Orta - Üst Seviyeli Sistem Toplama Rehberi #3 [Kasım 2020]

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba arkadaşlar,
Bugün bu yazımda orta seviyeli sistem toplama rehberimi hazırlıyorum. Sistemin donanım parçalarına hızlıca geçelim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X İşlemci 35 MB Önbellek 6 Çekirdek 6 İzlek
İşlemciyi burada biraz güçlü kılmak istedim ki ileride GPU upgrade yaparsanız sorun yaşamayın.

Anakart: GIGABYTE B450M-S2H Anakart
Fiyatına göre başarılı bulduğum bir anakart, buraya linkini bırakıyorum.

RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 2x8 16 GB DDR4 3000MHz RAM
RGB'ye sahip dual channel RAM'ler.

SSD: WD Green 240 GB SATA III SSD
F/P ürünü olarak gördüğüm SSD.

Ekran Kartı: MSI AMD Radeon RX 5500 XT MECH 4G OC 128Bit GDDR6 PCI-E 4.0 Ekran Kartı
Geçmişte driver kaynaklı sorunları olsa da şu anda bu sorunları büyük ölçüde çözülen güzel bir kart.

Kasa: Gametech X-Coler ARGB 4 x 120 mm Fan Oyuncu Bilgisayar Kasası
Mesh ve ARGB 3 Fanlı bir kasa. Fiyatına göre iyi diyebiliriz.

PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 mm Fanlı ATX Güç Kaynağı
Ortalama fiyat aralığında 80+ sertifikasına sahip bir güç kaynağı.

Umarım yazım faydalı olmuştur arkadaşlar, bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Son düzenleme:

MrOwL0

Asistan
Reaksiyon puanı
448
Ekran kartını 1650 s ile değiştirsek nasıl olur ?

trsoulfly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
benimde şöyle bir sorum var ben bilgisayarı formata göndericeğim fakat gta 5 yüklü gta 5i nasıl kendi harici diskime atarım epic gamesten indirdim ve bilgisayar formattan geldiğinde c diskine geri atsam sorun çıkar mı sence

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,611
benimde şöyle bir sorum var ben bilgisayarı formata göndericeğim fakat gta 5 yüklü gta 5i nasıl kendi harici diskime atarım epic gamesten indirdim ve bilgisayar formattan geldiğinde c diskine geri atsam sorun çıkar mı sence
kankam bunun için konu aç burası rehber
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada kankam rehber güzel olmuş gtx1650s nasıl olur diyen arkadaş o kart daha stabil çalışıyor sabit değerleri var genellikle aslında oynayacağın oyunlara görede değişir internetten testlerine bakabilirsin

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Konu açarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1650 Super ile de kullanılır, bunun için de ayrı bir konfigürasyon oluşturmayı planlıyorum.