Kredi Notu Yardım

Bu konuyu okuyanlar

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Kredi notum şuan 1048
Kredi kartı ödemelerim tam gecikme yok
Findeks risk raporundan baktım
Dhaa 1 ay öncesine kadar Akbank
40bin TL veriyordu
Hemen al.diye onaylı
Ziraat bankasında kredim vardı
Akbank da da var
Ziraat dakini 5 gün geciktirmisim banka aradı robot direk ödedim diğer ayida erken ödedim ama
Findeks raporda ödemelerde gecikme yazıyor
1 gecikme diyor
Geciken tutar 160Tl diyor

Akbank şimdi 100tl bile vermiyor
Kredi notum bozuldu
Birdhaa düzelmez dimi ?
Yapacak birşey yok gerçi ama
6b06ecae41fdda9625ba61a7792a1acf.jpg
bf05c0bc61a401668895390a1146ab35.jpg
cda5c9c1d8feeccad355977093528388.jpg
e01c5894d22d77474402d4f2760e3750.jpg

Son düzenleme:

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Bildigim Kadari ile Kredi Notu sılınmesı Uzun bir dönem alıyordu Öncelıkle Kredi Notunuzu Ögrenmeniz Lazım, Ögrenın ve Stabıl Devam edın bunu Hemen değil Bellı aylar ıcabında gecırın Cunku 1 veya 2 aydan sonra size Kurum ınanmaz..

Banka notunuz düzenli endexlerse Kurumlar Sızın Puanınızı olumlu yanıtlar ve siler. sılınmez diye bısey yok yani..

İş hayatında çalışan kimliğimiz hakkında ipuçları veren referanslar öz geçmiş dosyamızda nasıl rol oynuyorsa; bankalarla yaptığımız iş birliklerindeki ‘müşteri’ profilimiz ve işlem geçmişimiz de kredi notumuz adına önemli bir gösterge sayılıyor.

1995 yılında Türkiye’de önde gelen 9 banka ortaklığıyla kurulan Kredi Kayıt Bürosu, 2004 yılında bankalara Bireysel Kredi Notu hizmeti vermeye başlayarak bankacılık sistemine müşteri portföyleri hakkında daha kapsamlı bilgi sağlama olanağı kazandırdı.

Bu sayede bugün bankalar, kredi ödeme alışkanlıklarımıza yönelik hazırlanmış bir risk raporu özetine ve bu rapor ile de bankacılık ürünlerine dair taahhüt ettiğimiz koşulları yerine getirip getiremeyeceğimize dair verilere kolaylık sahip olabiliyor.

Kredi notu nedir?

Kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarımıza ait; ödeme alışkanlıklarımıza, borç durumlarımıza ve kredi kullanım bilgilerimize göre hesaplanan nota Findeks Kredi Notu deniliyor.

1-1900 arasında değişen Findeks Kredi Notu endekslerinde yer alan bireysel notumuz; 1’den 1900’e doğru ilerledikçe temsil ettiğimiz risk seviyesi azalıyor.

Kredi notu nasıl hesaplanıyor?

Kredi Notumuzu belirleyen bileşenler arasında şu başlıklar yer alıyor:

• Kredili ürün ödeme alışkanlıkları:

Kredi notumuzun %35’ini oluşturan bu başlık altında, zamanında yapılan ürün ödemelerimizin istikrarı göz önünde bulunduruluyor. Son ödeme tarihinden sonra yaptığımız her ödeme kredi notumuzu olumsuz yönde etkiliyor.

• Mevcut hesap ve borç durumu:

Kapanmış kredilerimizin ödeme geçmişine ait bilgiler, teminatlı veya teminatsız mevcut borç bakiyeleri ile limitlerimiz kredi notumuzun yine %35’lik bölümünü temsil ediyor.

• Yeni kredili ürün açılışları:

Henüz ödeme performansı raporlanmamış fakat; yeni edindiğimiz krediler kredi notumuzda %11 belirleyici bir faktör olarak değerlendiriliyor.

• Kredi kullanım yoğunluğu:

Özellikle düzenli ödeme geçmişi olan kredi kullanım yoğunluğumuz kredi notumuza %10 pozitif katkı sağlıyor.

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Bildigim Kadari ile Kredi Notu sılınmesı Uzun bir dönem alıyordu Öncelıkle Kredi Notunuzu Ögrenmeniz Lazım, Ögrenın ve Stabıl Devam edın bunu Hemen değil Bellı aylar ıcabında gecırın Cunku 1 veya 2 aydan sonra size Kurum ınanmaz..

Banka notunuz düzenli endexlerse Kurumlar Sızın Puanınızı olumlu yanıtlar ve siler. sılınmez diye bısey yok yani..
Resim ekledim

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Düzenli Ödemeye Devam ediniz Belli aydan sonra Bunu Bankanızla Istısare edınız, Zaten Düzenli Odedıgınızı Gorduklerınde + alacak ve Hak dogacak size ki Böyle devam edın Nota cok suan Takılmayın ve Ihtıyacınız yoksa Ek kredi gırısımınde Bulunmayın zaten Pek sonuc alamazsınız..

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Düzenli Ödemeye Devam ediniz Belli aydan sonra Bunu Bankanızla Istısare edınız, Zaten Düzenli Odedıgınızı Gorduklerınde + alacak ve Hak dogacak size ki Böyle devam edın Nota cok suan Takılmayın ve Ihtıyacınız yoksa Ek kredi gırısımınde Bulunmayın zaten Pek sonuc alamazsınız..
Anladım kredi çekmiycem bunları ödeyip borçları bitireyim yeter dimi?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bankalar belli bir findeks puanı seviyesinin üstündekileri bazı avantajlar sağlıyor.
Bu seviyenin altında kalınca doğal olarak bu ayrıcalıklardan faydalanamıyorsunuz.
Siz borçlarınızı düzenli ödemeye devam ettikçe puanınız yükselmeye başlayacaktır.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
1 yıl sürüyor diye biliyorum.

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Bankalar belli bir findeks puanı seviyesinin üstündekileri bazı avantajlar sağlıyor.
Bu seviyenin altında kalınca doğal olarak bu ayrıcalıklardan faydalanamıyorsunuz.
Siz borçlarınızı düzenli ödemeye devam ettikçe puanınız yükselmeye başlayacaktır.
Puanım hep bu seviyedeydi daha önce kredi kartı kredi kullanmadım