Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadın 900 gram uyuşturucuyla yakalandı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1,338

Konya'da polis ekiplerinin operasyonunda, erkek arkadaşını darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldüren Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadının bulunduğu araçta 900 gram eroin ele geçirildi.​

Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadın 900 gram uyuşturucuyla yakalandı

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde durdurulan bir araç içerisinde yapılan aramada 900 gram eroin maddesi bulundu.
Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik çalışma başlattı. Merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesinde operasyon düzenleyen narkotik polisi, bir aracı durdurarak arama yaptı. Araçta yapılan aramada 900 gram eroin ele geçirildi. Araçta bulunan Murat H. (26) ve Ayşe Dırla (35) gözaltına alındı. Gözaltına alınan Murat H. ve Ayşe Dırla, sağlık kontrolünün ardından "uyuşturucu madde ticari yapmak" suçundan adliyeye sevk edildi.
- Olay
İddiaya göre, üniversiteye hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat'ta merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine A.D. isimli kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya giden genç, bu sırada Özgür Duran'ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşmıştı.
Kadir Şeker'i bir süre kovalayan ve darbeden Özgür Duran, boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yere yığılmış, göğsüne aldığı yara nedeniyle ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Duran hayatını kaybetmişti.
Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince sanık Şeker, "kasten öldürme" suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmıştı.
Kaynak : AA

Son düzenleyen moderatör:

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bırakın şu çocuğa yazık oldu edebiyatını. Elinde silah olmayan biri tarafından şiddete maruz kalan kadını savunma, insan öldürmeyi meşru kılmaz. Olaya müdahil olacaksan silahsız müdahil olursun. Kadının uyuşturucuyla yakalanması da Kadir Şekeri masum çıkarmaz. Bunlar hem evrensel uzayda hem evrensel hukukda birbirinden bağımsız olaylardır. Kimse kusura bakmasın Kadir Şeker bal gibi de katildir. 10 cmlik bıçağın 8 cmsini adamın kalbine sokmuş mahkeme niyeti gözeterek yapabileceği güzelliği yapmış ve en alt sınırdan ceza vermiştir. Ayrıca adam öldüren birine de "tıp okumak için üniversite sınavına hazırlanan genç" gibisinden saçma sapan ajitasyonlar yapmaya da bi son verin. Yazık falan olmadı çocuğa.

Reaksiyon puanı
1,157
Bırakın şu çocuğa yazık oldu edebiyatını. Elinde silah olmayan biri tarafından şiddete maruz kalan kadını savunma, insan öldürmeyi meşru kılmaz. Olaya müdahil olacaksan silahsız müdahil olursun. Kadının uyuşturucuyla yakalanması da Kadir Şekeri masum çıkarmaz. Bunlar hem evrensel uzayda hem evrensel hukukda birbirinden bağımsız olaylardır. Kimse kusura bakmasın Kadir Şeker bal gibi de katildir. 10 cmlik bıçağın 8 cmsini adamın kalbine sokmuş mahkeme niyeti gözeterek yapabileceği güzelliği yapmış ve en alt sınırdan ceza vermiştir. Ayrıca adam öldüren birine de "tıp okumak için üniversite sınavına hazırlanan genç" gibisinden saçma sapan ajitasyonlar yapmaya da bi son verin. Yazık falan olmadı çocuğa.
Aynen.
Tck madde 25 gereğince Gerek kendisine ve gerek başkasına ait bir hakka yönelmiş, gerçekleşen, gerçekleşmesi veya tekrarı muhakkak olan haksız bir saldırıyı o anda hal ve koşullara göre saldırı ile orantılı biçimde defetmek zorunluluğu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez. (Orantılı bir müdahale yapsaydı ceza almazdı)

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140

Bu çok acımasızca bir yorum olmuş. Yazdıklarınız da haklılık payınız olsa da bu kadar sert bir ifadeyle eleştirmek çok yanlış.

Kadir kardeşimizin ceza almasının tek bir nedeni var. Aramızda yaşayan kendilerince namus bekçisi tipler var. Bunların hayatını bir karıştırsan yemedikleri nane yoktur ama iş başka birini suçlamak olunca tam manası ile namus bekçisi kesilirler. Eğer kadir kardeşimiz bu olaydan ceza almadan beraat ettirilseydi bu namus bekçileri bundan cesaret alır, bu tür durumlarda kendileri akıllarınca yargı dağıtmaya başlardı ve devlet te bu konuda problem yaşardı.

Devlet bunun önüne geçmek için Kadiri cezaya çarptırdı. Olması gereken de buydu dediğiniz gibi neticede ortada bir cinayet var. Kanunsuz nizamsız birini öldürmek amaç iyi olsada cinayettir. Cinayetinde ülkemizde cezası vardır olmak zorunda dır. Ama en azından bu arkadaş birini gasp ederken öldürmedi, birine tecavüz ederken yada sarkıntılık yaparken öldürmedi. Niyeti ortada. Hata yaptıysa da bu kadar acımasızca eleştirilmeyi haketmiyor.

Ama ben şundan eminim, Kadirin çok rahat bir mahkumiyet hayatı olacaktır. Çoğu mahkumden faha pozitif ayrıcalıkları, kolaylıkları olacaktır. Bizim devletimiz gibi bir devlet dünyada daha yoktur devlet ceza verse de kadirin iyi niyetini asla gözardı etmez.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kadir'in cezası onandı heralde. Bu saatten sonra bu kadının ne yaptığı önemli değil cezasını etkilemez :(

Zaten kadın 2 çocuğu varken bırakıp o öldürülen adam ile yaşıyormuş. Üstüne başta verdiği ifadesini sonra değiştirmiş. Üstüne şimdide başka birinin arabasında 1 KG uyuşturucu ile yakalanıyor adam İmam Nikahlı karım diyor bunun için :( Yazık gerçekten yazık. Nasıl biri olduğunu siz düşünün kadının.

Kadir cezasını çekecek artık ne yazık ki yapacak bir şey yok nasıl bir kadın kim için yatıyor onu düşündükçe insan sinirleniyor...

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Sokakta insan vursalar dönüp yardım etmemm. Sonra suçlu ben olurum

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bu çok acımasızca bir yorum olmuş. Yazdıklarınız da haklılık payınız olsa da bu kadar sert bir ifadeyle eleştirmek çok yanlış.

Kadir kardeşimizin ceza almasının tek bir nedeni var. Aramızda yaşayan kendilerince namus bekçisi tipler var. Bunların hayatını bir karıştırsan yemedikleri nane yoktur ama iş başka birini suçlamak olunca tam manası ile namus bekçisi kesilirler. Eğer kadir kardeşimiz bu olaydan ceza almadan beraat ettirilseydi bu namus bekçileri bundan cesaret alır, bu tür durumlarda kendileri akıllarınca yargı dağıtmaya başlardı ve devlet te bu konuda problem yaşardı.

Devlet bunun önüne geçmek için Kadiri cezaya çarptırdı. Olması gereken de buydu dediğiniz gibi neticede ortada bir cinayet var. Kanunsuz nizamsız birini öldürmek amaç iyi olsada cinayettir. Cinayetinde ülkemizde cezası vardır olmak zorunda dır. Ama en azından bu arkadaş birini gasp ederken öldürmedi, birine tecavüz ederken yada sarkıntılık yaparken öldürmedi. Niyeti ortada. Hata yaptıysa da bu kadar acımasızca eleştirilmeyi haketmiyor.

Ama ben şundan eminim, Kadirin çok rahat bir mahkumiyet hayatı olacaktır. Çoğu mahkumden faha pozitif ayrıcalıkları, kolaylıkları olacaktır. Bizim devletimiz gibi bir devlet dünyada daha yoktur devlet ceza verse de kadirin iyi niyetini asla gözardı etmez.
Acımasızca eleştirmiyorum. Sadece gerçeği söylüyorum. Olaya duygusal ya da hümanist bakmadığım için size acımasızca eleştiriyormuşum gibi geliyor ama alakası yok.

X kişisinin yediği halttan olayla alakası olmayan Y kişisi sorumlu tutulamaz veya bu Y kişisine masumiyet addedilemez diye kaide vardır hukukta. İslam buna babanın yediği halttan çocuğu cezalandırılamaz gibisinden bir şey der. Dolayısıyla kadının uyuşturucuyla yakalanması üzerinden Kadir Şekere masumiyet addedilemez. Bunlar birbirinden bağımsız olaylardır.

Sosyal medyadaki saçma sapan ajitasyonlar, aptal twitler dikkate alınıp bu çocuk serbest bırakılsaydı rezilliğin daniskası olurdu. Dünyanın her yerinde silahsız birini kalbine 10 cmlik bıçağın 8 cmsini saplayarak öldüren herkes niyeti ölçüsünde bunun cezasını çeker çekmelidir de. Muhatabın 20-30 suçtan sabıkalı olması bu gerçeği değiştirmez. Bu adam zaten itin kopuğun tekiydi, iyi oldu denilerek bir katile (kim olursa olsun) masumiyet addedilmez.

Açıkçası ben Kadir Şekere bir kızıyorsam ki kızmıyorum bile ona, o bir hata etti cezasını çekecek, olaya gereksiz duygusal bakıp ajitasyon yapanlara bin kızıyorum. Esasında sadece bunlara kızıyorum desem daha doğru olur. Yani sosyal medyadaki kendini adaletin bekçişi veya hukuk profesörü sanan geri zekalılara kızıyorum esasında. Kadir Şeker babanızın oğlu mu veya kankanız mı ya da askerlik arkadaşınız mı?

Dikkatimi çeken bir şey de şu. Ben hiç kimsenin "sen üniversite sınavına hazırlanan bir genç değil misin o bıçak neyin nesi" diye sorduğunu görmedim. Varsa yoksa ajitasyon. Yarın bir gün bu çocuk hapisten çıktığında ve bu ajitasyonlar çocuğun başına iş açtığında anlarsınız demek istediğimi. Elbette bu çocuk topluma, insanlığa kazandırılsın, ama bunun yolu ona zarar verecek belki de onu bir seri katile dönüştürecek (Allah korusun) ajitasyonlar değildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kadir'in cezası onandı heralde. Bu saatten sonra bu kadının ne yaptığı önemli değil cezasını etkilemez :(

Zaten kadın 2 çocuğu varken bırakıp o öldürülen adam ile yaşıyormuş. Üstüne başta verdiği ifadesini sonra değiştirmiş. Üstüne şimdide başka birinin arabasında 1 KG uyuşturucu ile yakalanıyor adam İmam Nikahlı karım diyor bunun için :( Yazık gerçekten yazık. Nasıl biri olduğunu siz düşünün kadının.

Kadir cezasını çekecek artık ne yazık ki yapacak bir şey yok nasıl bir kadın kim için yatıyor onu düşündükçe insan sinirleniyor...
Kendi etti kendi buldu. Olaya silahsız müdahil olsaydı hiçbir şey olmazdı. Ama sen bıçağı adamın kalbine saplarsan adamda da silah namına hiçbir şey yoksa cezasını da çekersin çekmelisin de.

Reaksiyon puanı
1,338
Ben bundan sonra eğer şiddet gören bir kadın görürsem (inşallah görmem) ama görsem de yardım etmeden yanından geçerim. Anca polise haber veririm

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
@Usui Takumi

Bildiğim kadarıyla bıçağın sahibi de önce çeken de ölen adam. Arbede sırasında bıçak yere düştüğünde Kadir almış. Belkide kendi canının korkusuyla gelişti. Ben bıçaklamazsam o beni bıçaklayacak misali artık bilemiyoruz.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
@Usui Takumi

Bildiğim kadarıyla bıçağın sahibi de önce çeken de ölen adam. Arbede sırasında bıçak yere düştüğünde Kadir almış. Belkide kendi canının korkusuyla gelişti. Ben bıçaklamazsam o beni bıçaklayacak misali artık bilemiyoruz.
Silme yanlış biliyorsun öyleyse. Adamdan bıçak, susta vs hiçbir şey çıkmadı. Hastane incelemesinde kadında herhangi bir darp da çıkmadı. Üstüne Kadir Şekerin bıçağın kendisine ait olduğunu, olay esnasında bıçağın cebinde olduğunu ve arbede sırasında elini cebine atıp bıçağı çektiğine dair ifadeleri var. Savcıya "bıçağı tespih sallar gibi oynamak için taşıyorum" demiş, başka ifadesinde "parkta birini kovaladılar korktum kendimi savunma amaçlı aldım" demiş. Hangisine inanacaz? Üstelik bıçak av bıçağı. Kriminal raporu da " 6136 Sayılı Yasanın 4. Maddesi'ne göre yasak niteliği haiz bıçaklardan olduğu görüş ve kanaatindeyiz" diyor. Üstüne adam öldükten sonra Kadirin adamı tekmelediğini söyleyen görgü tanıkları da var. Yani Kadir Şekerin savunulacak hiçbir tarafı yok.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Konya'da polis ekiplerinin operasyonunda, erkek arkadaşını darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldüren Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadının bulunduğu araçta 900 gram eroin ele geçirildi.​

Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadın 900 gram uyuşturucuyla yakalandı'in kurtarmak istediği kadın 900 gram uyuşturucuyla yakalandı

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde durdurulan bir araç içerisinde yapılan aramada 900 gram eroin maddesi bulundu.
Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik çalışma başlattı. Merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesinde operasyon düzenleyen narkotik polisi, bir aracı durdurarak arama yaptı. Araçta yapılan aramada 900 gram eroin ele geçirildi. Araçta bulunan Murat H. (26) ve Ayşe Dırla (35) gözaltına alındı. Gözaltına alınan Murat H. ve Ayşe Dırla, sağlık kontrolünün ardından "uyuşturucu madde ticari yapmak" suçundan adliyeye sevk edildi.
- Olay
İddiaya göre, üniversiteye hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat'ta merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine A.D. isimli kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya giden genç, bu sırada Özgür Duran'ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşmıştı.
Kadir Şeker'i bir süre kovalayan ve darbeden Özgür Duran, boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yere yığılmış, göğsüne aldığı yara nedeniyle ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Duran hayatını kaybetmişti.
Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince sanık Şeker, "kasten öldürme" suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmıştı.
Kaynak : AA
Olan çocuğa olmuş. :(

Reaksiyon puanı
4,113
yanında bıçak mı taşııyormuş siz diyelim yolda kız arkadaşınıznızla tartışma yaşadınız biri size birden bayonet saplasa

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Üstelik kadının darp raporu temiz. Yani sadece bağırarak tartışıyorlarmış. Kadir'de namus bekçisi arkadaşlardan demek ki. Üstelik tıp falan'da kazanamamış. 23cm bıçağı taşıyıp yoldan birine saplayan birinin akli dengesi yerinde değildir bence.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
saçma bıçak kısmı önemli sapı deil çakı taşıyamazsın sonra çok saçma.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bir tarafta Üniversite sınavına hazırlanan 20 li yaşlarda bir genç diğer tarafta 20-25 suçran sabıkası olan uyuşturucu bağımlısı ve o gün alkollü olan sokak ortasında bir kadın ile kavga eden bağıran çağıran hatta darp ettiği iddia edilen adam var. Adamın yanında ki kadında 2-3 çoğuğu olan normalde başka biri ile evli ama çocuklarını bırakıp bu öldürülen adama kaçmış onun ile aynı evde yaşayan daha dün üstünde 1 Kg uyuşturucu ile yakalanan kadın var.

Burada herkes suçsuz tek suçlu Kadir Şeker zaten 15 sene hapisinide aldı bu gece rahatla uyuyun işte adalet var ülkede ne güzel bir gencin gençliği kimler için gitti harcandı diye düşünmeden sevinin ( Nasıl vicdan var sizde hayret ediyorum yok bıcak 23 cm mi 25 cm mi 15 YIL aldı işte ohh ne güzel )