Çin Ve Alman Aşılarına Ne Kadar Güveniyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Arkadslar bilindik üzere çinden 50 mil. Adet CoronaVac Aşısı Sipariş Edildi ilk olarak sağlık çalışanları ve ağır durumdaki hastalara uygulanacak aralık sonlarına doğru aşılama başlıyıp ve ücretsiz olacakmış. 2021 de 25 mil. Adet Alman Pfizer/BionTech aşısı gelecekmiş.

Bu aşılara ne kadar güveniyorsunuz. Yaptırmayı Düşünüyormusunuz Aşıları?

Son düzenleme:

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Arkadslar bilindik üzere çinden 50 mil. Adet CoronaVac Aşısı Sipariş Edildi ilk olarak sağlık çalışanları ve ağır durumdaki hastalara uygulanacak aşı Aralık Sonlarına doğru aşılama başlayacak ve ücretsiz olacak. 2021 de 25 mil. Adet Alman Pfizer/BionTech aşısı gelecekmiş.

Yaptırmam belki daha fazla ölüme sebep olabilir.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Yaptırmam belki daha fazla ölüme sebep olabilir.
Çin aşısına sıcak bakmıyorum ama ikinci edapta geleck alman aşısını blki düşünebilirim ama neye göre alman aşısı neye göre çin aşısı yapılacak seçme imkanımız olacakmı merak içindeyim

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Ağır durumdaki hastalara yapılacağı için çok da sıkıntı bakmıyorum, doktorların uygun gördüğü şekilde tedavi olarak uygulanacaktır. Bunun dışında ben de COVID-19 hastasıydım ve daha yeni atlattım. 1 gün önce yani. :D Neyse, bağışıklığım güçlü olduğu için grip ile farksız bir hastalık oldu, yine de berbat bir şey. 2021 içerisinde sona ereceğini umut ediyorum.

TalonStorm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aşı karşıtı degilim ama, Almanya menseili aşı daha güvenli olur diye düşünüyorum. Çin kesinlile güven vermiyor.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Çinden niye aldılar ki acaba? Avrupa birliği dahil abd ve diğer ülkeler hep alman aşısı sipariş etmişler

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Almanya'ya çok az Çin'e hiç.
Önce diğer insanlar denekmiş gibi 2 yıl beklemem lazım :D.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Brezilya, Endoneyza ve Türkiye Dışında Çin Aşısı Alan Yok Neye Güvenerek Veya Neden Aldılar Acaba
IMG_20201201_204317.jpg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Piyasada nedense bir aşı karşıtlığı pompalanıyor gibi geliyor bana...

Herkes çıkıp ben Amerikan aşısı vurdururum yok Almansa yaptırırm tarzı sözler ediyor kimsede demiyor ki acaba Amerika ve Almanya sana aşı veriyormu :D Veriyorsa kaçtan veriyor ödeme planı yapıyor mu parayı peşin mi istiyor taksit mi yapıyor sormuyor bile.

Çin ile Rusya Türkiye bizden aşı talep ederse ilk partta göndeririz ve ucuz veririz diyorlar. Çin 9$ Rusya 12 $ Fiyat biçiyordu.

Alman ve Amerikan aşısı ile 19$ olacağı söyleniyor ve Almanya ve Amerika zaten Türkiye'ye kota vermiyor sıraya yazarız sizi Mart Nisan gibi belki yollarız diyorlar :) Tabii bizim Avrupa ve Amerikan sevdalısı insanlarımız Çin aşısı hayatta olmam deyip konuyu kaldırıp kapatıyor.

Aşı için şöyle birşey söyleyim aşı ile kimse ÖLMEZ kolay kolay. Ancak aşı faydasız olur.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Piyasada nedense bir aşı karşıtlığı pompalanıyor gibi geliyor bana...

Herkes çıkıp ben Amerikan aşısı vurdururum yok Almansa yaptırırm tarzı sözler ediyor kimsede demiyor ki acaba Amerika ve Almanya sana aşı veriyormu :D Veriyorsa kaçtan veriyor ödeme planı yapıyor mu parayı peşin mi istiyor taksit mi yapıyor sormuyor bile.

Çin ile Rusya Türkiye bizden aşı talep ederse ilk partta göndeririz ve ucuz veririz diyorlar. Çin 9$ Rusya 12 $ Fiyat biçiyordu.

Alman ve Amerikan aşısı ile 19$ olacağı söyleniyor ve Almanya ve Amerika zaten Türkiye'ye kota vermiyor sıraya yazarız sizi Mart Nisan gibi belki yollarız diyorlar :) Tabii bizim Avrupa ve Amerikan sevdalısı insanlarımız Çin aşısı hayatta olmam deyip konuyu kaldırıp kapatıyor.

Aşı için şöyle birşey söyleyim aşı ile kimse ÖLMEZ kolay kolay. Ancak aşı faydasız olur.
Peki hocam maliyetmi önemli insan sağlığımı daha önmli desem ne dersiniz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Peki hocam maliyetmi önemli insan sağlığımı daha önmli desem ne dersiniz?

Show yapma derim :) İnsan sağlığı önemsiz insanlar ölsün gebersin diyen mi var...

Adamlar sana kısa vadede aşı bile satmıyor 5 -6 ay sonrasıa sıra veriyor. Üstüne 2-3 katı fiyat çekiyor. Sen burda ne olacka para öenmsiz diyon ama REAL hayat ve gerçekler öyle değil işte.

Hadi bize nakliye ve depolama dahil 20$ fiyat çekti Amerika diyelim aşı için 50 milyon Doz aşı alamyım desen 1 Milyar $ para demek sadece aşılar. TL olarak 8 TL ile çarpsak 8 Milyar TL para hadi bul bakalım nereden bulacan o parayı keş direk trink istiyor adam. Parayı önden peşin verecen aşı 6 ay sonra gelecek o sırada ölen ölür mü desin devlet ?

Çin diyorki bende aşı 9$ sana 6-7 yede veririm toplu alırsan 15 gün içinde yollarım ödemede önemli değil istersen seneye verirsin sen olsan hangini seçerdin ?

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Show yapma derim :) İnsan sağlığı önemsiz insanlar ölsün gebersin diyen mi var...

Adamlar sana kısa vadede aşı bile satmıyor 5 -6 ay sonrasıa sıra veriyor. Üstüne 2-3 katı fiyat çekiyor. Sen burda ne olacka para öenmsiz diyon ama REAL hayat ve gerçekler öyle değil işte.

Hadi bize nakliye ve depolama dahil 20$ fiyat çekti Amerika diyelim aşı için 50 milyon Doz aşı alamyım desen 1 Milyar $ para demek sadece aşılar. TL olarak 8 TL ile çarpsak 8 Milyar TL para hadi bul bakalım nereden bulacan o parayı keş direk trink istiyor adam. Parayı önden peşin verecen aşı 6 ay sonra gelecek o sırada ölen ölür mü desin devlet ?

Çin diyorki bende aşı 9$ sana 6-7 yede veririm toplu alırsan 15 gün içinde yollarım ödemede önemli değil istersen seneye verirsin sen olsan hangini seçerdin ?
Şhow yapmıyorum hemen göndermeleri aşıyı güvenli yapmaz çin aşısınında güvenirliği tartışılır sonuc verecek mi hemen bkalım maliyeten zamandan kaçarak bi yere varamazssın çin aşısınında etkili olup olmayacağı bilinmiyor parasını verip birr çok ülkenin aldığı aşıdan alına bilinirdi zaten o aşıların parası bizden her halükarda cıkacak cıkmayacakmı vermişken çin aşısına para gitmesi ve aşının güvenliği bni ürpertiyor biraz kaldıki ülkede çine karsı bi soğukluk var kaliteyi secerdim almanya aşısına bu kadar ülke güveniyorsa vardır bir bildkleri

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Dün bir yerlerde yabancı bir tıp profesörünün konuşmasını dinlemiştim. "Bu bir nüfus azaltma projesidir. Aşı ilk etapta coronayı iyileştirir; Lakin bağışıklık sistemini de yok eder. İkinci bulaşta ölüm kesindir, vurdurmayın" diyordu.

Lakin bu arada Türk devletinin böyle bir komplonun farkına varamayacağını da düşünmüyorum.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Şhow yapmıyorum hemen göndermeleri aşıyı güvenli yapmaz çin aşısınında güvenirliği tartışılır sonuc verecek mi hemen bkalım maliyeten zamandan kaçarak bi yere varamazssın çin aşısınında etkili olup olmayacağı bilinmiyor parasını verip birr çok ülkenin aldığı aşıdan alına bilinirdi zaten o aşıların parası bizden her halükarda cıkacak cıkmayacakmı vermişken çin aşısına para gitmesi ve aşının güvenliği bni ürpertiyor biraz kaldıki ülkede çine karsı bi soğukluk var kaliteyi secerdim almanya aşısına bu kadar ülke güveniyorsa vardır bir bildkleri
knk almanya aşısına tabikide güveniyorlar eğer rusya veya çinden alsalar öbür milletler tarafından dışlancaklar belkide natodan veya ab den atılcaklar biraz düşün ondan tek alternatifleri almanya yada amerika kalıyor birde türkler o kadar salak değil bir aşıyı hiç denetlemeden insanlara vurcaklar gibi o aşıların hepsi denetlenir ve ondan sonra vatandaşa vurulur bu arada @OzkanK. parti kur oy verelim abi

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Arkadslar bilindik üzere çinden 50 mil. Adet CoronaVac Aşısı Sipariş Edildi ilk olarak sağlık çalışanları ve ağır durumdaki hastalara uygulanacak aralık sonlarına doğru aşılama başlıyıp ve ücretsiz olacakmış. 2021 de 25 mil. Adet Alman Pfizer/BionTech aşısı gelecekmiş.

Ben yaptırmam. Ama alman aşısı insana daha güvenilir geliyor.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285

adı üstünde çin malı
güven olmaz bence

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Evet koronayı iyileştiriyor olabilir fakat ileri ki süreçte nasıl tepkiler verecek aşı da buna bakmak lazım çünkü adı üstünde aşı yani zayıflatılmış mikrop veriliyor bi nevi vücuda. Ne zaman ki doğruluğu ilerleyen süreçte de tam anlamıyla kanıtlanır o zaman çin, alman vs. bakılmaz, kullanılır diye düşünüyorum.