Düşük fps sorunu yaşıyorum her şeyi denedim

Bu konuyu okuyanlar

Gdrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar 1 ay önce yeni laptop aldım donanımım :
I5 9300h
Gtx 1650 ddr5
8 gb ddr4 ram
1 tb hdd 256 gb m.2 ssd

Ben bilgisayarı aldığımda freedos du windowsu kendim kurdum oyunlarda düşük fps aldığımı gördüm oyunu sildim yükledim düzelmedi kendim tekrar format attım düzelmedi garantiye yolladım parçalarında bi hata olabilir mi diye bi sorun olmadığını ürünün stabil çalıştığını söylediler ürün gelince birde ben cpu, gpu testi yaptım değerler normal çıktı bi sorun gözükmüyordu

FPS değerleri. Yüksek ayar. Düşük ayar
CS GO 85 99
Valorant. 80 95
LOL. 99. 99

Ortalama işlemci ekran kartı kullanımı (Valorant)
Cpu %20 /30
Gpu %99/100

Aynı pcye sahip olan discord grubundaki arkadaşların ve internette gördüğüm aynı bilgisayar aynı model aynı marka aynı sürümü kullananların fps değeri ise en yüksek ayarda

Csde 180 civarı
Valorantta 160 civarı

İşlemci ekran kartı kullanımı (Valorant)
Cpu %60 civarı
Gpu %60 civarı

Ve biostan ekran kartına ekran kartından chipsete kadar herseyi güncel bilgisayarımın, tüm ayarlar performans unlostun pc hızlandırma ayarlarını falan yaptım sonuç aynı

Parçalarda sıkıntı olmadığını söylediler büyük ihtimal sorun sürücülerde veya Windows da ama bi türlü sorunu bulamadım

Gdrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Ekran kartı ffps özelliği açik mi.
Ekran görüntüsü 2020-10-27 135447.png

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Program ayarları oyunu seç ayarları yapınız.

EnesV

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar 1 ay önce yeni laptop aldım donanımım :
I5 9300h
Gtx 1650 ddr5
8 gb ddr4 ram
1 tb hdd 256 gb m.2 ssd

Ben bilgisayarı aldığımda freedos du windowsu kendim kurdum oyunlarda düşük fps aldığımı gördüm oyunu sildim yükledim düzelmedi kendim tekrar format attım düzelmedi garantiye yolladım parçalarında bi hata olabilir mi diye bi sorun olmadığını ürünün stabil çalıştığını söylediler ürün gelince birde ben cpu, gpu testi yaptım değerler normal çıktı bi sorun gözükmüyordu

FPS değerleri. Yüksek ayar. Düşük ayar
CS GO 85 99
Valorant. 80 95
LOL. 99. 99

Ortalama işlemci ekran kartı kullanımı (Valorant)
Cpu %20 /30
Gpu %99/100

Aynı pcye sahip olan discord grubundaki arkadaşların ve internette gördüğüm aynı bilgisayar aynı model aynı marka aynı sürümü kullananların fps değeri ise en yüksek ayarda

Csde 180 civarı
Valorantta 160 civarı

İşlemci ekran kartı kullanımı (Valorant)
Cpu %60 civarı
Gpu %60 civarı

Ve biostan ekran kartına ekran kartından chipsete kadar herseyi güncel bilgisayarımın, tüm ayarlar performans unlostun pc hızlandırma ayarlarını falan yaptım sonuç aynı

Parçalarda sıkıntı olmadığını söylediler büyük ihtimal sorun sürücülerde veya Windows da ama bi türlü sorunu bulamadım
Merhaba benim PC'mde şarja takınca daha yüksek FPS alıyorum. Denemenizi tavsiye ederim.Fakat bunu yapmanız pilinizin daha az gitmesine neden olacaktır ki zaten 100 FPS bir oyunu akıcı oynamak için yeterli.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Ayarları yapınız ondan sonra bunun gibi program ayarları oyunu seçiniz yapınız.
Ekran görüntüsü 2020-10-27 142601.png

Son düzenleme:

Gdrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba benim PC'mde şarja takınca daha yüksek FPS alıyorum. Denemenizi tavsiye ederim.Fakat bunu yapmanız pilinizin daha az gitmesine neden olacaktır ki zaten 100 FPS bir oyunu akıcı oynamak için yeterli.
Merhaba pc zaten sarja takılı kullanıyorum 100 fps olayına gelince bilgisayarın ekranı 120 hz olduğu için pek de söylediğiniz gibi olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki güç ayarlarını yüksek performans yaptinmi belki güç tasarufuda kalmıştır
Performans modunda hersey ekran kartı da pil de

Reaksiyon puanı
1,338
Hocam pil simgesinin oraya gelip windows mobility center den güç var orda yüksek performans açık olmalı

Gdrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Oyunuz, giriniz düşük ayarlar yapınız benim'ki oyledir.

Gdrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Virüs mi girdi acaba peki pc i yenimi aldin
Evet pc yeni aldım aldığımdan beri böyle acaba oyun mu yanlış kuruldu dedim sildim tekrar yükledim farklı oyunlarda denedim sonuç aynı acaba hata windows da mı dedim format attım sonuç yine aynı

Oyunuz, giriniz düşük ayarlar yapınız benim'ki oyledir.
Düşük ayarlarda yukarıda dediğim gibi 5 10 fps artıyor sadece

Gdrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Oyle gibi gözüküyor, Birisi sürücüleri denetlemem için bi program söylemişti bildiğiniz o tip bi program var mı

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Driver booster driverpack önermiyoruz elle kur.

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
Laptopa bosuna para vermişsin yazık eğer oyun oynayacaksan pc al

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Bazı laptop modellerinde BIOS ayarlarında ekran kartı seçimi için ayar oluyor, oradan harici ekran kartını seçmeniz sorunu çözebilir. Benimkinin ayarında 2 seçenek var "oyuna göre otomatik seçim ve seçimi kullanıcıya bırak" ben istediğim zaman hariciye geçiyorum istediğim zaman dahili karta geçiyorum mesela.

BIOS ayarını yaptıktan sonra NVIDIA ayarlarından performansı seçerseniz sürekli harici kartınızı kullanır oyunlar.

Gdrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Laptopa bosuna para vermişsin yazık eğer oyun oynayacaksan pc al
Bazı laptop modellerinde BIOS ayarlarında ekran kartı seçimi için ayar oluyor, oradan harici ekran kartını seçmeniz sorunu çözebilir. Benimkinin ayarında 2 seçenek var "oyuna göre otomatik seçim ve seçimi kullanıcıya bırak" ben istediğim zaman hariciye geçiyorum istediğim zaman dahili karta geçiyorum mesela.

BIOS ayarını yaptıktan sonra NVIDIA ayarlarından performansı seçerseniz sürekli harici kartınızı kullanır oyunlar.
Harici ekran kartı çalışıyor ya benim bilgisayarın sorunu işlemciyi oyuna vermiyor test yaparken normal olması gereken sonuçlar alıyorum ama oyunda işlemciyi az kullanıyor

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Ben cs 1.6 da sabit 100 fps a liyorum ama dün sildim

Armeda2010

Premier Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
5
Csgo oynamıyorum ama bir videoda fps sabit tuttuğunu görmüştüm. Yani bir ayarmı diyeyim oyunun içinde yazılan kodmu diyeyim onu yazarak fps kilidini acıyor ve yüksek fps almaya başlıyor. Araştırırsınız.