IPhone SE 2020 Pil Sağlığı

Bu konuyu okuyanlar

ErenDereli78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar,
19 gün önce almış olduğum SE 2020 telefonumun pil sağlığı bugün %99 a düşmüş. Normalde hiç takılmam böyle şeylere ama dikkatli davranmama rağmen böyle olması sinirlerimi bozdu. Çoğu yerde okuduğum gibi sarj yüzdesini sürekli %20 ile %80 arasında tuttum ve 19 günde pil sağlığım düştü. Forumlarda bu aralar bu konu ile ilgili başlıklar açılmış, acaba 14.1 güncellemesi yüzünden bu şekilde olmuş olabilir mi ? Ayrıca pil döngümü nasıl öğrenebilirim ?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Öncelikle merhabalar,
19 gün önce almış olduğum SE 2020 telefonumun pil sağlığı bugün %99 a düşmüş. Normalde hiç takılmam böyle şeylere ama dikkatli davranmama rağmen böyle olması sinirlerimi bozdu. Çoğu yerde okuduğum gibi sarj yüzdesini sürekli %20 ile %80 arasında tuttum ve 19 günde pil sağlığım düştü. Forumlarda bu aralar bu konu ile ilgili başlıklar açılmış, acaba 14.1 güncellemesi yüzünden bu şekilde olmuş olabilir mi ? Ayrıca pil döngümü nasıl öğrenebilirim ?
%15-10 gibi şarja takıp 100 olunca çekmelisiniz.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
%20 seviyelerinde takıp tam şarjda çıkarmak en doğrusu.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Eğer piliniz eskiye oranla performansında bir düşüş yoksa çok takılmayın derim. iOS 14 ile pil sağlığıyla alakalı birçok kullanıcı ilginç düşüşler olduğunu dile getirdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

%15-10 gibi şarja takıp 100 olunca çekmelisiniz.
Bunu yapınca pili daha mı sağlıklı olacak yani?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Eğer piliniz eskiye oranla performansında bir düşüş yoksa çok takılmayın derim. iOS 14 ile pil sağlığıyla alakalı birçok kullanıcı ilginç düşüşler olduğunu dile getirdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu yapınca pili daha mı sağlıklı olacak yani?
Ama hocam 80 de çekiyormuş. O nedenle dedim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bize ne zaman çekeyim ne zaman takayım dememiş ki :)
Ayrıca döngü sayısı ne kadar az ise o kadar iyidir. Arkadaş en doğru yöntemi uyguluyor.
Tamam hocam kusura bakmayın benim bilgisizliğim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
6 ay ve 1 yıl sonraki Pil sağlığınızı ve günlük aldığınız ekran sürelerinizide ilerleyen zamanlarda paylaşmanızı beklerim... Kısada vadede 1-2 pek kafaya takılmamalı.

Uzun Yıllar Iphone kullanmış birisi olarak taktik hep aynı planlı eskitme. Birden bataryalar bitmesi birden işlemci performansı düşmesi yeni seri gelmesi ile telefonda donmalar kasmalar bunlar hep olağan şeyler.

ErenDereli78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görüşleriniz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Galiba ilk IPhone deneyimim olduğu için biraz evham yaptım, malumunuz android cihazların genelinin batarya kapasitesi daha yüksek olduğu için kimse umursamıyor bu tarz durumları. Bir de şunu eklemek isterim eğer 2000 birim para asgari ücret alınan bir ülkede bu telefonu 500 birim paraya alabilseydik bu tarz ufak durumlar kimsenin umrunda olmazdı. Bu tarz ürünlerin bizim amacımıza hizmet etmesi gerekirken biz bu ürünlere hizmet sağlıyoruz resmen.

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Merhaba batarya döngünü öğrenmek için yapman gerekenler;
1- İlk olarak cihazınızın gizlilik de yer alan analiz ve iyileştirmelere giriniz sonra orada en başta yer alan iphone analizini paylaş seçeneğinin aktif olduğundan emin olun.
2 - Ardından tekrar analiz ve iyileştirmeler de yer alan analiz verilerine tıklayıp giriniz
3- Orada bir çok dosya ismi çıkacak sizin bulmanız gereken ''log-aggregated'' aşağı doğru kaydırarak göreceksiniz fakat dikkat etmeniz bu dosyanın en yakın tarihte olanını seçmenizdir.
4 - En son tarihli log-aggregated dosyasını tıklayarak açınız ve orada yazan bütün herşeyi kopyalayınız
5- kopyaladığınız metini telefonda not defterine tıklayarak yapıştırınız ve kaydetin
6 - notu paylaş seçeneğine tıklayın aşağı doğru kaydırarak notta bul a tıklayın ve ''batterycyclecount'' yazarak aratın
sonuç : <integer> ve </integer> arasında yazan sizin şarj döngünüz olacaktr.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Öncelikle merhabalar,
Şarj etme şeklin yanlış.Yüzde 10 ile 20 arasında şarja takıp yüzde yüz olduğunda çıkarmak en doğrusu.İos da ilk çıkan sürümleri güncellemek doğru değil.Sistem oturana kadar beklemek lazım.Apple da en sağlam ios sürümü Ağustos taki bitiş sürümüdür.Kötü süpriz istemeyen bitiş sürümünü bekler.İosta 1 den fazla güncelleme almak isteyende Mayıstan itibaren güncelleme yapmalı.

Exinie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Tam iki tane satın aldığım iPhone XR cihazlarımın ikisininde 3 - 4 ay sonra pil sağlığı %99 değerine düştü. Ek olarak iPhone 8 Plus'ın da pil sağlığı bir süre sonra %91'e kadar düştü.

Bence çok takmayın, ben normal karşılıyorum artık 3 tane cihazın bir süre sonra pil sağlığı düştükten sonra.

Reaksiyon puanı
7,997
%98 pil sağlığı ile %90 arasında ahım şahım fark yok. iPhone 8 kullanırken hiç takmıyordum , 1 yıl kullandıktan sonra baktığımda 90 civarında kalmıştı ama ekran sürem aynıydı. Yani boşuna takmayın. 11 serisi ve SE'de hızlı düşüyor yazılımsal hatadan dolayı.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
k
Öncelikle merhabalar,
kanka yazılımsal olması muhtemel, bugün evdeki iphone 7 telefonu 14.1 den 14.2 e güncelledik ve %75 den %74 e düştü batarya sağlığı, ayrıca bana kalırsa %80-%20 arası kullanmaya devam et ve telefonu olabildiğince %80 üstü şarjdan çekme veya %20 altına düşürme şarja tak, bende de var o telefondan ve bir kaç defa %80 üstü şarjdan çektim ve telefonun şarjı bazen anormal derecede düşüyordu %2 %3 gibi, benim tahminim bu kalibrasyon dedikleri olay yüzünden telefonun yazılımsal olarak kalibrasyonu bozuluyor, düzenli şarjdan sonra düzeliyor, sen %2 düşmesini bekle istersen eğer o da kısa sürede düşerse o zaman desteğe başvur, belki batarya değişimi yaparlar veya iade vs.

Son mesajlar