S10+ Cihazından SE 2020 Geçmek?

Bu konuyu okuyanlar

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Soru Basit Arkadaşlar S10+ Cihazından İphone SE 2020 Cihazına Geçilirmi Ne Gibi Farklar Hissederim? Pil Durumları Nedir Yardımcı Olursanız Sevinirim

Dipnot : Sıfır Cihaz Olarak Geçicem İkinci El Olarak Geçmiyeceğim.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
ben geçmem şahsen :D daha çok ne istediğinize bağlı bu durum ancak pil ve kamera konusunda kötü diyebilirim ve 2020 de olmamaıza rağmen çerçeveli ekran ... Genellikle iphone 8 in işlemcisinin güçlendirilmiş bir hali diyorlar kibence haklılar üstelik s10+ daha iyi bir cihaz niye geçmek istediniz ?

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
merhaba ben se 2020 yi 2 aydır kullanıyorum bu zmana kadar sürekli android cihaz kullanmıştım. gerçekten eğer küçük bir telefon seviyorsanız tam size göre oluyor ama bu cihazın en büyük dez avantajı pili , günümüzde bu batarya ile uygulamalarda uzun süre geçirmek imkansız hatta telefonu yoğun kullanan birisiyseniz günde 2 kez şarja takmanız bile gerekebilir. kamerası 3 - 4 kameralı telefonlara bin basar hızı da elbette öyle ancak dediğim gibi pil en ama en büyük eksisi.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
ben geçmem şahsen :D daha çok ne istediğinize bağlı bu durum ancak pil ve kamera konusunda kötü diyebilirim ve 2020 de olmamaıza rağmen çerçeveli ekran ... Genellikle iphone 8 in işlemcisinin güçlendirilmiş bir hali diyorlar kibence haklılar üstelik s10+ daha iyi bir cihaz niye geçmek istediniz ?
Açıkcası Ben İOS Ekosisteminden Androide Geçtim Özlemiyor Değilim İOS Servislerini Apple Cihazların Kalitesini Cidden Özlemiyorum Desem Yalan Olur İOS İşletim Sistemini Çok Özledim Açıkcası

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Çok mantıksız bir tercih olur bence. Pil durumu ya benzerdir ya da S10+ bir tık daha iyidir diye düşünüyorum.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Soru Basit Arkadaşlar S10+ Cihazından İphone SE 2020 Cihazına Geçilirmi Ne Gibi Farklar Hissederim? Pil Durumları Nedir Yardımcı Olursanız Sevinirim

Batarya konusunda üç aşağı beş yukarı aynı performansı alacaksın.Ekran daha ufak ve kalite S10 plusa göre geride.Kamerada Telephoto ile ultra geniş açı olmayacak ama ana Kamerası hem daha kaliteli hemde daha gerçekçi çekimler yapabiliyor.Videoda çağ atlayacaksın.4k 60 fps i hem kalite olarak hemde stabilizasyon olarak S10 plustan daha iyi.Ön kamera daha kaliteli ve daha gerçekçi selfie çekiyor.Daha güçlü işlemci ve daha iyi yazılım sayesinde ömrü daha uzun.Sosyal medyada hem fotoğraf hem videoda S10 plusa göre daha iyi bir kalite sunuyor.Se 2020 cebinde kibar cihaz taşımak ve uzun yıllar bir akıllı telefon kullanmak isteyen biri için çok iyi bir tercih.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Açıkcası Ben İOS Ekosisteminden Androide Geçtim Özlemiyor Değilim İOS Servislerini Apple Cihazların Kalitesini Cidden Özlemiyorum Desem Yalan Olur İOS İşletim Sistemini Çok Özledim Açıkcası
bende iphone 5s var öneririm :D Şaka bir yana ben android e tekrar dönmek istiyorum her ne kadar ios u daha çok sevsem de 3500tl ye realme 7 pro gibi bir cihaz var yani o varken sırf işletim sistemi diye iphone 7 de almam :) Ama sizin durumnuz daha farklı ancak s10+ daha iyi bir cihaz bence dönmek için biraz daha para biriktirmek lazım bence :)

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
merhaba ben se 2020 yi 2 aydır kullanıyorum bu zmana kadar sürekli android cihaz kullanmıştım. gerçekten eğer küçük bir telefon seviyorsanız tam size göre oluyor ama bu cihazın en büyük dez avantajı pili , günümüzde bu batarya ile uygulamalarda uzun süre geçirmek imkansız hatta telefonu yoğun kullanan birisiyseniz günde 2 kez şarja takmanız bile gerekebilir. kamerası 3 - 4 kameralı telefonlara bin basar hızı da elbette öyle ancak dediğim gibi pil en ama en büyük eksisi.
Küçük Telefonlara Bayılıyorum Ama 2020 Yılında Orta Tuşu Olması Garip Geliyor Ve Cihazın Pil Ömrü Nasıl Ekran Süresi Varsa SS Atabilirmisiniz Veya Detaylı Anlatabilirmisiniz Ve Yanımd Durmadan Powerbank İle Geziyorum 10.000 Mah Boyutunda

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Çok mantıksız bir tercih olur bence. Pil durumu ya benzerdir ya da S10+ bir tık daha iyidir diye düşünüyorum.
Peki Sizce Neden Mantiksiz Bir Tercih Hocam Detayli Anlatirsaniz Sevinirim

Aybars08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhaba öncelikle benim soruma yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Çok araştırdım ya s10+ yada se 2 almayı düşünüyorum se 2 ekran kas oranı konusunda çağ dışı kalıyor. Bataryası berbat. Bana sorarsanız s10+ kullanmaya devam edin

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Batarya konusunda üç aşağı beş yukarı aynı performansı alacaksın.Ekran daha ufak ve kalite S10 plusa göre geride.Kamerada Telephoto ile ultra geniş açı olmayacak ama ana Kamerası hem daha kaliteli hemde daha gerçekçi çekimler yapabiliyor.Videoda çağ atlayacaksın.4k 60 fps i hem kalite olarak hemde stabilizasyon olarak S10 plustan daha iyi.Ön kamera daha kaliteli ve daha gerçekçi selfie çekiyor.Daha güçlü işlemci ve daha iyi yazılım sayesinde ömrü daha uzun.Sosyal medyada hem fotoğraf hem videoda S10 plusa göre daha iyi bir kalite sunuyor.Se 2020 cebinde kibar cihaz taşımak ve uzun yıllar bir akıllı telefon kullanmak isteyen biri için çok iyi bir tercih.
Bilemiyorum Geçmek İsteme Sebebim İOS İşletim Sistemini Çok Özledim İOS Kalitesini Cidden Özledim Dürüst Olmam Gerekirse İphone XR Hakkinda Ne Düşünüyorsanız Bu Cihaza Geçersem Hissediceğim Genel Farklar Neler Olucaktır

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba öncelikle benim soruma yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Çok araştırdım ya s10+ yada se 2 almayı düşünüyorum se 2 ekran kas oranı konusunda çağ dışı kalıyor. Bataryası berbat. Bana sorarsanız s10+ kullanmaya devam edin
S10 plusın Bataryası çok mu iyi?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bilemiyorum Geçmek İsteme Sebebim İOS İşletim Sistemini Çok Özledim İOS Kalitesini Cidden Özledim Dürüst Olmam Gerekirse İphone XR Hakkinda Ne Düşünüyorsanız Bu Cihaza Geçersem Hissediceğim Genel Farklar Neler Olucaktır
Xr büyük ekran ve çok iyi batarya performansı isteyen biri için iyi bir tercih ama cihaz kalın ve ağır.Cihazı tek elle tutarken yada taşırken sıkıntı yaşayabilirsin.Mate 10 Pro kullanıyorum.Annemde İphone 8 var.Mate 10 Pronun Bataryası İphone 8 in iki katı.Arada batarya konusunda bariz fark olmasına rağmen İphone 8 den aldığım tadı Mate 10 Prodan alamıyorum.Xr ı bir mağazada yada telefoncuda eline al kullan.Eğer ben bu cihazı tek elle rahat kullanır yada cebimde rahat taşırım diyorsan al.Benim için sıkıntı olur dersen Se 2020 al keyfine bak.Batarya olayına takılma.Yardımcı olurum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Peki Sizce Neden Mantiksiz Bir Tercih Hocam Detayli Anlatirsaniz Sevinirim
Cezbeden bir yanı yok ki. Performans sayılabilir belki ama S10+ da gayet iyi bu konuda siz de biliyorsunuz. Eğer iOS kullanmak ise maksat en az Xr alın.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Xr büyük ekran ve çok iyi batarya performansı isteyen biri için iyi bir tercih ama cihaz kalın ve ağır.Cihazı tek elle tutarken yada taşırken sıkıntı yaşayabilirsin.Mate 10 Pro kullanıyorum.Annemde İphone 8 var.Mate 10 Pronun Bataryası İphone 8 in iki katı.Arada batarya konusunda bariz fark olmasına rağmen İphone 8 den aldığım tadı Mate 10 Prodan alamıyorum.Xr ı bir mağazada yada telefoncuda eline al kullan.Eğer ben bu cihazı tek elle rahat kullanır yada cebimde rahat taşırım diyorsan al.Benim için sıkıntı olur dersen Se 2020 al keyfine bak.Batarya olayına takılma.Yardımcı olurum.
Peki SE 2020 Veya XR Geçtiğim Zaman Hoparlör Ses Kalitesi Olsun Malzeme Kalitesi Olsun Nasıl Bir Fark Hissederim Hocam Hızlı Şarj Pek Problem Değil Şahsen İphone Geçersem Kendime Bir Hızlı Şarj Adaptörü Alırım. Fikriniz Nedir Hocam

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Peki SE 2020 Veya XR Geçtiğim Zaman Hoparlör Ses Kalitesi Olsun Malzeme Kalitesi Olsun Nasıl Bir Fark Hissederim Hocam Hızlı Şarj Pek Problem Değil Şahsen İphone Geçersem Kendime Bir Hızlı Şarj Adaptörü Alırım. Fikriniz Nedir Hocam
Hoparlör konusunda Se 2020 daha iyi bir deneyim sunuyor.Xr ında 11 inde stereo hoparlörü ses seviyesi olarak 5 para etmez.Ses kalitesi olarak arada çok büyük fark olmasada Se 2020 daha iyi.Malzeme kalitesi olarak Se 2020 bence daha iyi.Xr büyük ekran ve çok iyi batarya performansı isteyen kitleye hitap eden bir cihaz.Şarj olma konusunda Se 2020 2,5 saatte şarj olurken Xr 3,5 saatte şarj oluyor.Batarya madem senin için sorun değil Se 2020 al keyfine bak.

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Küçük Telefonlara Bayılıyorum Ama 2020 Yılında Orta Tuşu Olması Garip Geliyor Ve Cihazın Pil Ömrü Nasıl Ekran Süresi Varsa SS Atabilirmisiniz Veya Detaylı Anlatabilirmisiniz Ve Yanımd Durmadan Powerbank İle Geziyorum 10.000 Mah Boyutunda
Buyurun burada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada cihaz boşta dururken gece 1 den sabah 10 a kadar boşta dururken yüzde 6 veya 7 lik bir tüketim oluyor baska sorunuz varsa yardımcı olurum

Ekli dosyalar

• B70A643E-CEEB-4354-A6FB-2FEE5A799041.png
    B70A643E-CEEB-4354-A6FB-2FEE5A799041.png
    128.3 KB · Görüntüleme: 131
  • 823AF5C8-DFC5-4774-AECC-EC18A08EEE41.png
    823AF5C8-DFC5-4774-AECC-EC18A08EEE41.png
    141.7 KB · Görüntüleme: 150
Son düzenleme:

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Hocam batarya yorumu yapmanız için bataryayı fullemeniz gerekir. 2 saatte %50 şarj harcamış

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
O zaman maalesef doğru bir ölçüm yapmak ve bir yorum yapmak doğru değil
bu batarya ile uygulamalarda uzun süre geçirmek imkansız hatta telefonu yoğun kullanan birisiyseniz günde 2 kez şarja takmanız bile gerekebilir.
bunu oyun oynayan telefonu eliden düşürmeyecek bir kişiyi kast ederek yazdım zaten , ben wp ara sıra da instagram kullanıyorum ve dediğim gibi en son cuma öğleden sonra 1 de fullemiştim hala da 33 şarjım var ayrıca 24 saat dolmadan önce baktığım da bugün kü kullanımım 2.5 saati geçmişti cuma günü de öğleden sonra telefonu 2 saate yakın kullanmış olduğumu hatırlıyorum belki sonradan okuyan arkadaşlar bu yorumu baz pil kullanımı hakkında fikir edinebilir
.

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48

Geçilmez hem tasarim hem ekran çözünürlüğü gibi durumlarda s10+ kamera olarakta yeterli güncelleme desteği bitesiye kadar gereksiz olur bence (En son Android 12 alır)