Maksimum 8000 TL Laptop Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Merhabalar bir laptop arıyorum öyle çok oyun bağımlısı değilim günlük ofis işlerimi ve internette gezinmemi sağlayacak ayrıca canım sıkıldığında günde 2-3 saat oyun oynamak için bir laptop arıyorum dahili ekran kartlı bilgisayarların 6000 TL olduğunu görünce ofis ve oyun için üretilen bilgisayarların arasındaki fiyat makasının kapandığının farkına vardım almışken iyi bir şey almak istiyorum bu yüzden bu fiyat bandında bilgisayarlara yöneldim özellikle şu bilgisayar dikkatimi çekiyor başka bir önerisi olan var mıdır yardımcı olursanız sevinirim(Oynadığım oyunlar Call Of Duty, Sniper Elite,Cs Go,Fallout vb.oyunlar)
Lenovo IdeaPad Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81Y400D9TX
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...81y400d9tx-p-HBV00000VT34X?magaza=Hepsiburada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar bir laptop arıyorum öyle çok oyun bağımlısı değilim günlük ofis işlerimi ve internette gezinmemi sağlayacak ayrıca canım sıkıldığında günde 2-3 saat oyun oynamak için bir laptop arıyorum dahili ekran kartlı bilgisayarların 6000 TL olduğunu görünce ofis ve oyun için üretilen bilgisayarların arasındaki fiyat makasının kapandığını gördüm almışken iyi bir şey almak istiyorum bu yüzden bu fiyat bandında bilgisayarlara yöneldim özellikle şu bilgisayar dikkatimi çekiyor başka bir önerisi olan var mıdır yardımcı olursanız sevinirim(Oynadığım oyunlar Call Of Duty, Sniper Elite,Cs Go,Fallout vb.oyunlar)
Lenovo IdeaPad Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81Y400D9TX
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...81y400d9tx-p-HBV00000VT34X?magaza=Hepsiburada
Bir de ilk kez laptop alacağım bunun 8 GB ram’ini nereden ve nasıl yükseltiriz 16 GB’a internetten mi satın alıyoruz servisine mi gidiyoruz bu işlere biraz yabancıyım kardeşinize yardım edin?‍♂️?

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

o paraya 15 ekran dizüstü alma bence, ekranı büyük olsun ve servis ve garantiden başım ağrımasın dersen mutlaka monster almalısın...

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93

o paraya 15 ekran dizüstü alma bence, ekranı büyük olsun ve servis ve garantiden başım ağrımasın dersen mutlaka monster almalısın...

Anladım yalnız Hp'nin o kasası çok hoşuma gidiyor çok şık duruyor özellikleri de iyi sizin attığınız stokta yok diyor.

HP Pavilion Gaming 15-dk0005nt (6ZL09EA) / Intel Core i5-9300H / 8GB Ram / 1TB + 128GB SSD / W10 / 15.6 inç FHD / GeForce GTX 1650 4GB Ya şuna ne dersiniz Hp-Omen

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Görüntüye bakarsan vay halimize :) dizüstülerde intel daha mantıklı, ryzenler henüz intel kadar başarılı sayılmıyorlar... özellik bakımından ben bir üstünlük de göremedim...

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Görüntüye bakarsan vay halimize :) dizüstülerde intel daha mantıklı, ryzenler henüz intel kadar başarılı sayılmıyorlar... özellik bakımından ben bir üstünlük de göremedim...
Anladım tabii ki dış görünüşten ziyade iç malzeme önemli bu attığım 512 gb ssd ve 16 gb ram olması beni cezbediyor ben bu işlere biraz yabancıyım da amd ryzen 5 3550h ile i5 9300h arasında nasıl bir fark var hangisi daha iyi dizüstülerde?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Anladım tabii ki dış görünüşten ziyade iç malzeme önemli bu attığım 512 gb ssd ve 16 gb ram olması beni cezbediyor ben bu işlere biraz yabancıyım da amd ryzen 5 3550h ile i5 9300h arasında nasıl bir fark var hangisi daha iyi dizüstülerde?
ssd kapasitesi yüksek ise hızdan kısmışlardır mutlak, nvme ssd takılıyor mu o önemli mesela... 8000 TL ye dizüstü alıp nvme siz ve yavaş , markasız olursa vay halimize... 16 gb ram iyi, ryzenler de ram hızları da yüksek ise orası + özellik. ama ram sonradan kolayca zaten eklenebiliyor...

en önemlisi ben küççük ekran yani 15 ekran bir dizüstü hiç tavsiye etmem, oyuncak gibi kalıyor ama zevk meselesi bu tabi...

servis olayı inan ki bilgisayar kadar önemli bir noktadır çünkü illa ki bi sorun çıkar ve bilgisayara verdiğin kadar hatta daha fazla ücret çıkaran servisler var, garantin olsa bile... o yüzden ben hep monster tavsiye ederim.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
ssd kapasitesi yüksek ise hızdan kısmışlardır mutlak, nvme ssd takılıyor mu o önemli mesela... 8000 TL ye dizüstü alıp nvme siz ve yavaş , markasız olursa vay halimize... 16 gb ram iyi, ryzenler de ram hızları da yüksek ise orası + özellik. ama ram sonradan kolayca zaten eklenebiliyor...

en önemlisi ben küççük ekran yani 15 ekran bir dizüstü hiç tavsiye etmem, oyuncak gibi kalıyor ama zevk meselesi bu tabi...

servis olayı inan ki bilgisayar kadar önemli bir noktadır çünkü illa ki bi sorun çıkar ve bilgisayara verdiğin kadar hatta daha fazla ücret çıkaran servisler var, garantin olsa bile... o yüzden ben hep monster tavsiye ederim.
Aynen öyle de şimdi ben bu işlerden pek anlamadığım için ram ve ssd eklemek ile uğraşmak istemiyorum çünkü nasıl yapılır bilmiyorum şimdi 8 gb ram+256 gb ssd kaç lira Hp bilgisayarda o önemli benim için 15.6 olması önemli değil daha küçük olmasın yeter nvm'e ssd ekleniyor ne demek onu anlamadım

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Aynen öyle de şimdi ben bu işlerden pek anlamadığım için ram ve ssd eklemek ile uğraşmak istemiyorum çünkü nasıl yapılır bilmiyorum şimdi 8 gb ram+256 gb ssd kaç lira Hp bilgisayarda o önemli benim için 15.6 olması önemli değil daha küçük olmasın yeter nvm'e ssd ekleniyor ne demek onu anlamadım
hp bilgisayar servisi eklesin diyorsan fiyatlarını hiç bilmiyorum ama alacağın mağazadan ekleme yapılabilinir mi diye sorarsan iyi olabilir... Şahsen ben hp hakkında fazla bi şey söylemek istemem, kaliteli bulmadığım bir marka çünkü. Bilen arkadaşlar hp hakkında yazarsa daha iyi olur.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Arayıp sormak lazım evet bazıları zor açılıyor.
Ki zaten ben ram takma işinden anlamam bilgisayarcıya yaptırsam garantisi bozulur o yüzden sordum bir de bir şey diyeceğim o bilgisayarın aynısı yok internette başka sitede ben mi göremedim yoksa

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Son düzenleme:

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Link atar mısın rica etsem bir de aynısının 16 gb ram'lisi yok mu başka yerde yok mu

Link atar mısın rica etsem bir de aynısının 16 gb ram'lisi yok mu başka yerde yok mu
Aynen 9999 TL olan

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Son düzenleme:

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Aynen ben de tam bunlara bakıyordum şimdi amd ryzen işlemci kullananlarda 8 gb'li ram almayin diyor cunku bilgisayara 5.9 gb'ı kaliyormus islemciden dolayi son olarak sence ne yapmaliyim?

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Aynen ben de tam bunlara bakıyordum şimdi amd ryzen işlemci kullananlarda 8 gb'li ram almayin diyor cunku bilgisayara 5.9 gb'ı kaliyormus islemciden dolayi son olarak sence ne yapmaliyim?
Aralarında i5 10300h daha iyi diye biliyorum ama intel amd ye göre daha fazla ısınıyor haberin olsun.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Aralarında i5 10300h daha iyi diye biliyorum ama intel amd ye göre daha fazla ısınıyor haberin olsun.
Anladım ısınma derken oyunda mı ısınıyor yoksa normal film izlerken felan da mı ısınıyor ısınma mevzusunu tam olarak bir açıklar mısın?

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Anladım ısınma derken oyunda mı ısınıyor yoksa normal film izlerken felan da mı ısınıyor ısınma mevzusunu tam olarak bir açıklar mısın?
Oyun oynarken ısınır benim bilgisayarda 2 fan ve 2 ısı borusu var i5 8265u 15w olmasına rağmen control oynarken 80-85° civarıydı yanlış hatırlamıyorsam laptop olduğu için normal ama 15w olduğu için biraz fazla i5 10300h 45w ve daha güçlü doğal olarak benimkisinden fazla ısınır.

Son düzenleme: