Bakan Albayrak’ın istifasını yayınlayan kuruluşlar:

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Davutoğlu: Bakan Albayrak'ın istifa metnini görünce gerçek olduğuna inanamadım, ilkokul düzeyinde bir Türkçe ile yazılmış
Birde normalde bu tarz şeyler Twitter den yayınlanırdı, ilk defa instagramdan istifa eden bir bakan görüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yoksa, istifa etmedi de, bizle dalga mı geçiyorlar? Ben anlamadım. Gerçekten neden yayınlamıyor ki diğer kanallar istifayı?
Bence istifa etti fakat şuan için kabul etmiyorlar iknası tartışması vs sürüyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
"Muhalif diye bilinenler bugün memleketin anaakım medyasıdır."
Kendi de muhalif olduğu için, kendi medyasına ithafen söylediği sözler ne kadar geçerli olur ? Muamma.

Ne muamması :)) Gayet herşey açık ortada. Bilmiyoruz sanki...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Gördüm twitte yazanı da Szayel kardeşe sormuştum ben. Ben İsmail Saymaz'a katılmıyorum.
Bugun halen habertürk ccntürk bloomberg ntv en çok izlenen kanallar. Sözde ana akım onlar ama muhalefet kanallarının ana akım olduğunu düşünmüyorum

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hocam ben nadir kahvaltı sırasında tv izlerim onu da ntv izlerim. Onun dışında tv açmışlığım yok. Kaldı ki forumda tv kültürü olan genç potansiyeli de görmüyorum.

Öte yandan ana akım kesinlikle muhalefet olmamıştır. Görüldüğü gibi sözcüden biri sözcü yolundan giden diğerleriyle kendini övmüş lider göstermiştir. Bende kendisine katılmadığımı belirtmeye çalıştım.

Ben yine penguen belgeseli bekliyordum hayal kırıklığına uğradım.
Hocam sizde belgesel kanalında haber yayınlanmasını isteyenlerden misiniz ? TRT Haber'de, konu edilmezse yanlış olur ama Belgesel konu içerikli bir kanalı haber yayınlamamakla suçlamak bence taraflı bakış açısının getirdiği dezavantajlardan.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Gazeteci ve Yazar İsmail Saymaz: 'RTÜK’ün takip ettiği 1780 kanaldan yalnızca FOX TV, Habertürk, Halk TV, KRT ve TELE 1 Bakan Albayrak’ın istifasını yayınladı."

Daha devletten bir açıklama gelmedi. Kesin bir sonuç çıkmasını bekliyorlar. Sonra vay efendim araştırmadan haber yapıyor vay efendim yalan söylüyor diye çıkıyorsunuz karşımıza. Kimin ne olduğu çok iyi belli oluyor bu dönemlerde...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Daha devletten bir açıklama gelmedi. Kesin bir sonuç çıkmasını bekliyorlar. Sonra vay efendim araştırmadan haber yapıyor vay efendim yalan söylüyor diye çıkıyorsunuz karşımıza. Kimin ne olduğu çok iyi belli oluyor bu dönemlerde...
Gazetecinin görevi nedir ? Devlet ve parti kaynaklarından bunun doğruluğu ve yanlışı ile ilgili haber yapmak değil midir ? Bu kadar ciddi bir olay varsa bunu haber yaparsın ama doğruluğunu araştırıyoruz dersin.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Herkes kendini farklı muameleye layık görüyor tabi.

Burada a partisi b partisi iktidarı muhalefeti yok. Devlet geleneği, makam şu bu hiç ediliyor. Medya sağolsun bilgilenme hakkından mahrumsun. Görmedim duymadım oynuyorlar.

Bundan rahatsız olmak için bir parti mensubu olmak gerekmiyor.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Gazetecinin görevi nedir ? Devlet ve parti kaynaklarından bunun doğruluğu ve yanlışı ile ilgili haber yapmak değil midir ? Bu kadar ciddi bir olay varsa bunu haber yaparsın ama doğruluğunu araştırıyoruz dersin.
"Berat Albayrak istifa etti." demek zor değil. Az önce Fox TV'nin akşam yaptığı haberleri izledim. Sadece istifa ettiğini vs. söylüyorlar bir şeyler daha ekleyerek uzatıyorlar haberi. Bunu diğer hükümetçi kanallarda yapabilirdi. Çünkü dediğim gibi "Berat Albayrak istifa etti." demek zor bir şey değil. Ayrıca nasıl araştıracaklar, hükümetin açıklama yapması bekleniliyor. En kesin sonuç oradan çıkacak.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
"Berat Albayrak istifa etti." demek zor değil. Az önce Fox TV'nin akşam yaptığı haberleri izledim. Sadece istifa ettiğini vs. söylüyorlar bir şeyler daha ekleyerek uzatıyorlar haberi. Bunu diğer hükümetçi kanallarda yapabilirdi. Çünkü dediğim gibi "Berat Albayrak istifa etti." demek zor bir şey değil. Ayrıca nasıl araştıracaklar, hükümetin açıklama yapması bekleniliyor. En kesin sonuç oradan çıkacak.
Basının görevi böyle bir haber varken hiçbir şey yokmuş gibi davranmak değildir. Bunun haberini yapmayacak da neyin haberini yapacak. Böyle bir iddia olup hükümetten hala ses gelmemesinin bile haberi yapılır.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Basının görevi böyle bir haber varken hiçbir şey yokmuş gibi davranmak değildir. Bunun haberini yapmayacak da neyin haberini yapacak. Böyle bir iddia olup hükümetten hala ses gelmemesinin bile haberi yapılır.
Dedim ya! Kesinleşmesini bekliyorlar. Siz ve sizin yayınlarınız gibi çok sevmiyorlar istifayı. Ya anlamıyorsun ya da anlamamazlıktan geliyorsun. Nereden biliyorsun şuan hükümetin bu konuyla ilgili toplantı yapıp yapmadığını!

Şu videoyu izle belki yardımcı olur.

(Bu kadar düşüncesiz olmayın!)

Reaksiyon puanı
425
Nedeni bilinmez fakat o saydıkların da yalancı medya denebilecek hatta öyle olan medya kuruluşları :D?

Ayrıca TW üzerinden Berat Albayrak'ın hesabı kaldırıldı. O yüzden İnstagram'dan yapmış olabilir.