OEM Key mi girlmiş.

Bu konuyu okuyanlar

TeddyWest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar bundan 4 5 ay önce bilgisayarıma 8.1 Pro formatı atmıştım sürekli etkinleştir butonu geldigi için o zaman direk YouTube üzerinden bir program indirerek aktive ettim KMSpico degil bu program. Daha sonra Windows 10 formatı attım 1 ay önce ancak atarken ne Key istedi ne başka bir şey ben de son 2 3 gündür biraz araştırdım zararlıymış bu programlar ama ben lisans türüme baktım OEM lisans olarak gözüküyor bu programın attıgı Key'de bir sorun var mı yoksa rastgele denemiş bana OEM Key olan Key'i mi girmiş merak ediyorum. Eğer bir zararı varsa nasıl kurtulabilirim her format attıgımda Windows 10 Home Single Language kendi otomatik atıyor ne yapabilirim? Yardımcı olun lütfen.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    108.2 KB · Görüntüleme: 220
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    3.5 KB · Görüntüleme: 206

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
Merhaba arkadaşlar bundan 4 5 ay önce bilgisayarıma 8.1 Pro formatı atmıştım sürekli etkinleştir butonu geldigi için o zaman direk YouTube üzerinden bir program indirerek aktive ettim KMSpico degil bu program. Daha sonra Windows 10 formatı attım 1 ay önce ancak atarken ne Key istedi ne başka bir şey ben de son 2 3 gündür biraz araştırdım zararlıymış bu programlar ama ben lisans türüme baktım OEM lisans olarak gözüküyor bu programın attıgı Key'de bir sorun var mı yoksa rastgele denemiş bana OEM Key olan Key'i mi girmiş merak ediyorum. Eğer bir zararı varsa nasıl kurtulabilirim her format attıgımda Windows 10 Home Single Language kendi otomatik atıyor ne yapabilirim? Yardımcı olun lütfen.
@EFI Shell yardımcı ol şu arkadaşa

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
hocam ben daha 1 hafta önce kullandım tek zararı google dosyalarına virüs atıyor onuda siliyorum ben öbür bilgisayarda 3 yıl formatsız kullandım km spico etkinleştirdikten sonra siliom
İyi birşey değil arka planda mining yapıyor olabilir. En iyisi ucuza key alıp etkinleştirmek.

TeddyWest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yanlış format atmışsınızdır. Uefi de görür tanır o keyi. Belki legacy kurdunuz.
Şununla alakası olabilir mi hocam benim lisansım single language destekli ben o zaman 8.1 pro yüklemiştim windowsun iso dosyasını indirip flash'a atmıştım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Şununla alakası olabilir mi hocam benim lisansım single language destekli ben o zaman 8.1 pro yüklemiştim windowsun iso dosyasını indirip flash'a atmıştım.
Flash a attım derken direk kopyala yapıştır mı yaptınız ?

TeddyWest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
windows 7 tool ya da rufus iksinden birini kullanmıştım internetten videolarına bakmıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olursa minettar kalırım aklımdaki şu soru işareti gitsin istiyorum
Rufus en iyisi. Gpt seçili yapıldıysa uefidir.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
windows 7 tool ya da rufus iksinden birini kullanmıştım internetten videolarına bakmıştım

Yardımcı olursa minettar kalırım aklımdaki şu soru işareti gitsin istiyorum
Windows 8.1 Single Language OEM ürün anahtarnız mevcut sizin. Windows 10'da da çalıştığı için sizin etkinleştirmenize gerek yok otomatik olarak etkinleşmiş oluyor. BIOS'unuzun OEM ACPI SLIC bölümünde ürün anahtarınız gömülü. Windows oradan bakıp etkinleştiriyor. :)

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Birde msinfo32'den ekran görüntüsü atabilir misiniz?

TeddyWest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
sansürlemem gereken yerler var mı hocam yoksa direk atayım mı

Windows 8.1 Single Language OEM ürün anahtarnız mevcut sizin. Windows 10'da da çalıştığı için sizin etkinleştirmenize gerek yok otomatik olarak etkinleşmiş oluyor. BIOS'unuzun OEM ACPI SLIC bölümünde ürün anahtarınız gömülü. Windows oradan bakıp etkinleştiriyor. :)
Ben bu pc yi casperdan aldım acaba onların bana sundugu orjinal key mi?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
sansürlemem gereken yerler var mı hocam yoksa direk atayım mı

Ben bu pc yi casperdan aldım acaba onların bana sundugu orjinal key mi?
Tamam, her şey yolunda. :) Tabii ki de orijinal o ne biçim soru öyle. :)