Tab tuşu bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Basınca ne tuşa basma hissi veriyor, ne de işlev görüyor. Ne yapabilirim?

Reaksiyon puanı
427
anakartı yakmaya çalışırken yanlışlıkla klavyeyi halletiniz galiba.

?​

neyse

• Teamviewer programı yüklüyse kapatın
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  • Klavye sürücünüzü güncelleyin
  • Tuş takılmış olabilir (genelde Ctrl, Shift ve Alt tuşları takılmaktadır) tuşlara hızlıca basarak/vurarak düzeltilebilir
  • bunlarda olmazsa büyük ihtimalle tuş bozulmuştur.

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
anakartı yakmaya çalışırken yanlışlıkla klavyeyi halletiniz galiba.

?​

neyse

• Teamviewer programı yüklüyse kapatın
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  • Klavye sürücünüzü güncelleyin
  • Tuş takılmış olabilir (genelde Ctrl, Shift ve Alt tuşları takılmaktadır) tuşlara hızlıca basarak/vurarak düzeltilebilir
  • bunlarda olmazsa büyük ihtimalle tuş bozulmuştur.
Küçükten başlayayım dedim. :D Tuşu kaldırıp baktım baktım öyle tıklamayı denedim tuş takılmamış. Teamviewer kullanmıyorum. Bilgisayarı yeniden başlattım olmadı. Klavye sürücümü de nasıl bulacağım bilmiyorum.

Reaksiyon puanı
427
büyük ihtimalle tuşunuz bozulmuş o zaman.Yinede klavyenizin modelini söylermisiniz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Klavyeyi ters çevir arkasından vurarak azda salla sileke belki arasına bir şey kaçmıştır. Olmadı Kürdan ile kurcala biraz takılı kaldı ise çıkarmaya çalış. Veya çok sert basarak kanırtmaya çalış veya çıkıyorsa çıkar bir daha tak. Kısa vadede bunları dene :) ( Benimde bir ara öyle basmayan tuş vardı arasına fındık kabuğu kaçmış sonradan fark ettim çıkarınca düzeldi. )

Tab tuşunu çok kullanıyorsan o tuşun özelliğini bir üstteki kullanımayan tuşa atamaya çalışıp klavyeyi kullanamya devam edebilirsin. En olmadı 40-50 TL verip bir klavye alacan.

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Klavyeyi ters çevir arkasından vurarak azda salla sileke belki arasına bir şey kaçmıştır. Olmadı Kürdan ile kurcala biraz takılı kaldı ise çıkarmaya çalış. Veya çok sert basarak kanırtmaya çalış veya çıkıyorsa çıkar bir daha tak. Kısa vadede bunları dene :) ( Benimde bir ara öyle basmayan tuş vardı arasına fındık kabuğu kaçmış sonradan fark ettim çıkarınca düzeldi. )

Tab tuşunu çok kullanıyorsan o tuşun özelliğini bir üstteki kullanımayan tuşa atamaya çalışıp klavyeyi kullanamya devam edebilirsin. En olmadı 40-50 TL verip bir klavye alacan.
Çıkarıp baktım arasına birşey kaçmamış. Tuş gg.

Son mesajlar