Yazı Tableti mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Malum pandemi dönemi dersler online işenliyor ve bende bir sayısal öğrencisi olduğum için hoca soruları ekrana yansıtıyor bizde ordan çözmeye çalışıyoruz.Üstüne pdf elimde pdf halinde bulunan test kitapları var.Bunun içinde şuanlık 20x15 boyunda küçük kağıtlar üzerinde çözüyorum (arkasınıda kullanıyorum).Günlük nerden baksan bi 4-5 kağıt gidiyor ve artık çok fazla kağıt birikmeye başladı.Sizce 100tl civarı veya maks 200tlye yazı tableti gibi bir şey almak mantıklı olurmu kağıt biraz eziyetli oluyor.Mesela Xiaomi Mija almak mantıklı olur mu?

J3aDEM |S-D

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Kağıtların birikmesinden sitem ediyorsunuz ama tablette de bir süre sonra PDF'ler birikecek. Verimli bir arşivleme yapmanız gerek.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Kağıtların birikmesinden sitem ediyorsunuz ama tablette de bir süre sonra PDF'ler birikecek. Verimli bir arşivleme yapmanız gerek.
Notlarımı kağıda tutmayı tercih ediyorum şuanlık belki ileride fikrim değişir.Ben yazı tabletini sadece soru çözerken kullanmak istiyorum mesela 1 fizik sorusu nerden baksan yarım sayfa ile bir sayfa arasında yer kaplıyor.Zaten tablet vs cihazlara yazı yazmak pek hoşa gitmiyor ben sadece soruyu çözeyim sonrada yazıları hızlıca siliyim istiyorum.Şimdi diyeceksin kağıttan yazıdıklarını sil ama silince çok fazla iz kalıyor ve birden fazla kez silince kağıt çok yıpranıyor .

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Malum pandemi dönemi dersler online işenliyor ve bende bir sayısal öğrencisi olduğum için hoca soruları ekrana yansıtıyor bizde ordan çözmeye çalışıyoruz.Üstüne pdf elimde pdf halinde bulunan test kitapları var.Bunun içinde şuanlık 20x15 boyunda küçük kağıtlar üzerinde çözüyorum (arkasınıda kullanıyorum).Günlük nerden baksan bi 4-5 kağıt gidiyor ve artık çok fazla kağıt birikmeye başladı.Sizce 100tl civarı veya maks 200tlye yazı tableti gibi bir şey almak mantıklı olurmu kağıt biraz eziyetli oluyor.Mesela Xiaomi Mija almak mantıklı olur mu?
mantıklı değil çünküğ yazı tableti tasarım içindir genellikle. Aynı zamanda ucuz da değil

J3aDEM |S-D

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Ben telefona bir şeyler çizerken bile zorlanıyorum. Böyle bir tabletin kullanımı nasıl olur bilmiyorum. Ders çalışırken derse odaklanmanız gerekir. Siz oraya bir şeyler yazarken ister istemez bileğiniz de ekrana temas edecek böyle bir durumda tablet nasıl bir tepki verecek, bilmiyorum. Bence, inceleme videolarını izleyin daha sonra teşhir ürünü bulup denemeye başlayın.
Ayrıca, kendisine değer katan, gayret eden bir insan açıkta kalmaz!

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kalemli bir tablet olabilir.
Yazı tahtası da olabilir.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Kalemli bir tablet olabilir.
Yazı tahtası da olabilir.
Evet bunu düşünmüştüm.Ama kalemler pahalı , mürekkepleri dahada pahalı , tabletin kalemi bitmediği için mantıklı olur mu diye düşünmüştüm am dezavantajlarıda var.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Evet bunu düşünmüştüm.Ama kalemler pahalı , mürekkepleri dahada pahalı , tabletin kalemi bitmediği için mantıklı olur mu diye düşünmüştüm am dezavantajlarıda var.
iPad alabilirsiniz kalemle efsane olur.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Bilgisayarda elle çizim ve elle yazı yazıyorsanız elzem bir donanım.