Geri dönüşüm kutusu kayboldu

endrey

Öğrenci
arkadaşlar masa üstündeki geri dönüşüm kutusu kayboldu.:helpsmilie:tekrar getirmem için ne yapmam gerekir.ilginiz için şimdiden teşekkürler.

eğer bilgisayarında vista yüklüyse masaüstüne sağ tıklayıp "kişiselleştirmeye" giriyosun girdikten sonra sol tarafta "görevler" diye bi başlık var orda "masaüstü simgelerini değiştir" seçeneğine tıklıyosun sonra da ordan geri dönüşüm seçeneğine tıklayıp tekrar masaüstünde çöğ kutunu görebilirisin :)

Not: Eğer Xp yüklüyse sende bilmiyorum kardeşim :))

Geri dönüşüm kutusunu tekrar geri getirmek için öncelikle aşağıdaki kodu not defterine yapıştırın ve isim.reg olarak saklayın. Daha sonra sakladığınız dosyaya çift tıklayın ve veritabanına eklemeyi kabul edin. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra geri dönüşüm kutusunun masaüstünde yer aldığını göreceksiniz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerDesktopNameSpac
e{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}]
@="Recycle Bin"

Geri dönüşüm kutusunu tekrar geri getirmek için öncelikle aşağıdaki kodu not defterine yapıştırın ve isim.reg olarak saklayın. Daha sonra sakladığınız dosyaya çift tıklayın ve veritabanına eklemeyi kabul edin. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra geri dönüşüm kutusunun masaüstünde yer aldığını göreceksiniz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerDesktopNameSpac
e{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}]
@="Recycle Bin"

ölme yavrum ölme :mrgreen:

bu yazılanlardan kesinlikle sonuç alırsın.
kaberdeyin yazdığında hata yoksa ben öyle düzeltmiştim.
ben kendim girip kendim yazmıştım.reg yapamamıştım.

Alıntı:
engin azaklı´isimli üyeden Alıntı
bu yazılanlardan kesinlikle sonuç alırsın.
kaberdeyin yazdığında hata yoksa ben öyle düzeltmiştim.
ben kendim girip kendim yazmıştım.reg yapamamıştım.

Klasör seçeneklerindeki "Bilinen dosya türleri için uzantıyı gizle" seçeneğinden dolayı yapamamışsındır.
..........................
Kardeş ben denizi geçip derede boğulmuşum.nokta ve reg yazıp kaydetmem lazımmış.
bugüne kadar regeditten al verden ayarlıyor tek tek yapıyordum.
neyseki sayende hacker oldum bende artık!