PTT Kargo Rezalet!!

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bugün teyzemler bize geldi.
Şuan da bizdeler.
Onlara bir kargo gelmiş. Kargocu arıyor nerdesiniz diye. Eniştem de alacaktı ama yetişemediği için komşuya haber verdiler o da tamam ben evdeyim dedi. Sonra kargocuyu arayıp komşunun evine bırakmasını rica ettik.
Adamın tepkisi: “ Ben bu kargoyu bırakmak istemiyorum. Gelir şubeden alırsın işim gücüm var.” Biz de dedik ki biz evde olsak yine kapıya gelecektin. Sonra yok istemiyorum diyip durdu biz de ismini istedik. İsmi ve numarası var.
Biz bu şahsı şikayet etmek istiyoruz.
Şikayet edeceğimizi de söyledik edersen et dedi.
Dersini almasını istiyorum ben bu işe el attım.

Nereye şikayet edeyim? Ptt kargo müşteri hizmetlerine mi? Orayı aradım ama bekleyince kapattım elektrikler kesik telefonun şarjı bitmesin diye.

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
Şuan da bizdeler.
Onlara bir kargo gelmiş. Kargocu arıyor nerdesiniz diye. Eniştem de alacaktı ama yetişemediği için komşuya haber verdiler o da tamam ben evdeyim dedi. Sonra kargocuyu arayıp komşunun evine bırakmasını rica ettik.
Adamın tepkisi: “ Ben bu kargoyu bırakmak istemiyorum. Gelir şubeden alırsın işim gücüm var.” Biz de dedik ki biz evde olsak yine kapıya gelecektin. Sonra yok istemiyorum diyip durdu biz de ismini istedik. İsmi ve numarası var.

Nereye şikayet edeyim? Ptt kargo müşteri hizmetlerine mi? Orayı aradım ama bekleyince kapattım elektrikler kesik telefonun şarjı bitmesin diye.
İnşallah mesleğinden men edilir

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Banada gelmişti kargo alışverişe çıkmıştım kapıyı çalmışlar 1 dk bilene durmamışlar bilene. Ayrıca araması gerekli aramamışta.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
o arkadaş karşımda olcak varya tekme tokat girerim bana öyle deseydi :D

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aslında kargocu direk evde bulamadık diye şubeye de bırakabilirdi böyle bir üslupla konuşması yanlış olmuş.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Size bir iyi bir kötü haberim var iyi haber şikayetvar şikayetptt veya müşteri hizmetlerini arayıp şikayet bulunabilirsiniz
Kötü haber ise şikayet edince bir işe yaramayacak şöyle evde 3 kişiyiz kargoyu bekliyorum babam eve geldiğinde kapıda ptt tarafından kargonuzu şubeden alın diye gittim aldım kargoyu şikayet etmiştim mail olarak şikayet edilen çalışanı sözlü uyarıp davranışlarını kontrol edeceğiz diye mesaj vardı

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Size bir iyi bir kötü haberim var iyi haber şikayetvar şikayetptt veya müşteri hizmetlerini arayıp şikayet bulunabilirsiniz
Kötü haber ise şikayet edince bir işe yaramayacak şöyle evde 3 kişiyiz kargoyu bekliyorum babam eve geldiğinde kapıda ptt tarafından kargonuzu şubeden alın diye gittim aldım kargoyu şikayet etmiştim mail olarak şikayet edilen çalışanı sözlü uyarıp davranışlarını kontrol edeceğiz diye mesaj vardı
Ben sonuna kadar gideceğim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ptt müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum. Başka önerisi olan var mı?

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Şuan da bizdeler.

Gün geçmiyor ki PTT'den bir kişinin daha ağzı yanmasın :D PTT müşteri hizmetlerine şikayet etmek biraz müdürü müdüre şikayet etmek gibi birşey ama sen bilirsin.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
o arkadaş karşımda olcak varya tekme tokat girerim bana öyle deseydi :D
Geçenlerde senin gibi birisi tekme tokat girişmişti kargo çalışanına adam öldü. Haklı bile olsanız kargo yüzünden birine saldırmayı suç işlemeyi nasıl düşünebiliyorsunuz? Hayatınız bu kadar mı? değersiz sizin için.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şuan 11.11 indirimleri var ya tüm sitelerde kampanyalar var N11 Hepsiburada Trendyol. Kargo şirketlerinin önü full paket.

Adamda hayatından bezmiştir. Kızamıyorum açıkçası çok zor şartlarda çalıştırıyorlar o adamlarıda bir tanıdığım 1-2 ay çalışmıştı oralardada çok ağır işleri gerçekten. Şikayetvar tarzı sitelere şikayet ette ben bir yaptırım olacağını sanmıyorum. Zaten bu söylemlerde olan birisi 1-2 haftaya o işi bırakacak bıkmış demektir...

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Şikayetten sonuç çıkmaz.

Kargocunun geldiği adresteki evde kimse yok ve komşuya teslim edilmesi isteniyor. Kargocunun böyle bir şey yapma zorunluluğu yok zaten. Evde kimse yoksa kargoyu geri şubeye götürür bırakır.

Boşuna uğraşmayın bence.

Kargocunun uslübu hoş olmamış. Orası ayrı mesele. Muhtemelen yoğunluktan bezmiştir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
katledilen,darp edilen, sövülen ve sömürülen arkadaşları olunca vede yoğun iş yükü pandemi nedeni ile stresli olmasından böyle olmalı.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Banada gelmişti kargo alışverişe çıkmıştım kapıyı çalmışlar 1 dk bilene durmamışlar bilene. Ayrıca araması gerekli aramamışta.
Araması mı gerekli? Öyle bir şey mi var? Yok yani benim bildiğim.Adamlar zaten kuryede diye mesaj atıyor önceden.Bu konuda en iyi hizmet pttde bence.Kapıya gelir açmazsan gider şubeye bırakır.Bir de arayıp geldim nerdesin mi diycek.El insaf az kendinizi onların yerine koyun.Hangi birini arasın.Daha arama olayına denk gelmedim hiç biri aramıyor çok da abartmamak lazım.