PS4 Slim vs XBOX One S

Bu konuyu okuyanlar

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Selamlar, bu iki konsoldan birini alacağım 2. el olarak, genel olarak şöyle bir görüşüm var. PS4 özel oyunları ile meşhur ama o özel oyunları oynamasam da olur. Xbox Game Pass'te EA Play harici pek hoşuma gitmiyor. Ve Xbox'ta oyunlar daha pahalı gibi geldi, istediğim 30 oyun var bu 30 oyun üzerinden gideceğim Gamepass gibi bir hizmet olmadığını varsayarak hepsini teker teker aldığımızı varsayıyorum. Bu durumda PC 4000TL civarı, PS4 5000 ve Xbox 6000 civarı bir fiyatla geliyor oyunlar.
Şu an tek önemsediğim konular şunlar;
-Hangisi daha uzun ömürlü?
-Hangisi daha fazla oyun kaldırıyor?(Önümüzdeki günler için örnek: AC valhalla, Cyberpunk vs.)
-Hangisi daha güçlü?
-Hangisi daha iyi FPS veriyor ve diğerine göre drop sorunları daha az?
-Hangisi daha güzel grafik veriyor.
Bir Türk genci olarak maddi durum ve kur belli. Şu an 17 yaşındayım 20 yaşıma kadar idare etmesini istiyorum, tabii ki iki konsoldan da çok büyük beklentilerim yok, sadece önümüzdeki 2-3 seneyi drop ve FPS sorunları olmadan güzel grafiklerle oynamak istiyorum o kadar.
Not: Üzerine para biriktirip ... Alabilirsin gibi yorumlar yapmayın lütfen.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
PS4 Slim daha iyi ama PC toplamanı öneririm. Hem günlük işlerinide oradan halledersin hemde güncel oyunları oynarsın. hatta pc alırsan İlerde seneye fln paran olursa PCye yeni işlemci yada ekran kartı alabilirsin ancak Konsolların parçalarını güncellemek gibi bir şansın yok. Karar senin ben Pc alırdım bana sorucak olursan

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Ben alıp 2-3 yıl kadar kullandım PS4. Satıp PC aldım. Şuan PS4'e özel oyunları oynayamadığım için kahroluyorum :D . PS'te Plus özelliği var ayda bir 2 oyun veriyo ve güzel oyunlar oluyor. Fiyat konusunda evet gamepass çok avantajlı ama. Ben de bilemedim valla kur birden aşırı arttı PS oyunlarının fiyatı artmıştı baya ben satarken. Bir XBOX gurusu gelip aydınlatırsa farkı daha rahat anlarsın :)

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Ps4 cyberpunk açamıcak galiba prolar açabiliyor diye biliyorum araştır ama kesin bilgi değil

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
PS4 Slim daha iyi ama PC toplamanı öneririm. Hem günlük işlerinide oradan halledersin hemde güncel oyunları oynarsın. hatta pc alırsan İlerde seneye fln paran olursa PCye yeni işlemci yada ekran kartı alabilirsin ancak Konsolların parçalarını güncellemek gibi bir şansın yok. Karar senin ben Pc alırdım bana sorucak olursan
dostum 2bin lirayı zor veriyorum. PC'im zaten var ama düşük bir sistem. 2k'yı zor verirken pc toplayamam toplasam bile şuan 4 gb ramli 1gb ekran kartlı bir pc olur. Gündelik kullanımda yardımcı olmayan bir pc'im pc gene almazdım alacağım pc ile hiçbir oyunu oynayamam.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
dostum 2bin lirayı zor veriyorum. PC'im zaten var ama düşük bir sistem. 2k'yı zor verirken pc toplayamam toplasam bile şuan 4 gb ramli 1gb ekran kartlı bir pc olur. Gündelik kullanımda yardımcı olmayan bir pc'im pc gene almazdım alacağım pc ile hiçbir oyunu oynayamam.
o zaman ps4 slim al

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
İkiside eşit denebilir. Ama sanırım Xbox'a destek daha uzun olucak (TAHMİNİM)
-Hangisi daha fazla oyun kaldırıyor?(Önümüzdeki günler için örnek: AC valhalla, Cyberpunk vs.)
Aralarında baksan %5 fark bile yok yani ikiside aynı oyunları kaldırır. (PS4 dahil değil. PS4 alınmaz kötü yönleri var ama PS4 Slim ve Xbox One S eşit denebilir)
-Hangisi daha güçlü?
PS4 Slim daha güçlü Xbox One S'den ama Xbox'ın optimizasyonu iyi olduğu için öne geçiyor.(Grafik tarafında fps zaten aynı sayılır)
Bildiğim kadarıyla drop vermiyor ikiside. FPS lerde PS4 30Fps limiti var PS4 Slim 60Fps limiti ve Xbox One S 60Fps limiti. PS4 ile Xbox One S arasında fps farkı oluyor ama PS4 Slim ile Xbox One S arasında fps farkı yok denebilecek seviyede
Xbox One S
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben oyunlara para harcayabilecek durumum yok. Gamepass ve Ea Access çok iyi sistemler diye ben kararımı Xbox One S den yana kullandım ve onu aldım.
PS özel oyunlarını seviyorsanız ve onları alıcaksınız PS öneririm Spiderman vs. güzel oyunlar

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
İkiside eşit denebilir. Ama sanırım Xbox'a destek daha uzun olucak (TAHMİNİM)
Aralarında baksan %5 fark bile yok yani ikiside aynı oyunları kaldırır. (PS4 dahil değil. PS4 alınmaz kötü yönleri var ama PS4 Slim ve Xbox One S eşit denebilir)
-Hangisi daha güçlü?
PS4 Slim daha güçlü Xbox One S'den ama Xbox'ın optimizasyonu iyi olduğu için öne geçiyor.(Grafik tarafında fps zaten aynı sayılır)
Bildiğim kadarıyla drop vermiyor ikiside. FPS lerde PS4 30Fps limiti var PS4 Slim 60Fps limiti ve Xbox One S 60Fps limiti. PS4 ile Xbox One S arasında fps farkı oluyor ama PS4 Slim ile Xbox One S arasında fps farkı yok denebilecek seviyede
Xbox One S

Ben oyunlara para harcayabilecek durumum yok. Gamepass ve Ea Access çok iyi sistemler diye ben kararımı Xbox One S den yana kullandım ve onu aldım.
PS özel oyunlarını seviyorsanız ve onları alıcaksınız PS öneririm Spiderman vs. güzel oyunlar
Mükemmel bir cevap, cevabın için çok teşekkürler. Birkaç şeye deyineceğim bazı oyunların ps4 slim ve xbox one s grafik/fps oranına baktım ve ps4 hem fps hem grafik açısından daha iyi gözüküyor ve fps olarak daha iyi gözüküyor. Bir de türkiyede xbox kullanan çok az olduğu için biraz geriliyorum.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Mükemmel bir cevap, cevabın için çok teşekkürler. Birkaç şeye deyineceğim bazı oyunların ps4 slim ve xbox one s grafik/fps oranına baktım ve ps4 hem fps hem grafik açısından daha iyi gözüküyor ve fps olarak daha iyi gözüküyor. Bir de türkiyede xbox kullanan çok az olduğu için biraz geriliyorum.
Daha iyi gözüktüğüne emin misiniz?

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Xbox One S benim bildiğim kadarıyla FPS'de %1-4 arası daha iyi grafikdede azıcık fark ile daha iyi diye biliyorum.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Aralarında neredeyse fark yok, xbox one s daha küçük slim model ve 4k blue ray okuyucu var bunun dışında fark yok diye biliyorum?
Hayır var.
1604416801772.png

1604416841611.png

1604416902015.png

Xbox One oyunları çoğunlukla 960p oynatır ve bazen 720p ye düşüyor diye de biliyorum

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
x1 yazan yerde video çözünürlüğü fhd yazıyor
Inked1604416841611_LI.jpg

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Desene one la s i karşılaştırıyorum diye ben de ps4 pro ile s diye bakıyorum. Benim cevabım biraz yanlı olur çünkü Xbox one kullanıyorum yine gececek olsam Xbox serisine gecerim.