Uzatılan Okullar ve Sınavlar

Bu konuyu okuyanlar

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Dün cumhurbaşkanının yaptığı açıklamada okulların yıl sonuna kadar online eğitimle yapılacağı kararı alındı yani okula giden öğrencilerde gitmeyip derslerini evde görecekler
Açıklamadan sonra herkesin aklında bazı sorular belirdi bunlardan biri sınav olacak mı...
Kendi fikrimi belirtmek istiyorum bir araya gelmeyelim sokaklarda çoğalmıyalım toplu taşıma kullanımı artmasın diye okullar ertelendi bunla beraber sınavları yaparsa 1 hafta olsa da bu dediklerim yine olacak bir araya toplanılacak ki yüksek ihtimalde sınav esnasında maske çıkarmak serbest olacak maskeyi çıkart oraya koy buraya koy derken bir ton karışıklık sınavdan çıkıncada öğrenciler yine iç içe olacak herkesin sosyal mesafaye uyacağını sanmıyorum bazı öğrenciler tuvalete gidecek oraların temizliği ne alemde orayı da bilmiyoruz ordan çıkıp ellerini yıkamayanlar var ama aynı zamanda sınavları önceden olanlar var onlar ne olacak ne sınavları geçersiz sayılacak ya da 31 Aralıktan sonra okulları açınca sınavları olmayan öğrencilerin sınavlarını yapıp 1. dönem 1 sınav yapılarak bitecek ama ya 31 aralıktan sonrada okullar açılmazsa o zaman ne olucak
Fikirlerinizi merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Açılamaması Benim açımdan kötü çünkü uygulamlar sürekli dersten atıyor umarım en yakın zamanda açılır.

redneckboi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Gençler okullar da çok kurallara uymuyorlar, bunun sebebiyle vakalar da fırladı yüksek ihtimalle geçen yılki gibi herkesi geçirecekler. Sınava son 1 hafta kala iptal ettiler ne olacağı hiçbir şekilde kesin olmuyor yaşanana kadar.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Ya LGS'ye uzaktan eğitimden gördüğüm ders ile mi gireceğim ? ağlicam

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Açılamaması Benim açımdan kötü çünkü uygulamlar sürekli dersten atıyor umarım en yakın zamanda açılır.
evet uygulamalar bazen dersten atıyor ama bunun aksine interneti iyi olmayan öğretmenler mikrafonu olmayan öğretmenler sorunları işi daha da büyütüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya LGS'ye uzaktan eğitimden gördüğüm ders ile mi gireceğim ? ağlicam
evet sizin için kötü oldu bence 8 ve 12 sınıf öğrencileri okula gitmeli uzaktan eğitimle olmaz ama sen stres yapma çalış videoları falan izle böyle devam ederse emin ol zor yapmayacaklar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gençler okullar da çok kurallara uymuyorlar, bunun sebebiyle vakalar da fırladı yüksek ihtimalle geçen yılki gibi herkesi geçirecekler. Sınava son 1 hafta kala iptal ettiler ne olacağı hiçbir şekilde kesin olmuyor yaşanana kadar.
sınavlara 1 hafta kaldı doğru ama sınavlarını olan arkadaşlarımız var onlar ne olucak

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
2.dönem de bitse sevinç çığlığı atarım :)

Not: 2000 personelin testi pozitifti yanlış hatırlamıyorsam :eek:

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Bakalım neler olucak daha hiç bir şey belli değil kime sorsam bilmiyoruz diyor

Reaksiyon puanı
6,381
Eğitim açısından süreci yönetebildiklerini düşünmüyorum. Özellikle de online eğitime geçip, dershaneleri de kapatıp "LGS'de tüm konular çıkacak öğrenci çalışsın" demeleri beni gerçekten üzdü.

Bunu söyleyen insanların MEB'de danışman veya MEB bakanı olmasını açıkçası doğru bulmuyorum demek pek istemiyorum ama diyeceğim. Bu gerçekten saçmalıktı.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Keşke 1 sene erken ya da geç doğsaydım da bu sene girmeseydim lgs ye :( hocalar bişey anlatamıyor uygulamalar düzgün çalışmıyor hocaların interneti yavaş anlamıyoruz hiç bişey :(