'Eve ekmek götüremiyoruz' diyen esnafa Erdoğan'dan yanıt: Bu biraz bana abartılı geldi!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Bir genç olarak bu ülkeden ümidim yok. Eminim çoğu gencin de yok. Ama sorarsanız Z kuşağı çok şanslı, Türkiye'de bu kuşak içerisinde bulunmak gelecek kaygısıdır. Aklı başında olan tüm yaşıtlarım gelecek kaygısına sahip olduğunu söylüyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Erdoğan çok akıllı adam bu kadar dalga geçmesine rağmen hala oy veriyorlarsa sorun Cumhurbaşkanın da değil :)

Aynen sorun Cumhurbaşkanında değil zaten. Sorun her zaman ki gibi CHP'de :D

Karşısına 18 yıldır adam gibi aday çıkaramıyorlar söylemleri tırt halkta karşılığı yok vatandaş Kemal Kılıçtaroğlunu istemiyor lider ruhlu birini bekliyorlar o 10 seçim kaybetsede gitmiyor sözlerinin vatandaşta karşılığı yok. Terör örgütlerini övenleri partiye topluyor. Sözde Ermeni Soykırımını destekleyenleri İl başkanı yapıyor nerde gizli belgeleri ifşalayan vatana ihanet eden var CHP orada insan hakkı diyor. Sabah akşam HDP'ye selam çakılıyom. Tüm milli meselelere karşı çıkıyor. Sonra bizim oyumuz artmıyor diyorlar birde...

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bir genç olarak bu ülkeden ümidim yok. Eminim çoğu gencin de yok. Ama sorarsanız Z kuşağı çok şanslı, Türkiye'de bu kuşak içerisinde bulunmak gelecek kaygısıdır. Aklı başında olan tüm yaşıtlarım gelecek kaygısına sahip olduğunu söylüyor.
Benim korkum Z kuşağındaki gençlerin 30 yaşına geldiklerinde hiçbir çaba harcamayıp boş şekilde yetişmeleri ve hayat zordu diyerek bahane etmeleri. En azından çabalasınlar o yaşa geldiklerinde elimizden geleni yaptık denedik ama olmadı desinler. Z kuşağının çaba harcadığını göremiyorum maalesef.

Reaksiyon puanı
3,027
Benim korkum Z kuşağındaki gençlerin 30 yaşına geldiklerinde hiçbir çaba harcamayıp boş şekilde yetişmeleri ve hayat zordu diyerek bahane etmeleri. En azından çabalasınlar o yaşa geldiklerinde elimizden geleni yaptık denedik ama olmadı desinler. Z kuşağının çaba harcadığını göremiyorum maalesef.
En azından benim çevremdekiler bir şeyler yapmaya çalışıyor. Amerika'daki gençlere baktığımız zaman onlar refah içinde yaşarken bizimkiler Trendyol koleksiyonumu kaydet diye dileniyor. Sadece eğlenmek isteyen bir genç 500 dolar ödeyerek PS5 alabiliyorken Türkiye'de 8300TL vermek gerekiyor. En temel ihtiyaç olan gıda bile çok pahalı.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
En azından benim çevremdekiler bir şeyler yapmaya çalışıyor. Amerika'daki gençlere baktığımız zaman onlar refah içinde yaşarken bizimkiler Trendyol koleksiyonumu kaydet diye dileniyor. Sadece eğlenmek isteyen bir genç 500 dolar ödeyerek PS5 alabiliyorken Türkiye'de 8300TL vermek gerekiyor. En temel ihtiyaç olan gıda bile çok pahalı.
Ben ekonomi çok süper demedim zaten. Ama her seferinde şunu unutuyoruz kıyaslandığımız ülkeler halen dolaylı yoldan sömürgecilik yapan devletler. Karşımızda bulunan hem dini hem ekonomik bir blok ve asla bizim ülkemizi kabullenmeyecekler. Bu durumda para birimimiz sadece exchange para olduğundan ve ticarette kullanılamadığından ülkedeki dolar rezervi bile bizi kurtaramıyor.Hatta devlet elindeki rezervden fazlası çoğunluk olarak zenginler ve kalanlarında var ve bunun yarısını bile piyasaya sürseler kurda bir miktar azalma olabilir. Ya da devlet kanun çıkarıp zorunluluk koyacak. Bunu da hiçbir cephe istemez çünkü kendi cepleri etkilenecek.

Öğrenci açısından bakarsak bu dilenme durumu her zaman vardı. Bende isterim en az birim fiyata en kaliteli ürünü herkes alsın ve ulaşsın.PS veya Xbox açısından bakarsak bu cihazlar her çıktığında yine pahalıydı bu kadar değildi. Örneğin 2013te asgari ücretin 1,42 katı ile PS4 alırken şu an 2020de asgari ücretin 3,45 katına alınıyor. Güzel bir noktaya gitmiyoruz ama sırf yöneticiler yüzünden onları suçlayarak kimse bir şey yapmaz,çabalamaz,üretmezse daha da kötü duruma gideriz. Bu yüzden sürekli kendimizi geliştirmemiz lazım ve özellikle gençlerin iş beğenmemezlik yapmaması lazım. Çünkü her seferinde bu işsizlik ordusu büyüyor. Örneğin yıl 2008de işletme mezunu hiçbir işte çalışmamış deneyimsiz ailesiyle yaşayan 30 yaşında adamın birine denk geldim.Migrosta part time işe başvurdu daha ilk staj haftasının ikinci gününde kaçtı. Bu tür insanlar katlanarak artıyor maalesef. Üstüne şirketlerde adam,akraba kayırma ve torpil işleri daha da zorlaştırıyor.

Benim branşım İngilizce Öğretmenliği yeri geldi kasiyerlik yaptım yeri geldi dershanede öğretmenlik,yeri geldi ithalat danışmanlığı. Orduda rütbeli olarak askeri disiplinde gördüm. Üstüne açıköğretimden Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi okuyorum sırf şu an ki yaptığım işte kendimi geliştirmek için. Tüm gençliğinde bunu yapması gerekiyor bence sürekli kendilerini geliştirmeliler. Çünkü aileden zengin veya durumun iyi değilse iyi bir iş bulmak gerçekten zor.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Aynen sorun Cumhurbaşkanında değil zaten. Sorun her zaman ki gibi CHP'de :D

Karşısına 18 yıldır adam gibi aday çıkaramıyorlar söylemleri tırt halkta karşılığı yok vatandaş Kemal Kılıçtaroğlunu istemiyor lider ruhlu birini bekliyorlar o 10 seçim kaybetsede gitmiyor sözlerinin vatandaşta karşılığı yok. Terör örgütlerini övenleri partiye topluyor. Sözde Ermeni Soykırımını destekleyenleri İl başkanı yapıyor nerde gizli belgeleri ifşalayan vatana ihanet eden var CHP orada insan hakkı diyor. Sabah akşam HDP'ye selam çakılıyom. Tüm milli meselelere karşı çıkıyor. Sonra bizim oyumuz artmıyor diyorlar birde...
Dayı sana dünyanın en iyi yöneticisini getirsek sen yine Tayyip amcaya verirsin, o yüzden sen pek konuşma.

Hadi Kılıçdaroğlu'nu sevmedikleri için Tayyip'e oy veriyorlar. Ulan Yerel seçimde niye gider Binali'ye Özhasesasöso'ya falan oy verirsin?

Siz kafanıza çay atılmasını istiyorsunuz, Kılıçdaroğlu vs. bahane.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Dayı sana dünyanın en iyi yöneticisini getirsek sen yine Tayyip amcaya verirsin, o yüzden sen pek konuşma.

Hadi Kılıçdaroğlu'nu sevmedikleri için Tayyip'e oy veriyorlar. Ulan Yerel seçimde niye gider Binali'ye Özhasesasöso'ya falan oy verirsin?

Asosyal adamın karşısına iyi bir Rakip getirsinler sonra konuşsun. Benim yazdıklarıma cevap verebilsen keşke hayır şu yazdığın doğru değil desen... Ekmek için Ekmelettin'i aday gösterirler sende tıpış tıpış oy kullanamya gidersin. ( Tabii Yaşın tutuyorsa oda. )

Yerel seçim ne alaka şimdi ayrca ?

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Asosyal adamın karşısına iyi bir Rakip getirsinler sonra konuşsun. Benim yazdıklarıma cevap verebilsen keşke hayır şu yazdığın doğru değil desen... Ekmek için Ekmelettin'i aday gösterirler sende tıpış tıpış oy kullanamya gidersin. ( Tabii Yaşın tutuyorsa oda. )

Yerel seçim ne alaka şimdi ayrca ?
Şu yazdığın doğru değil diyeceksem tüm yazdıklarını alıntı yapmam gerekecek, doğru yer yok çünkü :D

Yerel seçim ne alaka diyen adam Ekmeleddin'den falan bahsediyor. CHP PKK'lıyla dolu diyen adam FETÖ'yle koalisyon yapmış partiyi destekliyor.

Ekmeleddin yerine örneğin Mansur Yavaş aday olsaydı. Sen gidip yine Tayyip amcaya oy verecektin. Melih Gökçek'e ve Özhasesö'ye oy verdiğiniz gibi.

Sizin kafanıza çay atan yaranır.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Asosyal necmi arkadaşım zamanında ben bunların dershanelerinde öğretmenlik yaptım ve olayı fark ettiğimde çıktım. Dershaneler kapatılma kararı çıktı diye 17-25 Aralık düzenlendi.Operasyonda tutuklanan bakan çocukları paraları ayakkabı kutusunda saklamazlar ama gerçekten birşeyler olmasa o bakanlar görevden alınmazlardı.Bundan dolayı başarısız oldukları için FETÖye hemen 2014te yerel seçimlerde Türkiyede illerde ilçelerde bir önceki yerel seçimde iktidardan sonra ikinci sıradaki partiye oy verilecek diye ABDden talimat geldi. Ve ikinci partinin adayları ile gidip görüşüldü. İkinci partiler iktidar partisi hariç şu an cumhur ittifakında olan parti dahil diğer tüm partiler idi.Ama bu planları aleyhlerine sonuçlandı. FETÖ uzun yıllar boyunca kendi çıkarları için hep farklı görüşlerle bir arada oldu. 2014ten beridir gizliden muhalefeti destekledi ve oy verdi. Darbe girişiminden sonra hepsi ülkeden kaçtı sanıyorsan yanılıyorsun. Gizli kalanlar halen Erdoğanı devirmek için diğer cepheye halen oy veriyorlar.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Artık birşey dememek lazım, size ne söylesek değişen birşey olmuyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

Senin oy kullanmaya yaşın yetiyor mu, bilemedim.
Neyse, sen önce üslubunu düzelt. Ulan, mulan şeklinde hitap şekli hoş değil.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177

Bi video vardı isim verilmeden Mavili ve Kırmızılı aday diye Binali ve Ekrem'in CVleri yani geçmişte yaptıkları sayılıp hangisine oy verirsiniz diye soruluyordu. Eleman mavili aday yani Binali diyordu. İsimler söylenince de Ekrem öyleyse diyordu. Ciddi ciddi o videodaki elemanın sen olabileceğinden şüpheleniyorum.

Parti gözetmeksizin hizmete değil etnisite ve ideolojiye oy veren senin gibiler gelip de insanlara "Ulan Binali'ye Mehmet Özhaseki'ye nasıl oy verirsin?" diyemez. Millete ulanlı mulanlı konuşacağına önce aynaya bak.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Yahu siz tek ayak üstünde kırk yalan söyleyen KK'ya, tek yaptığı geçmişteki hizmetlere çökmek olan Ekrem'e oy veriyorsunuz da biz "buna mı oy veriyorsunuz" diyor muyuz... İnsanların siyasi tercihlerine laf etmeden önce CHP'ye bizim sayemizde o belediyeleri kazandınız, İP'e bizim sayemizde o koltuklarda oturuyorsunuz diyen HDP'ye söz söyleyin. Tabi söyleyebilirseniz...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Asosyal ne yazdın göremedim yetişemedim mesajın silinip banlanmışın ama. Eminim yaşına uygun seviye olarak düşük ve konu ile alakasız şeyler yazmışındır...

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Asosyal ne yazdın göremedim yetişemedim mesajın silinip banlanmışın ama. Eminim yaşına uygun seviye olarak düşük ve konu ile alakasız şeyler yazmışındır...
Ben söylim sana; Yıl olmuş 2021 siz hala AKPye mi oy veriyorsunuz gibisinden zırvalıklar özetle.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben söylim sana; Yıl olmuş 2021 siz hala AKPye mi oy veriyorsunuz gibisinden zırvalıklar özetle.

Bizim Asosyal işi biliyor yıl 2021 olunca CHP'ye oy verilir. Mantık bu. Ne dediği ne yaptığı kiminle iş tuttuğu hiç önemli değil zaten. Veya kimleri vekil yaptığı il başkanı yaptığı hiç önemsiz. Yıl 2021 olunca CHP'ye oy verilir :) ( Adam siyaseti çok iyi biliyor ve yorumluyor helal olsun. )

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Bende senin gibiyim, bakalım neler olacak?

Artık birşey dememek lazım, size ne söylesek değişen birşey olmuyor.
Ne kadar acıklı.