Ekrana Görüntü Gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
İyi günler arkadaşlar. Yeni topladığım pc de şimdide böyle bir sorun var. Power tuşuna basıyorum kasadaki tüm parçaların ışığı yanıyor ekran kartı olsun anakart, fanlar olsun ama monitör e görüntü gelmiyor sonra power tuşuna basılı tutuyorum sistemi kapatıyorum. 5-10 saniye bekliyorum. Bida power tuşuna basarak sistemi çalıştırıyorum bu sefer görüntü geliyor. Sebebi nedir. Bilgisayarın tüm parçaları sıfır fakat ekran kartını ve anakart ı değiştirmiştim tekrar daha iyisini takayım dedim ondan sonra oldu bu olay değiştirmeden önce mesela anakartım asus prime b450 plus dı bunu asus tuf x570 plus yaptım ekran kartı ise ilk rx5600xt di bunuda rtx 3070 yaptım değiştirmeden önce bu iki parçayı böyle sorunla hiç karşılaşmadım

serious1571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bende de aynısı olmuştu sorunun iki sebebi var biri ram arızası diğeri de ram slot arızası deneme yanılma yoluyla arızalı ram veya slotu tespit edebilirsin.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Bende de aynısı olmuştu sorunun iki sebebi var biri ram arızası diğeri de ram slot arızası deneme yanılma yoluyla arızalı ram veya slotu tespit edebilirsin.
Sorunu buldum gibi 2 gün önce ram hızını 3000 mhz ye çekmiştim. Ondanmış fakat benim ram zat3n 3000 mhz de çalışabiliyor. Neden böyle bir hata verdi sistem onu anlamadım.düşürünce tekrar ram hızını görüntü geldi. Bunun sebebi nedir anakartım x570 plus normalde destekliyor frekansı.

Son mesajlar