Pc ses yapıyor

Bu konuyu okuyanlar

kurtomerdfd01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Islemci fani yeni degistirdim 1 ay oldu yine ses yapmaya başladı boşta ve yükte de aynı sea veriyor ne yapabilirim

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Fan yeniymiş, eski olsa yağlamanı da tavsiye edeceğim ama bana daha çok vibrasyon oluyormuş gibi geldi. Fanın montesinin tam ve doğru yapılıp yapılmadığını kontrol et bence, Ana kartın tam olarak kasaya oturmuş mu kontrol et. Anakart için yükseltme vidaları en azından 5 tane mi say, Sesin ana nedeni titreme mi, nereden nasıl geliyor, süreklimi vur-kaç şeklinde mi daha detaylı tanımlarsan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Hatta mümkünse video çek youtube liste dışı yükle buradan at bize bakalım bi.

kurtomerdfd01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Fan yeniymiş, eski olsa yağlamanı da tavsiye edeceğim ama bana daha çok vibrasyon oluyormuş gibi geldi. Fanın montesinin tam ve doğru yapılıp yapılmadığını kontrol et bence, Ana kartın tam olarak kasaya oturmuş mu kontrol et. Anakart için yükseltme vidaları en azından 5 tane mi say, Sesin ana nedeni titreme mi, nereden nasıl geliyor, süreklimi vur-kaç şeklinde mi daha detaylı tanımlarsan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Hatta mümkünse video çek youtube liste dışı yükle buradan at bize bakalım bi.
Dediklerinin hepsi eksiksiz yapılı

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Baktım surtmuyor
Ses yapan fanın değiştiğine emin misin peki. Örneğin sen işlemcideki fanı değiştirdin ama belki de Power supply fanı ses yapıyor olabilir? Veya kasa içindeki (varsa) diğer havalandırma fanı ses yapıyor olabilir?

kurtomerdfd01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ses yapan fanın değiştiğine emin misin peki. Örneğin sen işlemcideki fanı değiştirdin ama belki de Power supply fanı ses yapıyor olabilir? Veya kasa içindeki (varsa) diğer havalandırma fanı ses yapıyor olabilir?
Powerden gelmiyor eminim diğer fanlarida çıkarıp denedim fark eden yok

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Powerden gelmiyor eminim diğer fanlarida çıkarıp denedim fark eden yok
Fan değişiminden önce kasada toz temizliği yaptın mı? Yaptıysan faydalı bir işlem. Ve kritik bir soru sorayım fan değişiminden sonra yani yeni fanı taktıktan sonra kasada kompresör ile herhangi bir üfletme işlemi yaptın mı? Ve bu ses ilk çalıştırma esnasında hemen mi gelmeye başlıyor

kurtomerdfd01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Fan değişiminden önce kasada toz temizliği yaptın mı? Yaptıysan faydalı bir işlem. Ve kritik bir soru sorayım fan değişiminden sonra yani yeni fanı taktıktan sonra kasada kompresör ile herhangi bir üfletme işlemi yaptın mı? Ve bu ses ilk çalıştırma esnasında hemen mi gelmeye başlıyor
Termal macun yeniledim kasa çalışmaya başladığında hemen ses geliyor

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Hocam sesli 30-60 saniyelik bir video çekebirsen daha çok yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum. Ben halen daha ses nereden geliyor anlamadım. Şimdi şöyle yapmanı istiyorum, cpu fanını tamamen sök ve bilgisayarı çalıştır. Merak etme yanmaz, açılıyormu ve ses gelecek mi kontrol et. Eğer ses gelmiyorsa demek ki problem CPU fanında. Biz de ona göre ilerleyelim. Bunu sorunu bulana kadar dene bize net olarak şuradaki fan yüzünden ses sorunu var diye dönüş yap mümkünse.