Gelin tartışalım.

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ülkemizin ekonomisi gün geçtikçe kötüye doğru gidiyor, buna karşı kimse sesini çıkarmıyor herhangi bir önlemede alınmıyor ne yapılması gerek sizce? Saygı çerçevesi içerisinde tartışalım.

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Hiç Kimse Ses çıkarmıyor Kimse Sormuyor Herkez Koyun Gibi Me Me

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Ülkemizin ekonomisi gün geçtikçe kötüye doğru gidiyor, buna karşı kimse sesini çıkarmıyor herhangi bir önlemede alınmıyor ne yapılması gerek sizce? Saygı çerçevesi içerisinde tartışalım.
Berat Albayrak Abimizin Çokomelli Ekonomi Planını İzlemeliyiz [emoji1787]

Ben Şahsen Bu Konuda Konuşmaktan Sıkıldım Ben Lise Öğrencisiyim Dürüst Olmam Gerekirse Ailemden Aylık 300 TL Harçlık Alıyorum 2 Sene Önce 200 TL Alıyordum Ve İşin Garibi 2 Sene Önce 200 TL İle Daha Çok Şey Alabiliyordum Daha Çok Eşya Sahibi Olabiliyordum Şimdi 300 TL Alıyorum Ama 200 TL Aldığım Dönemdeki Kadar Bişi Sahibi Olamıyorum :D Her Geçen Gün Fakirleşiyoruz Gerçekten Üzücü Sonumuz Umarım İyi Olur [emoji53][emoji53][emoji53]

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
İnanma Kardeşim Herkez Yalan Konuşuyor millet Yurt dışında domates bile 20 alıyor

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Berat Albayrak:Ekonomimiz çok iyi.
berat-albayrak_2089682.gif

Ama gerçekten hiç bir şey yapılmamasına bende tepkiliyim.Türk Lirası her geçen zaman daha çok eriyor ve dolar falan artıyor.Bu da demek oluyor ki, teknolojik ürünlerin fiyatı artıyor.
Dolar da 8,42 şu anda mesela.

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Artık Sıkıldım Be Adam Gibi Yaşam Yok Keşke Japonya da Veya Amerikan da Olsam Daha iyi Yaşam Olur

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Mevcut hükümetin bunun önüne geçmesi gerekiyor yoksa toparlanmamız gün geçtikte zorlaşacak..

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Herkez amerikada Adamlar fiber Ağ Kullanıyor 40 dolar 20 dolara Kendime kızıyorum bu mu hayat

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Berat Albayrak:Ekonomimiz çok iyi.
Ekli dosyayı görüntüle 122842
Ama gerçekten hiç bir şey yapılmamasına bende tepkiliyim.Türk Lirası her geçen zaman daha çok eriyor ve dolar falan artıyor.Bu da demek oluyor ki, teknolojik ürünlerin fiyatı artıyor.
Dolar da 8,42 şu anda mesela.
Kanka Bazen Diyorum Ki Keşke Teknolojiye İlgi Duymasaydım Durmadan Kıyafet Alan Tiplerden Olsaydım Falan En Azından Ekonomi Vasat Olsa Bile Ulaşması Bir Tık Daha Kolay Olduğundan Kendimi İyi Hissederdim Teknoloji Tutkunu Olmak Çok Zor Ulaşamıyorsun Ki Deneyimleyesin [emoji1787]

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Herkez amerikada Adamlar fiber Ağ Kullanıyor 40 dolar 20 dolara Kendime kızıyorum bu mu hayat
Twitch yayıncısı var bir tane Türk İngiltere de yaşıyor, 7 bin pound 2017 audi a3 almış, 50 pounda sınırsız dk sms ve sınırsız internet. Aldığı maaş 3.5-4k arasıymış öyle söylüyordu.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Twitch yayıncısı var bir tane Türk İngiltere de yaşıyor, 7 bin pound 2017 audi a3 almış, 50 pounda sınırsız dk sms ve sınırsız internet. Aldığı maaş 3.5-4k arasıymış öyle söylüyordu.
Biz ise bakarız ve alamayız.Bizde çünkü bir kaç sıfır koyman lazım o arabayı alman için. ?

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Suriyelilere Dilencilik Yaptıkları İçin Gülüyoruz İyi Hoşta Bu Kur Tırmanmaya Devam Ediyor Yakında Gelen Turistlere Abi Ben Türki Falan Yapıp Dolar Dileniriz Sonumuz Cidden Hayrolsun Ya Türk Olmaktan Gurur Duyan Bu Ülkede Yaşamaktan Nefret Eden Ve Edecek Bir Nesil Yetişiyor Evet Z Kuşağından Bahsediyorum 1990 Lı Tayfa Milenyanlerin Sadece Ayağı Kaydı Bize Göre Çok Daha İyiydi Biz Direk Yağın İçinde Boğuluyoruz Bu Ülkedeki Yaşama Karşı Z Kuşağının %90 Kadarı Nefret Duyuyor Bu Gidişle Koskoca Bir Kuşağın Neredeyse Yarısı Yurt Disina Gidicek :D Bende Dahil Elime Fırsat Geçerse İlerde Orda Yaşamak İstiyorum Burda Asgari Maaşla Sürünmektense Orda Asgari Maaş İle Yavaşlamayı Tercih Ederim Sonumuz Hayrolsun

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Suriyelilere Dilencilik Yaptıkları İçin Gülüyoruz İyi Hoşta Bu Kur Tırmanmaya Devam Ediyor Yakında Gelen Turistlere Abi Ben Türki Falan Yapıp Dolar Dileniriz Sonumuz Cidden Hayrolsun Ya Türk Olmaktan Gurur Duyan Bu Ülkede Yaşamaktan Nefret Eden Ve Edecek Bir Nesil Yetişiyor Evet Z Kuşağından Bahsediyorum 1990 Lı Tayfa Milenyanlerin Sadece Ayağı Kaydı Bize Göre Çok Daha İyiydi Biz Direk Yağın İçinde Boğuluyoruz Bu Ülkedeki Yaşama Karşı Z Kuşağının %90 Kadarı Nefret Duyuyor Bu Gidişle Koskoca Bir Kuşağın Neredeyse Yarısı Yurt Disina Gidicek :D Bende Dahil Elime Fırsat Geçerse İlerde Orda Yaşamak İstiyorum Burda Asgari Maaşla Sürünmektense Orda Asgari Maaş İle Yavaşlamayı Tercih Ederim Sonumuz Hayrolsun
Evet birde bu var, farklı forumlarda vs de görüyorum genç kesimin bir çoğu nasıl yurt dışına çıkarım gibi konular açıp yurt dışına çıkış arıyor.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bir şeyler yapmalıyız.Ne yapabiliriz derseniz, mesela hiçbirine oy vermeyerek tepkimizi gösterebiliriz.

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Amerikaya Gitimek için Ds160 belgesi ne varmiş birde amerikayi iyi bilmen lazım inglizcede düzgün konuşman lazım

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Evet birde bu var, farklı forumlarda vs de görüyorum genç kesimin bir çoğu nasıl yurt dışına çıkarım gibi konular açıp yurt dışına çıkış arıyor.
Bu Çok Büyük Bir Açık İktidar Bu Ülke Gelen Gelecek Şeyin Farkında Değil Z Kuşağı Cidden Bu Ülkede Yaşamak İstemiyor Milliyetçilik İle Alakası Yok Ama Cidden Gelecek Kaygısı Parasızlık Fakirlik Ünvan Kariyer Bu Tür Şeyler Artık Türkiyede Hayal Değil Farkında Değilmisiniz? Ya Benim Kuzenim Liseye Yeni Geçmiş Ailesi Asgari Ücretle Çalışıyor Çocuğa Durmadan Söz Veriyorlardı Liseye Geç İphone 11 Alıcaz Tarzı Çocuk Alamıyor. En Son M30 Kullaniyordu Burda Olay Kullanilan Telefon Değil Burda Olay Olan Ben Kuzenime Soruyorum Hayalin Ne En Azından 1 Kere Son Model Bir İphone İstiyorum Diyor Bakın Bu Çocuk Bir Nesnenjn Bir Objenin Bir Telefonun Hayalini Kuruyor Sadece Bu Çocuk Kariyer Hayali Kurmasi Gereken Yerde Güzel Bir Maaş Veya Güzel Bir İş Hayali Kurması Gereken Yerde Bir Telefon Lan Sadece Bir Telefon Obje! Bunun Hayalini Kuruyor Bu Çocuk Direk Yağın İçinde Doğmuş İstediği Şey Olmamış Olmuyor Bu Çocuk Sizce Büyüyünce Ekonomi Düzelmiş Olsa Bile Bu Ülkede Kalırmı? Cevap Koca Bir Hayır Bu Çocuk Gençliğinde Yaşadığı Travmadan Degişen Sınav Sistemleri Alamadığı Para Alamadığı Harçlık Yiyemediği Et Bu Travmayı Unutup Bir Daha Güvenmez Çıkar Yurt Dışına Gider Evet Gereksiz İnsan Çok Z Kuşağında Farkındayım Ama Gerçekten Bir Şeyler Başarma Potansiyeli Olan Acayip Zeki İnsanlar Tanıyorum O İnsanlar Gitmek İstiyor Ya Bu Beyin Göçü! BAKIN Beyin Göçü! Devlet Neden Bunu Anlamıyor Bu Anlattığım Kişi Benim Kuzenim Yaşamak İstediği Yeri Soruyorum Bana Türkiye Olmasın Da Neresi Olursa Olsun! Diye Cevap Veriyor. Ya Benim 12 Yaşında Tanıdığım Bir Çocuk Discordda Bakın 12 Yaşında Diyorum Çocuk Site Yapıp Satıyor Sunucular Yönetiyor İndex Atabiliyor MYSQL Biliyor Devlet Bunların Neden Farkında Değil Ya Farkındamısınız Bilmiyorum Ya Bu Kredi Kartı Dolandırıcılarına Bile Denk Gelmişliğim Var %90 Kadarı Çocuk 13 Yasinda Kredi Karti Bosaltan İnsan Tanidim 11 Yasinda Bu İşleri Yeni Öğrenmeye Çalışan Bebe Tanıdım Bunların Hepsi Insan Bilgili İnsanlar Bunlar Desteklenmediği İçin Kötü Yollara Yöneliyorlar! Sonra Devlete Ses Çıkarınca Fetöcü Damgası Yiyip Silivri Oluyoruz Neyse Ben Susucam Benim İmkanım Olursa Bak Samimi Söylüyorum İmkan Bulursam Bu Ülkede 1 Dakika Durursam Namert Bir İnsanım Gidicem Çokomelli Ekonomi İle İyi Eğlenceler Dilerim [emoji1787]

Edit : Yasal Nedenlerden Başımın Ağrımaması İçin Mesajımdan Bir Bölümü Sildim Silivride Uyanmak İstemiyorum Anlayış İçin Saolun.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Başka Tartışılıcak Bir Şey Yok Efendim 80 Milyon Sesimizi Tek Bir Şekilde Yüksek Olarak Cikartmadigimiz Sürece Devlet Bizi Duymayacak Duymaz.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Aynen Aynen bak bu efsane taktik kesin uygula :D Çok faydalı olacaktır ülke için... Sandığa gitme protesto et.
Olmaz Hocam Olmaz 80 Milyon Gür Bir Şekilde Sesini Çıkartmazsa Devlet Duymaz Az Önce Mesaj Yazdım Bir Noktasında Okudum Mesajı Lan Ya Silivrilik Olursam Korkusuyla Mesajtan Bir Bölümü Sildim :D Fikir Belirtmekten Bile Korkuyorum Korkuyoruz. Ağlamalık Durum Ya

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aynen Aynen bak bu efsane taktik kesin uygula :D Çok faydalı olacaktır ülke için... Sandığa gitme protesto et.
Sizin görüşünüzü de merak ediyorum bu konu hakkında, görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sizin görüşünüzü de merak ediyorum bu konu hakkında, görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. ?

Benim görüşüm. Sabah akşam ağlamak ile şikayet etmek ile dert yanmak ile ülke kurtarılmaz. İktidarı değiştiremiyorsnaız MUHALEFETİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN UĞRAŞACAKSIN.

İktidarın karşısına KALİTELİ MUHALEFET gelirse zaten iktidar devrilir...

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Benim görüşüm. Sabah akşam ağlamak ile şikayet etmek ile dert yanmak ile ülke kurtarılmaz. İktidarı değiştiremiyorsnaız MUHALEFETİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN UĞRAŞACAKSIN.

İktidarın karşısına KALİTELİ MUHALEFET gelirse zaten iktidar devrilir...
İktidar değişmeden ekonomi düzelmez mi yani?

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
"Fakirin Paradan Haberi Yok Ama, Zenginin Meyvesini Koy Votkasına"

Bu Şarkıdaki Bu Söz Bile Durumu Açıklamaya Yeter İktidar Zaten Zenginleşmiş Onlara Batan Bir Durum Yok Ne Batarsa Halka Batıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben anlamadım şimdi.Benim dediğim komik bir şey mi?

Senin bu söylediğin seçim sisteminin mantığını ve olayını anlamak oluyor...

Sen seçimlere gitmeyerek aslında otomatikman en çok oy alan partiyi desteklemiş gibi olursun ( Buda AKP oluyor. ) Aynı şekilde sen seçime gider ve oy oranı düşün ( yüzde 1-2 bandında olan bir partiye oy verirsen gene AKP'yi desteklemiş olursun. )
Sonra oy verdiğin parti ittifak içinde değilse ve barajıda aşamıyorsa sen gene AKP'yi desteklemiş sayılırsın ve verdiğin oy AKP'ye yazar :D
Sen mecliste 3. veya 4. partiye oy verirsen gene dolaylı yoldan İktidarı desteklemiş olursun :D 1. parti ve 2. parti dışındaki partiler anayasa mahkemesine birşeyi götüremez veya itiraz bile demez. Bu hak sadece CUmhurbaşkanında İktidarda ve ANa muhalefette var...

Not: Mesela Suriyede 6-7 Milyon insanın çeşitli ülkelerde sığınmacı olduğu biliniyor ülke içinde 4-5 milyon Muhalifte seçime gitmedi 20 milyonluk ülkede Esad yüzde 98 ile idi galiba tekrar seçildi :D Şimdi Diğer Suriyeliler Esad ı protesta edip kazanmış mı oldu ? Sen seçime gitmezsen anca böyle bir şey olur. Seçim günü seçime isterse 10 kişi gitsin 6 sının oy veriği isim Cumhurbaşkanı olur.

Mesaj otomatik birleştirildi:

İktidar değişmeden ekonomi düzelmez mi yani?

Burada kelime oyunu yapma bana :) Zaten iktidar değişince ekonominin düzeleceğine inanasam o partiye o veririm zaten... Ama bırak inancı en ufak umut kırıntım yok muhalefet için.

Sen Muhalefet gelince Ekonomi düzeleceğine inanıyormusun gerçekten ? Geçen AKşam Kemal Kılıçdaroğlu Karar TV mi neydi gazetecilerin sorularını yanıtlıyor ağzım açık izledim verdiği sözler ettiği kelimeler Akıl alır gibi değil.

Tüm köy okullarını açaz diyor. Bu sağyede öğretmen ihtiyacı olacak bütün öğretmenleri atayacaz diyor :D Bu öğretmenlerin maaşı nereden gelecek söylemiyor. 1 Milyona yakın atanamayan öğretmen olduğu söyleniyor.

Devletin yap işlet devret ile yaptığı bütün ihaleleri Kamuşaltıracaz satın alacaz diyor :D Hangi para ile alacak söylemiyor. Bu ihaleler nerden baksa 100-150 milyar TL lik vardır. 3. körprü yeni havalimanı otobanlar Bursada ki köprü hepsini devletleştirecez diyor :D

IMF'den borç alacaz diyordu daha önceleri vaade bak :)

Suriyeden çekilecez diyor. ( Yani orayı YPG-PKK ya bırakacaz demek )

Yunanistan ile barışacaz diyor. ( Yani Doğu akdenizden vazgeçmek. )

İlk başkanı bne Atatürk demiyom diyor tek laf edemiyorlar. Veya Sözde Ermeni Soykırımını savunuyor 2 kelime edemiyorlar...

Bunları söyleyen bir partiye oy verirmiyim ben Allah Aşkına azcık sorgulayan veya sistemi bilen birisi bunların olamıyacağını bu mantık ile ülke yönetilemeyeceğini bilir...

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Senin bu söylediğin seçim sisteminin mantığını ve olayını anlamak oluyor...

Sen seçimlere gitmeyerek aslında otomatikman en çok oy alan partiyi desteklemiş gibi olursun ( Buda AKP oluyor. ) Aynı şekilde sen seçime gider ve oy oranı düşün ( yüzde 1-2 bandında olan bir partiye oy verirsen gene AKP'yi desteklemiş olursun. )
Sonra oy verdiğin parti ittifak içinde değilse ve barajıda aşamıyorsa sen gene AKP'yi desteklemiş sayılırsın ve verdiğin oy AKP'ye yazar :D
Sen mecliste 3. veya 4. partiye oy verirsen gene dolaylı yoldan İktidarı desteklemiş olursun :D 1. parti ve 2. parti dışındaki partiler anayasa mahkemesine birşeyi götüremez veya itiraz bile demez. Bu hak sadece CUmhurbaşkanında İktidarda ve ANa muhalefette var...

Not: Mesela Suriyede 6-7 Milyon insanın çeşitli ülkelerde sığınmacı olduğu biliniyor ülke içinde 4-5 milyon Muhalifte seçime gitmedi 20 milyonluk ülkede Esad yüzde 98 ile idi galiba tekrar seçildi :D Şimdi Diğer Suriyeliler Esad ı protesta edip kazanmış mı oldu ? Sen seçime gitmezsen anca böyle bir şey olur. Seçim günü seçime isterse 10 kişi gitsin 6 sının oy veriği isim Cumhurbaşkanı olur.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Burada kelime oyunu yapma bana :) Zaten iktidar değişince ekonominin düzeleceğine inanasam o partiye o veririm zaten... Ama bırak inancı en ufak umut kırıntım yok muhalefet için.

Sen Muhalefet gelince Ekonomi düzeleceğine inanıyormusun gerçekten ? Geçen AKşam Kemal Kılıçdaroğlu Karar TV mi neydi gazetecilerin sorularını yanıtlıyor ağzım açık izledim verdiği sözler ettiği kelimeler Akıl alır gibi değil.

Tüm köy okullarını açaz diyor. Bu sağyede öğretmen ihtiyacı olacak bütün öğretmenleri atayacaz diyor :D Bu öğretmenlerin maaşı nereden gelecek söylemiyor. 1 Milyona yakın atanamayan öğretmen olduğu söyleniyor.

Devletin yap işlet devret ile yaptığı bütün ihaleleri Kamuşaltıracaz satın alacaz diyor :D Hangi para ile alacak söylemiyor. Bu ihaleler nerden baksa 100-150 milyar TL lik vardır. 3. körprü yeni havalimanı otobanlar Bursada ki köprü hepsini devletleştirecez diyor :D

IMF'den borç alacaz diyordu daha önceleri vaade bak :)

Suriyeden çekilecez diyor. ( Yani orayı YPG-PKK ya bırakacaz demek )

Yunanistan ile barışacaz diyor. ( Yani Doğu akdenizden vazgeçmek. )

İlk başkanı bne Atatürk demiyom diyor tek laf edemiyorlar. Veya Sözde Ermeni Soykırımını savunuyor 2 kelime edemiyorlar...

Bunları söyleyen bir partiye oy verirmiyim ben Allah Aşkına azcık sorgulayan veya sistemi bilen birisi bunların olamıyacağını bu mantık ile ülke yönetilemeyeceğini bilir...
Kendinle çelişiyorsun ama farkında değilsin..