...Güzel kardeşim...

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Çıldırıcuğğğ Ne Olacak Benim Ahalim...

cevdet53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de aynı prblem var ama flash belleki hiç görmüyor bilgisayar fakat başka bilgisayarlarda çalısıyor

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaç senedir pc kullanıcısıyım hiç güvenle kaldırmadım o_O :D

bende aynı hiç donanımı guvenle kaldır olaylarına girmedim 2 tane flash belleğim var 2side sapasağlam muhtemelen senin flash bellek çarpıldı elektrik fazla gelmiş olmalı ya verileri kaybedip kullanırsın yada bozuk olarak durur bana göre biostan formatla bence. kolaygelsin biostan yapınca kesinlikle çalışır.