Redmi note 8 mi? Samsung Galaxy A21s mi?

Bu konuyu okuyanlar

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhabalar 3000₺bandında telefon bakıyorum aklımda bu iki telefon var şimdilik varsa daha iyi bir öneriniz bilmeyi çok isterim cevaplarınız için teşekkürler.

Reaksiyon puanı
6,381
Kesinlikle Realme 7 öneririm.

Rakiplerine göre daha üstün bir deneyim sunduğunu düşünüyorum. Ayıca yazılımı daha kaliteli ve stabil. Bu yüzden de daha uzun ömürlü bir cihaz.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
İkisi de alınmaz artık bu fiyatlarda Realme 7, Redmi Note 9 Pro öneririm.

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bu fiyatlarda Realme 7 almanızın mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bütçe arttırma şansınız var mıdır ?
çok artıramam belki 200 lira daha
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 7 yi ilk defa duydum güvenilir bir marka mıdır acaba ?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115

Realme'nin yazılım konusunda en başarılı markalardan biri olduğunu düşünüyorum. Servis konusunda şüpheniz var ise, yeni bir marka olmasına rağmen birçok ilde teknik servisi var.
Ben de realme markalı bir telefon kullanıyorum, güvenebilirsiniz.

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Realme'nin yazılım konusunda en başarılı markalardan biri olduğunu düşünüyorum. Servis konusunda şüpheniz var ise, yeni bir marka olmasına rağmen birçok ilde teknik servisi var.
Ben de realme markalı bir telefon kullanıyorum, güvenebilirsiniz.
Vatan bilgisayardan almayı düşünüyordum da orada sadece realme 6i var o nasıldır acaba

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

Realme, Oppo'nun alt markası.

Yani Redmi'nin Xiaomi'nin alt markası olduğu gibi. Veya Honor'un Huawei'nin alt markası olduğu gibi ama Honor başkasına satıldı.

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bir de Samsung'un a31 i varmış onun da özellikleri iyi o nasıldır acaba

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Vatan bilgisayardan almayı düşünüyordum da orada sadece realme 6i var o nasıldır acaba
Kesin olarak belirttiğiniz siteden alacaksanız Oppo A52 veya A72 alınabilir. 3500 TL'ye Realme 6 Pro düşünebilirsiniz.

Not : Realme 7 Pro, Oppo Reno 4 veya Samsung Galaxy M51 önerecektim ama sitede bulamadım.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Realme 7 al geç redmi note9 pro al ama onerim realmi 7

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kesin olarak belirttiğiniz siteden alacaksanız Oppo A52 veya A72 alınabilir. 3500 TL'ye Realme 6 Pro düşünebilirsiniz.

Not : Realme 7 Pro, Oppo Reno 4 veya Samsung Galaxy M51 önerecektim ama sitede bulamadım.
Çok teşekkürler inceleyeceğim

Realme 7 al geç redmi note9 pro al ama onerim realmi 7
Dediğim gibi vatan bilgisayardan alacağım için orada bulamadım yoksa kesin alırdım

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Galiba oppo a72 alacağım bu fiyata çok iyi geldi

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Burada veya başka forumlarda her yazan yoruma da inanmayın.

Redmi Note 8 modeli, 2020 yılının en çok satan telefon modelidir. Telefon çıktığı zamanlarda da hep tavsiye ediliyordu. Şu an ise yok şöyle kötü böyle köyü deniliyor.

Şimdi de Realme popülerleşmeye başladı. Ama Realme, Redmi kadar çok satan bir marka değil. Kullanıcı kitlesi Xiaomi kadar çok değil yani.

Realme tavsiye eden arkadaşların bir çoğu bu markayı kullanmadan YouTube'tan, Epey'den vs. özellik karşılaştırması ile tavsiye ediyor.

1-2 sene sonra Realme çok fazla satmaya başlayınca eksikler/sorunlar daha yoğun ortaya çıkacağından Realme için de Redmi gibi kötü yorumlar yapılmaya başlar: Realme kaliteli değil, şöyle böyle vs. yorumlar.

Redmi'yi savunmuyorum. Samsung gibi bir kalite de beklemiyorum. Sonuçta Redmi F/P ürünü. Kalite isteyen üstüne 500-1000₺ daha koyup Samsung alabilir. Ama hem kaliteli hem ucuz olmuyor.

Ben F/P ürünü olduğu için Redmi Note 8 aldım. İmkanım daha fazla olsa Samsung'un amiral telefonlarından alırdım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Redmi Note 8 modeli, 2020 yılının en çok satan telefon modelidir. Telefon çıktığı zamanlarda da hep tavsiye ediliyordu. Şu an ise yok şöyle kötü böyle köyü deniliyor.

Şimdi de Realme popülerleşmeye başladı. Ama Realme, Redmi kadar çok satan bir marka değil. Kullanıcı kitlesi Xiaomi kadar çok değil yani.

Realme tavsiye eden arkadaşların bir çoğu bu markayı kullanmadan YouTube'tan, Epey'den vs. özellik karşılaştırması ile tavsiye ediyor.

1-2 sene sonra Realme çok fazla satmaya başlayınca eksikler/sorunlar daha yoğun ortaya çıkacağından Realme için de Redmi gibi kötü yorumlar yapılmaya başlar: Realme kaliteli değil, şöyle böyle vs. yorumlar.

Redmi'yi savunmuyorum. Samsung gibi bir kalite de beklemiyorum. Sonuçta Redmi F/P ürünü. Kalite isteyen üstüne 500-1000₺ daha koyup Samsung alabilir. Ama hem kaliteli hem ucuz olmuyor.

Ben F/P ürünü olduğu için Redmi Note 8 aldım. İmkanım daha fazla olsa Samsung'un amiral telefonlarından alırdım.
Sen dahil bu forumda bazı insanlar şunu hala anlayamıyor.Xiaominin yazılımı kötü.Xiaomi en kral teknolojiyi,en kral işlemciyi,en kral donanımıda koysa yazılımı adam etmediği sürece bir anlam ifade etmez.Bu forumda Mi 10t şöyle iyi böyle iyi 144hz ekran hızı var diye cihazı şişirdiler.Youtube da Mizancell diye bir kanal var.Bu kanal kamerada Fotoğraf ve video testleri yapıyor.En son Poco f2 Pro,Mi 10t Pro ve M51 i test ettiler.865 li Mi 10t Pro hem ana kamerada hem ultra geniş açı kamerada kalite olarak sınıfta kaldı.Ultra geniş açıda M51 gibi orta seviye bir cihazdan hdr olarak geride kalmasıda tek kelime ile rezalet.Buna rağmen halada Xiaomiyi savunanlara hayret ediyorum.

Son düzenleme:

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115

Cihazın kalitesinin kullanıcı kitlesiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Satış rakamları fazla olan bir cihazın kesin olarak rakiplerinden üstün olduğunu söyleyemeyiz.
Kullanmayan arkadaşlar youtube'dan, forumlardan, kullanıcı deneyimlerinden bilgi sahibi olup tavsiye ediyor. Olması gereken bu.
Realme hala popüler değil. Forumda bu kadar önerilmesinin sebebi yazılımı ve arayüzü. Donanım konusunda da genel olarak güzel cihazlar.
1-2 sene sonra sorunlar çıkacağını sanmıyorum. Hatta fazla satmasıyla yazılım konusundaki başarısı artabilir.
Bir de, forumda tavsiye veren herkes incelemelere ve deneyimlerden yararlanıp yardımcı oluyor. Tüm cihazları kullanıp öneri vermemiz mümkün değil.
Ayrıca realme, kullanıcı memnuniyeti yüksek bir marka. Forumda realme kategorisinde açılan konularda birçok paylaşım yaptım.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sen dahil birçok insan şunu hala anlayamıyor.Xiaominin yazılımı kötü.Xiaomi en kral teknolojiyi,en kral işlemciyi,en kral donanımıda koysa yazılımı adam etmediği sürece bir anlam ifade etmez.Bu forumda Mi 10t şöyle iyi böyle iyi 144hz ekran hızı var diye cihazı şişirdiler.Youtube da Mizancell diye bir kanal var.Bu kanal kamerada Fotoğraf ve video testleri yapıyor.En son Poco f2 Pro,Mi 10t Pro ve M51 i test ettiler.865 li Mi 10t Pro hem ana kamerada hem ultra geniş açı kamerada kalite olarak sınıfta kaldı.Ultra geniş açıda M51 gibi orta seviye bir cihazdan hdr olarak geride kalmasıda tek kelime ile rezalet.Buna rağmen halada Xiaomiyi savunanlara hayret ediyorum.
Ben Xiaomi'yi savunmuyorum. Geçen senelerde de Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro modelleri Realme gibi tavsiye ediliyordu. Birkaç sene sonra Redmi gibi olabilir diyorum. Yoksa git Xiaomi al demiyorum.

Cihazın kalitesinin kullanıcı kitlesiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Satış rakamları fazla olan bir cihazın kesin olarak rakiplerinden üstün olduğunu söyleyemeyiz.
Kullanmayan arkadaşlar youtube'dan, forumlardan, kullanıcı deneyimlerinden bilgi sahibi olup tavsiye ediyor. Olması gereken bu.
Realme hala popüler değil. Forumda bu kadar önerilmesinin sebebi yazılımı ve arayüzü. Donanım konusunda da genel olarak güzel cihazlar.
1-2 sene sonra neden sorunlar çıksın ki? Hatta fazla satmasıyla yazılım konusundaki başarısı artabilir.
Bir de, forumda tavsiye veren herkes incelemelere ve deneyimlerden yararlanıp yardımcı oluyor. Tüm cihazları kullanıp öneri vermemiz mümkün değil.
Ayrıca realme, kullanıcı memnuniyeti yüksek bir marka. Forumda realme kategorisinde açılan konularda birçok paylaşım yaptım.
Kalite tabi ki kullanıcı kitlesi ile alakalı değil ama çok satan modellerde hatalar/sorunlar daha yoğun olarak dillendiriliyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

@alpotter kullanıyor.
Ben de realme kullandım bilmeden yorum yapmıyoruz. Kendin rn8 aldın diye herkese mi aldıracaksın?
Sen dahil bu forumda bazı insanlar şunu hala anlayamıyor.Xiaominin yazılımı kötü.Xiaomi en kral teknolojiyi,en kral işlemciyi,en kral donanımıda koysa yazılımı adam etmediği sürece bir anlam ifade etmez.Bu forumda Mi 10t şöyle iyi böyle iyi 144hz ekran hızı var diye cihazı şişirdiler.Youtube da Mizancell diye bir kanal var.Bu kanal kamerada Fotoğraf ve video testleri yapıyor.En son Poco f2 Pro,Mi 10t Pro ve M51 i test ettiler.865 li Mi 10t Pro hem ana kamerada hem ultra geniş açı kamerada kalite olarak sınıfta kaldı.Ultra geniş açıda M51 gibi orta seviye bir cihazdan hdr olarak geride kalmasıda tek kelime ile rezalet.Buna rağmen halada Xiaomiyi savunanlara hayret ediyorum.
Evet bunu neden hâlâ anlamıyorlar ki.
Yazılım kötü. Xiaomi nin kendisi MIUI 12 de ciddi sorunlar olduğunu kabul ediyor.
Ben Xiaomi'yi savunmuyorum. Geçen senelerde de Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro modelleri Realme gibi tavsiye ediliyordu. Birkaç sene sonra Redmi gibi olabilir diyorum. Yoksa git Xiaomi al demiyorum.

Kalite tabi ki kullanıcı kitlesi ile alakalı değil ama çok satan modellerde hatalar/sorunlar daha yoğun olarak dillendiriliyor.
Mesela iphone 11 pro çok satan bir model. Ama sorunu var mı?
Mesele işlemciyle kamerayla alakalı değil mesele yazılımla alakalı.
En iyi işlemciyi de koysan yazılım kötü olduktan sonra o telefonun kendinden daha düşük seviyelerde ama iyi yazılımı olanlarla aynı seviyede oluyor.

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Son olarak o zaman her biriniz den 3400 liraya kadar bir telefon önerisi alayım

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Son olarak o zaman her biriniz den 3400 liraya kadar bir telefon önerisi alayım
Samsung Galaxy M51 veya Realme 6 Pro almanızı öneririm.

Hızlı şarj, performans, malzeme kalitesi 90hz ve ön kamera önemliyse Realme 6 Pro
Batarya, Bir tık daha iyi arka kamera ve amoled ekran önemliyse Samsung Galaxy M51 öneririm.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Siz de şunu anlamıyorsunuz, her markada sorunlar oluyor. Xiaomi sorunlu yazılımı kötü alınmaz sakın ha ise Realme'de sorun olmuyor mu? 5i ya da 6i kullanıcısıydı telefonunda şebeke sorunu olduğu için iade etmeye çalışıyordu. Sorunsuz ve ömürlük dediğiniz iPhone'da bazı kullanıcıların iOS 14 ile batarya performansı düşmedi mi? Daha geçen hafta yavaş indirme sorunuyla alakalı kaç konu açıldı. Kulaklık takılıyken ses sorunu, uygulamaya basmasına rağmen girmeme gibi sorunlar yok mu? Bu sorunlar tabii ki her kullanıcıda yok ama bazı kişiler bu sorunları yaşıyor. Ben Xiaomi en iyisi demiyorum ama öneri yaparken her markaya aynı yaklaşmanızı tavsiye ederim.

Haklısınız Türkiye'de Xiaomi ve Realme'nin pazar payı bir olmadığına göre mantıken daha fazla sorun yaşanması normal.

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
İllaki ikisinden biri olacaksa redmi note 8 ama realme 7 al geç derim