iPhone 7 Plus Sürekli Kendini Kapatıp Açıyor

Bu konuyu okuyanlar

furkansahin73

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar,

iPhone 7 Plus cihazım sürekli kendini kapatıp açıyor.

Ekran açıkken problem yok, arama gelince kapanıp açılıyor.

WhatsApp girince 15-20 saniye sonra kapanıyor. Youtube üzerinden video açınca kapanıyor ve yeniden açılıyor.

Aşağıdan yukarıya kaydırıp alt menüden düşük güç modu, hücresel veri, wi fi veya herhangi bir sembole dokunduğumda telefon kapanıyor ve yeniden açılıyor.

Şarj cihazına taktığımda da kapanmaya başladı.

Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm Ayarları Sıfırla kısmından sıfırlama yaptım fakat değişiklik yok.

ios 14.2 güncelledim yine aynı.

Daha önce böyle bir sorun yaşayıp çözmüş arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Teşekkür ederim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba arkadaşlar,

iPhone 7 Plus cihazım sürekli kendini kapatıp açıyor.

Ekran açıkken problem yok, arama gelince kapanıp açılıyor.

WhatsApp girince 15-20 saniye sonra kapanıyor. Youtube üzerinden video açınca kapanıyor ve yeniden açılıyor.

Aşağıdan yukarıya kaydırıp alt menüden düşük güç modu, hücresel veri, wi fi veya herhangi bir sembole dokunduğumda telefon kapanıyor ve yeniden açılıyor.

Şarj cihazına taktığımda da kapanmaya başladı.

Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm Ayarları Sıfırla kısmından sıfırlama yaptım fakat değişiklik yok.

ios 14.2 güncelledim yine aynı.

Daha önce böyle bir sorun yaşayıp çözmüş arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Teşekkür ederim
Servise gönder derim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Haklısınız, en doğru çözüm fakat cihazın garantisi yok. Servis genelde çok pahalı olduğu için tedirgin oldum biraz..
Servise vermek en doğrusu. İtunesdan dfu modda yazılım yüklenince de sorun devam ediyorsa donanımsal olabilir. En güvenilir servise vermek. Ama pahalı olduğu için yeni cihaz da bakabilirsiniz. Bir götürüp fiyat sorun bence.

furkansahin73

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Başka şansın yok.Ya cihazı serviste yaptırıp kullanacaksın,yada kendine yeni cihaz alacaksın.
Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Servise vermek en doğrusu. İtunesdan dfu modda yazılım yüklenince de sorun devam ediyorsa donanımsal olabilir. En güvenilir servise vermek. Ama pahalı olduğu için yeni cihaz da bakabilirsiniz. Bir götürüp fiyat sorun bence.
Yazılımdan kastınız nedir, 14.2 firmware mi? onu da deneyeyim

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Restore işlemi ile iOS 14.2 yapmayı dener misiniz?

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Sorun galiba yazılımsal. iTunes ile DFU mod ile İOS'u yeniden kurun.

furkansahin73

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Restore işlemi ile iOS 14.2 yapmayı dener misiniz?
Şu an restore işlemini deneyeceğim fakat öncesinde iPhone bul seçeğinin kapanması gerekiyormuş. Kapattığım zaman kimlik şifresi istiyor fakat klavyede herhangi bir harfe dokununca telefon kapanıyor. Onu aşmaya çalışıyorum
İtunes tan yükleyin bir de. Pc ye bağlayıp.
Henüz deneme fırsatı bulabildim. Telefonu DFU moda alıp itunes e bağladım. 14.2 ipsw için 4.77 gblik indirme verdi, indirme şu an bitti fakat bağlantı zaman aşımına uğradı diyip indirmeyi iptal etti. 14.2 ipsw yi şu an internetten indiriyorum bitince DFU moda alıp shift+güncelle diyip dosyayı seçip güncelleme yapacağım

Sorun galiba yazılımsal. iTunes ile DFU mod ile İOS'u yeniden kurun.
Deneyip bilgi vereceğim. Teşekkür ederim cevap için. Umarım düzelir, siz böyle söyledikten sonra yazılımsal bir sorun olabileceği daha doğru geldi.

Ne yazık ki sonuç yine aynı, herkese teşekkür ederim. Tamirden başka yol görünmüyor gibi

Son düzenleme: