Almanya'ya nasıl gidebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Arkadaşlar, dayım evli almanyada teyzem evli oda almanyada türkiyede iş imkanı olmadığı için bende almanyaya gitmek istiyorum. Önceden dayımlara sorduğumda banka hesabında bi miktar paranın olması gerektiğimi, kendini tanıtacak kadar almanca bilmen gerektiğimi bide evde yaşayan hanenin sayısına göre istek yapmaları gerektiğini söylemişti. Fakat istek yapamıyorlarmış evde yaşayan kişi sayısından dolayı. Birde evlilik yolunu önermişti. Almanya'ya nasıl gidebilirim? En kolay yoldan nasıl oturma izni alabilirim?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Evlilik ile diğer türlü zor. Eskisi gibi değil artık.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
İlk. Almancan olması lazım bankada belli miktar para olması lazım. Pasaport şu bu baya uğraştırır

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Amerika'ya git daha basit. Greencard'a başvur bankanda da bir miktar paran olsun tamamdır. Şans işi greencard çekiliş oluyor çıkarsa 5 sene abd'den çıkamıyorsun 5 sene sonunda vatandaşlık veriyorlar. (Greencard geçici kimlik) ama abd vatandaşı ne yapabiliyorsa sende aynı haklara sahipsin 5 yıllık süreçte.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Arkadaşlar, dayım evli almanyada teyzem evli oda almanyada türkiyede iş imkanı olmadığı için bende almanyaya gitmek istiyorum. Önceden dayımlara sorduğumda banka hesabında bi miktar paranın olması gerektiğimi, kendini tanıtacak kadar almanca bilmen gerektiğimi bide evde yaşayan hanenin sayısına göre istek yapmaları gerektiğini söylemişti. Fakat istek yapamıyorlarmış evde yaşayan kişi sayısından dolayı. Birde evlilik yolunu önermişti. Almanya'ya nasıl gidebilirim? En kolay yoldan nasıl oturma izni alabilirim?
Bak sana anlatayım teyzem belcikada 2 senedir yaşıyor ve o zaman çocuğu yoktu ve bu durumdan nefret ediyordu sonra o ve kocası belcikaya gitmeye karar verdiler bir neden lâzımdı onlarda turkiyenin sağlık konusunda kötü olduğu ve çocuğu olmadığı icin sorun yaşadığını söylediler sende bi sorun şöyle ardından şimdi bu sene izin aldılar 10 sene sonradan bi çocukları oldu şimdi 5 aylık cok şükür

Reaksiyon puanı
425
Bul bi' Alman kızı
Evlen gaç
Ama üniversite okumadan orada da geçimin buradan pek farklı olmayacaktır.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Evlen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evlen.

tanculu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Shengen vizesiyle :)

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Bul bi' Alman kızı
Evlen gaç
Ama üniversite okumadan orada da geçimin buradan pek farklı olmayacaktır.
Aynen turkiyeye göre fiyatlar gayet iyi geçim falan. ama çok sıkı çalışman şart :)

+ ev alıcaksın. kira tutmucaksın ev fiyatı. resmen almanyaya gittim daha önceden pasaport baya uğraştırıyor.

Reaksiyon puanı
425
Aynen turkiyeye göre fiyatlar gayet iyi geçim falan. ama çok sıkı çalışman şart :)
Üniversite okumadan hiçbir şey yapamazsın.
Alırsın 1600 euro
Aylık tek başına yaşasan kalır sana max 200 euro
Başına çalarsın
Ama adam akıllı bir şey okursan alırsın her ay 3000 euro o da en ilk başta
Kalır sana 1500 euro tepe tepe harca

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Üniversite okumadan hiçbir şey yapamazsın.
Alırsın 1600 euro
Aylık tek başına yaşasan kalır sana max 200 euro
Başına çalarsın
Ama adam akıllı bir şey okursan alırsın her ay 3000 euro o da en ilk başta
Kalır sana 1500 euro tepe tepe harca
aynen. okumazsan hiçsin almanyada. ev kira olmucak+ ev alıcaksın kira fiyatları ev fiyatına :) resmen.

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Amerikaya bir tanıdığım gitti work and travel ile bulaşıkçılık ile 1 ayda 5k aldı pazar günleri off günde 12 saat çalışıyordu.

Amerikaya bir tanıdığım gitti work and travel ile bulaşıkçılık ile 1 ayda 5k aldı pazar günleri off günde 12 saat çalışıyordu.
okuyan daha fena kazanıyor en az aylık 12k

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Şöylede yapamazmı biriyle evlendi 1 yıl yada 1ay falan durdu sonra ondan ayrılsa orda kalabilme hakkı varmı

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125
yazılım, elektrik, mekanik mühendisi
El emeği ile iş yapan.
Anestezi uzmanı yıllık 250bin dolar kazanıyormuş.

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Evet :D

Kendi işini yaparsan daha fena kazanırsın amazon'da çok para var iyi ürün bulabilirsen.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042

okuyan daha fena kazanıyor en az aylık 12k
yo okuyan aylık 30 35 alıyor bizzat kendim biliyorum almanyaya gittim okumayan 10k alıyor :) maks.

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Almanya'yı bilmiyorum ki abd'de harbiden böyle hatta tanıdığın kanalı da var aslan osman adı şu an abd'de kaldı

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
almanyaya sağlıkçı lazımsa bavul hazır hemen bineyim uçağa
veya son çare anlaşmalı evleniriz

melisay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
acil olarak evlenmen lazım.:) hemen görücüye çıkman lazım.;)

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Bu kısım en başka o kadar kazanamaz
ortalama 10 senelik deneyim ardından o civarlara çıkıyor diye biliyorum
Doğrudur zaten Anestezi uzmanı 10 sene üni okuyo 6 normal 4 uzmanlık

Kuzenim veteriner yeni mezun oldu. Kanada'dan iş teklifi gelmiş 7k kanada doları deneyim arttıkça 9 10 a çıkar diyor.

melisay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
evlilik şart gibi:) ama eğitim yoluyla da olabilir.:rolleyes: