Öneri Bir konu

Bu konuyu okuyanlar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Çözüldü

Son düzenleme:

Anonimmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Diyecek Bir Şey Yok, Bence Alıntı Yapmışlar Ve Bence LoL Dota'dan Daha Güzel.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
call of duty2 de aynısı onada de
Mesaj otomatik birleştirildi:

lol sevmem ama çalınntı değil

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Direkt oyuna saldırı yapmışsın. D.O.T.A'nın yeterli hakkı olsaydı telif hakkı ihtarı atabilirdi LoL'e. Bu dediğin Fortnite, PUBG'e benziyor diye çalıntı. Veya Zulada dizideki karakterlerin kullanılması vs. Bunların geneli izinli olarak yapılıyor.
Diyecek Bir Şey Yok, Bence Alıntı Yapmışlar Ve Bence LoL Dota'dan Daha Güzel.
Adam zaten öyle dememiş ki. Konuyu tam okumadınız galiba.

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Sen ne yapıyorsun hiç anlamadım.

Dostum konu bu zaten. Sen ne olsun istiyorsun onu anlamadım.
Konuda çalıntı değil diyorsunuz fakat başlık farklı.

Tıklama tuzağına giriyor bildiğim kadarıyla yasak forumda tık tuzağı.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Hatta Yıldız Muhafızı kostümleri serisi var ya;
Tamamen Sailor Moon animesinden çalıntı bir şey.
Alıntı yapmak çalmak değildir!!

Alıntı yapmak; ortadaki ürünün sahibini de yanında belirtmek demektir.
Adam aynısını mı koyuyor değiştiriyor biraz değiştirdiği için koymak zorunda değil

SayınBezmenler

Doçent
Reaksiyon puanı
478
Sizin mantığınız bu, 4 Kameralı bir A Telefonu var, Ve Tasarımı A Telefonundan tamamen farklı olup 4 Kameralı bir B Telefonu var. O zaman Aa bak B Telefonunu A telefonundan çalmışlar demiyorsanız eğer LoL'de çalıntı değildir.

SayınBezmenler

Doçent
Reaksiyon puanı
478
Yani bire bir geçirirse esinti olmuyor benim açımdan. Hatta kullanıcılarına bu güzelliği 2020'de bile getirmesi çok üzücü. 256 MB ramli Galaxy Ace bile zamanında bu yönünden dolayı çoğu kullanıcı için güzeldi.
Bire bir geçirmiyor. Widget bu en fazla ne kadar değiştirilebilir? Ne yapsın Apple? Takla Atarken Amuda kalkan Saat Widget'ı mı yapsın?

SayınBezmenler

Doçent
Reaksiyon puanı
478
Peki sadece bu "APPLE"da var diye düşünürse insanlar. Ki düşünende var. Bu durum insanları manipüle etmek olmuyor mu? Çoğu kullanıcısı tav olur zaten.
Şu an iOS'ta olmayan onlarca özellik, Android'de mevcut mesela. İnsanlar bilseler tercihlerini değitirebilirler.
Değiştirbilirler zaten biz buna bir şey demiyoruz. Öyle düşünenlere zaten biz Fanboy diyoruz.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Edison'dan sonra en büyük emek hırsızı RIOT GAMES olsa gerek.
Hayır D.O.T.A'dan çaldıkları için değil. Zaten D.O.T.A'nın bir çalışanı ile girişilmiş bu oyuna.
Diğer şirketlerin/kurumların sanatlarını çalarak bir içerik ve evren oluşturdular.

Kindred gibi bir karakteri bile PRINCESS MONOKE adlı bir kısa filmden çalmışlar resmen.
Olabilir.

Reaksiyon puanı
1,338
Direkt oyuna saldırı yapmışsın. D.O.T.A'nın yeterli hakkı olsaydı telif hakkı ihtarı atabilirdi LoL'e. Bu dediğin Fortnite, PUBG'e benziyor diye çalıntı. Veya Zulada dizideki karakterlerin kullanılması vs. Bunların geneli izinli olarak yapılıyor.
Ya da zula nin csgo haritalarını çalıp ad değiştirmesi

SayınBezmenler

Doçent
Reaksiyon puanı
478
Bende LoL'ün oradan buradan bir çalıntı evren ve içerik oluşturduğunu söylüyorum işte.
Ama bu duruma DOTA'yı pek eklemiyorum. Bir çalışanı ile yapılmış. Lakin DOTA CHESS'i direk geçirmişler derim. TFT yapmışlar.

Aslında Riot'un Low Poly basit bir model için en az 64 TL para gibi fahiş fiyat ödemekte aşırı saçma.
Aynen haklısın.(Aslında haklı maklı değilsin sadece Ceza almayayım diye diyorum)

Ya da zula nin csgo haritalarını çalıp ad değiştirmesi
O direk çalıntı. Girintiler bile aynı.

erini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Edison'dan sonra en büyük emek hırsızı RIOT GAMES olsa gerek.
Hayır D.O.T.A'dan çaldıkları için değil. Zaten D.O.T.A'nın bir çalışanı ile girişilmiş bu oyuna.
Diğer şirketlerin/kurumların sanatlarını çalarak bir içerik ve evren oluşturdular.

Kindred gibi bir karakteri bile PRINCESS MONOKE adlı bir kısa filmden çalmışlar resmen.
Warcaft 3 oyunu için yapılan bir mod ile MOBA oyunları başlamıştır.Hros Of The Storm Blizzardın yani warcraft orjinal oyununu yapan firmanın mobası.Oynamanızı tavsiye derim MOBAnasıl olur görün.Yani tüm moba oyunları blizzardan çalıntıdır.Türü onlar icad etti ama aslında bu gayet yasal.Yani aslıdna riotu kimse kaale almıyor.Yaptıkları yeni oyun valorant bile youtube ve bedaava olması sayesinde popüler oldu.Overwatch oynayan birine sorun oynarmı diye.

SayınBezmenler

Doçent
Reaksiyon puanı
478
Ya abi iki saat bir şey anlatamadım.
MOBA kısmına ya da herhangi bir tür olması sorun değil benim açımdan. Beni oluşturdukları evreni ile içeriklerinin oradan buradan çalıntı olduğunu söylüyorum.

Güzel dostum neden ceza alacaksın anlamadım.
Sen LoL'ün o Karakter/İçerik'in Telif Hakkını almadığını mı düşünüyorsun? Ya da Dota'nın o içerikleri Creative Commons ile mi lisansladığını düşünüyorsun? Koskoca Riot bunu düşünmüştür illa.

SayınBezmenler

Doçent
Reaksiyon puanı
478
Tamam CHESS için evet (Dota'yı dahil etmiyorum yine), diğer içerikleri de mi sence lisanslıdır?
Bire bir Sailor Moon'u aktarmışlar ve Zorro eksik tek. Yumi'ye de bir tane kostüm çıksın, Ezreal'a siyah maskesli ezreal çıksın. Al sana Sailor Moon XD.
Neyse ben rahatsız olduğumu bir durumu paylaştım sizlere.
Ozamanda Riot itiraz ederdi.