Babamı bu sistemi almaya nasıl ikna edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

VeeqX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Sinerjiden bilgisayar topladım. Uygun fiyata ve güzeldi. Babama geçen gün dediğimde biraz tartıştık sonra vicdan yaptım biraz.
Bugün yanıma geldi ve Teknosa, MediaMarkt yerlere bak oradan alacağız dedi. Ben de baktım. Teknosa ve MediaMarkt kazık. Sadece kazık diyebilirim. Göz boyuyorlar. Sonra Vatan'dan baktım yine hiç yoktan iyi olsun diye 2 tane hazır sistem buldum. Babamla konuştum sinerjiden alalım daha ucuz daha iyi kazıklanmazsın dedim. Kazıklancak olan benim bırak fazla vereyim dedi."Volkan oyun Kuvvetleri'nin marka PC mi toplama PC mi?"Adlı videonun linkini attım izledi mi bilemiyorum artık. Sizden ricam bana yardım edebilir misiniz? Olur da ikna edemezsem Vatan'dan şu iki sistemi düşünüyorum isterseniz de Vatan'dan PC toplama yerinden toplayabilirseniz bana çok mutlu olurum.
Sinerji'den almak istediğim sistem: QDXK9BS1 kodlu Özel Toplama Bilgisayar
(Bunda 1x16 GB RAM var pek tarafı değilim) AMD 3500X-ASUS DUAL-RTX2060-ECO-OC-PRIME B450M-K-SAMSUNG 500GB SSD-16 GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
(Bu da 2x8GB ama Intel pek sevmiyorum AMD'ciyim) INTEL 10400F-ASUS DUAL-RTX2060-EVO-OC-PRIME B460M-K-SAMSUNG 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Sinerjiden bilgisayar topladım. Uygun fiyata ve güzeldi. Babama geçen gün dediğimde biraz tartıştık sonra vicdan yaptım biraz.
Bugün yanıma geldi ve Teknosa, MediaMarkt yerlere bak oradan alacağız dedi. Ben de baktım. Teknosa ve MediaMarkt kazık. Sadece kazık diyebilirim. Göz boyuyorlar. Sonra Vatan'dan baktım yine hiç yoktan iyi olsun diye 2 tane hazır sistem buldum. Babamla konuştum sinerjiden alalım daha ucuz daha iyi kazıklanmazsın dedim. Kazıklancak olan benim bırak fazla vereyim dedi."Volkan oyun Kuvvetleri'nin marka PC mi toplama PC mi?"Adlı videonun linkini attım izledi mi bilemiyorum artık. Sizden ricam bana yardım edebilir misiniz? Olur da ikna edemezsem Vatan'dan şu iki sistemi düşünüyorum isterseniz de Vatan'dan PC toplama yerinden toplayabilirseniz bana çok mutlu olurum.
(Bunda 1x16 GB RAM var pek tarafı değilim) AMD 3500X-ASUS DUAL-RTX2060-ECO-OC-PRIME B450M-K-SAMSUNG 500GB SSD-16 GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
(Bu da 2x8GB ama Intel pek sevmiyorum AMD'ciyim) INTEL 10400F-ASUS DUAL-RTX2060-EVO-OC-PRIME B460M-K-SAMSUNG 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Babanı ikna etmişsin zaten.O konuda İcin rahat olsun:)
Ama büyük ihtimal baban daha bilindik bir yerden almak istiyor.o yüzden sinerjiden alışveriş yapan kişilerin yorumlarını falan göster babana.guvenilir bir site olduğuna ikna ettir babanı

VeeqX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Babanı ikna etmişsin zaten.O konuda İcin rahat olsun:)
Ama büyük ihtimal baban daha bilindik bir yerden almak istiyor.o yüzden sinerjiden alışveriş yapan kişilerin yorumlarını falan göster babana.guvenilir bir site olduğuna ikna ettir babanı
Sinerjiden almak istediğim bilgisayarı vade farkıyla ne kadar tutacağına bakıyorum şu an.
Vatanda vade farkı yok belki daha kârlı olur kim bilir

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ben bilgisayar konusunda neredeyse tüm teknoloji sitelerinden alışveriş yapmış birisi olarak en iyi alışverişin mağaza içinde Vatan'dan yapıldığına inanıyorum.

Panda38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İnteli al geç ryzen 3500x den daha çok performaslı

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Dostum öncelikle çabanı takdir ediyorum, babanın parasının cebinde kalmasını istemen takdire şayan. Fakat diyoruz ya, Baba; biraz farklı düşünebiliyorlar. Güven sorunu yaşaması çok doğal, bilindik bir yerden almak istiyorsa bırak bilindik yerden alsın. Teknosa ve MediaMarkt arasında seçim yapacak olsam MediaMarkt derdim. MediaMarkt içinde Casper'ın hazır oyuncu sistemlerine bir bak derim.
Casper Hazır Oyuncu Kasaları

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
3k daha fazla vermen gerekir de ve daha iyisini seç.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Çalışanlar beni ilgilendirmez. Fiyatlar da bazı ürünler dışında gayet iyi bence.
Evet bazı ürünler vatanda daha uygun oluyor. Mesela aşağıdaki monitör, çoğu yerde 2.400 TL falan ama vatanda ucuz.

maxitr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum öncelikle çabanı takdir ediyorum, babanın parasının cebinde kalmasını istemen takdire şayan. Fakat diyoruz ya, Baba; biraz farklı düşünebiliyorlar. Güven sorunu yaşaması çok doğal, bilindik bir yerden almak istiyorsa bırak bilindik yerden alsın. Teknosa ve MediaMarkt arasında seçim yapacak olsam MediaMarkt derdim. MediaMarkt içinde Casper'ın hazır oyuncu sistemlerine bir bak derim.
Casper Hazır Oyuncu Kasaları
ama ordan alırsakda mağdur biz oluyoruz / elimize kötü pahalı gereksiz pc geçiyo / örneğin bende babama dedim internetden game garajdan itopyadan alalım babam onlar kazık diyo / teknosaya gidiyoruz ordna alcaz diyo orda 4 gb ram 1 gb ekran akrtlı LAPTOP 6 bin tl / alıcağımız kaslaı pc 4 bin tl YOK anlamıyoki

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Taksitle alınacaksa,Vatan fiat , fiat farkı epey azalıyor..6 aya kadar sıfır faziz,Vatanda.
sinerji de, yüzde 8 civarı vade farkı.

Mustafa_Sönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sinerjiden almak istediğim bilgisayarı vade farkıyla ne kadar tutacağına bakıyorum şu an.
Vatanda vade farkı yok belki daha kârlı olur kim bilir
Karkdeşim VATAN dan AL BAŞKA YERDEN ALMA ADI ÜSTÜNE VATAN BİLGİSAYAR Sinerjinin düzgün bir yeri yok itopyanında VATANDAN AL

VeeqX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Karkdeşim VATAN dan AL BAŞKA YERDEN ALMA ADI ÜSTÜNE VATAN BİLGİSAYAR Sinerjinin düzgün bir yeri yok itopyanında VATANDAN AL
itopyanın 2 sinerjinin 1 gamegarajın 1 mağazası var.
İtopyanın beylikdüzü mağazasının dışındaki mağazasıyla beraber o 3 mağaza hemen hemen aynı yerde

Mustafa_Sönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
itopyanın 2 sinerjinin 1 gamegarajın 1 mağazası var.
İtopyanın beylikdüzü mağazasının dışındaki mağazasıyla beraber o 3 mağaza hemen hemen aynı yerde
müşteri hizmetleri kötü vatanın 1000 e yakın mağazası var ora faha güvenilir

VeeqX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
müşteri hizmetleri kötü vatanın 1000 e yakın mağazası var ora faha güvenilir
Vatanın hizmeti çok mu iyi sanıyorsun :D
Kablolamaları aşırı kötü ve düzgün driver yüklemiyorlar.Bazen montajlarken bir şeylere zarar verip iyice kötülüyorlar.6 taksit ve üstü durumlarda (onda da bazı eşyalar) karlı oluyor sadece.
Ayrıca sırf 1000e yakın mağazası var diye çok iyi olmaz.

7ali7mert7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Genellikle babalar biraz daha mantık analar biraz daha duygu bazlı düşünür. Senin baban gördüm ki mantıkçı ama rahatına düşkün biri. Burada bir arkadaşın da dediği gibi yazılan yorumları hatta video bulursan videoları göster daha ucuza daha iyi performans alacağını görünce ikna olur zaten ama babana çok iş bırakma her şeyi sen araştır açıklarken de araştırıken düşündüğün her şeyi söyle az öz konuşma yani zaten amd seçmen iyi bir bilginin olduğunu gösteriyor kaliteli bir sistem hazırlarsın. Lakin ben 300 serisi hakkında sorunlu diye duymuştum ama nerden gördüğümü inan hatırlamıyorum istersen tekrar kontrol et birde 3500x yerine 3600 öneriliyor.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Kaç yaşındasın ben olsam asla ikna ettiremezdim babam 5 saat oynarsınız der konuyu kapatirdi

7ali7mert7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Birde daha önce yapılan sistemleri araştırırsan aklında az çok fikir oluşur.

Son mesajlar