PC tavsiyesi?

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selam herkese, 3.500-4.000 Arası bütçem var PC tavsiyesi olan var mı?

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyun oynamak için ise bu fiyatlara iyi bir performans sağlayan bilgisayar bulamazsın.Bütçeni arttırabiliyorsan önerilerim var.
Önericeğin sistemler kaç tl civarı olur? Çünkü monitör de almayı düşünüyorum 1.500 tl civarı da monitöre harcayacağım.

xDaemon

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Önericeğin sistemler kaç tl civarı olur? Çünkü monitör de almayı düşünüyorum 1.500 tl civarı da monitöre harcayacağım.
İnventus elraenn parva sitesi kasa ve monitörle beraber yaklaşık 6000 tutuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasayı ordan alıp monitörü ince hesaptan al daha ucuza gelebilir.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Bana kalırsa monitöre 700 kadar bütçe ayırıp 4.8 i kasa için yatırmak daha mantıklı.

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Kasayı ordan alıp monitörü ince hesaptan al daha ucuza gelebilir.
evet bende monitör için efsane cumadan almayı düşünüyorum ama önemli olan şuan için pc baya araştırdım kafam doldu artık :(

Bana kalırsa monitöre 700 kadar bütçe ayırıp 4.8 i kasa için yatırmak daha mantıklı.
144Hz monitör almak istiyorum o yüzden kasa için 4.8 fazla gelir

Miraç71

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Ekran kartını gtx 1650 süper
Ssd yi iptal edip başka siteden apacer 240 GB ssd al.
Toplam 4000 TL tutuyor.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
144Hz monitör almak istiyorum o yüzden kasa için 4.8 fazla gelir
CS GO, Lol gibi competitive oyunlar oynuyorsanız 144 hz almanız kabul edilebilir fakat AAA oyunlar oynamaksa amacınız zaten 4-5 k lık sistemle hiçbir AAA oyunda 144fps alamayacaksınız.

Bütçeniz izin verdiğinde bir 8 gb ram daha alırsanız bu sistem gayet iyi olur.

İşlemci benim için önemli, ekran kartım güncel olmasa da olur diyorsanız en ideal bulabildiğim sistem bu bütçenize göre

Bu da monitör önerim

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Toplam 4000 TL tutuyor.
Hocam başka bir forumda sizin profil resminizden ve aynı tavsyeleri yazan birisi var yoksa o siz misiniz :D

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
CS GO, Lol gibi competitive oyunlar oynuyorsanız 144 hz almanız kabul edilebilir fakat AAA oyunlar oynamaksa amacınız zaten 4-5 k lık sistemle hiçbir AAA oyunda 144fps alamayacaksınız.

İşlemci benim için önemli, ekran kartım güncel olmasa da olur diyorsanız en ideal bulabildiğim sistem bu bütçenize göre

Bu da monitör önerim
Geleceğe yatırım amaçlı 144Hz almak istiyorum ilerde pc yi geliştirebilirim çünkü. Monitöre çok takılmayın dediğim gibi pc önemli şuanda :/

linkini attığınız ürünü düşünüyorum 1 haftadır bir kaç kişi almayın dedi ama siz öneriyorsunuz net bişey diyebilir misiniz neden almayın demiş olabilirler sizce? veya bu fiyata en iyi bu mu alınabilir?

Bu da monitör önerim
Çok sağolun hocam elinize sağlık inceliyorum hemen

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Geleceğe yatırım amaçlı 144Hz almak istiyorum ilerde pc yi geliştirebilirim çünkü. Monitöre çok takılmayın dediğim gibi pc önemli şuanda :/

linkini attığınız ürünü düşünüyorum 1 haftadır bir kaç kişi almayın dedi ama siz öneriyorsunuz net bişey diyebilir misiniz neden almayın demiş olabilirler sizce? veya bu fiyata en iyi bu mu alınabilir?
Önerileri iliştirdim hocam. Madem ileride geliştiririm diyorsunuz 3500x li sistemi öneririm. Hiç değilse işlemci yükseltme derdiniz olmaz ileride. Gayet yeterli bir işlemci.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
O bütçeye düzgün sistem toplanmıyor ama. İyi bir Ekran kartından vazgeçmek zorunda kalırsınız.

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Önerileri iliştirdim hocam. Madem ileride geliştiririm diyorsunuz 3500x li sistemi öneririm. Hiç değilse işlemci yükseltme derdiniz olmaz ileride. Gayet yeterli bir işlemci.
yanlış anladın kötü bir niyetle söylemedim :) evet ilerde geliştirebilirim tüm oyunlardan 144Hz almak için ama ileriden kastım 1-2 yıl sonrası da değil tabi 3-5 yıl götürebilicek bir sistem diyelim kısaca.

O bütçeye düzgün sistem toplanmıyor ama. İyi bir Ekran kartından vazgeçmek zorunda kalırsınız.
@Miraç71 in attığı sistemdeki ekran kartı kötü değil ama

Toplam 4000 TL tutuyor.
Anakartını da düzenledim bakabilir misin son olarak ne dersin? SSD için de dediğin gibi yapıcam

yanlış anladın kötü bir niyetle söylemedim :) evet ilerde geliştirebilirim tüm oyunlardan 144Hz almak için ama ileriden kastım 1-2 yıl sonrası da değil tabi 3-5 yıl götürebilicek bir sistem diyelim kısaca.

@Miraç71 in attığı sistemdeki ekran kartı kötü değil ama

Anakartını da düzenledim bakabilir misin son olarak ne dersin? SSD için de dediğin gibi yapıcam
bu arada bu şekilde 3,660TL tutuyor

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    25.7 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleme:

Miraç71

Asistan
Reaksiyon puanı
222

Çok sağolun hocam elinize sağlık inceliyorum hemen
9100f olduğu için almayın demiş olabilirler ama eğer oyuncu bilgisayarı toplanılıyorsa ekran kartı her zaman yüksek olmalıdır. (işlemci ile darboğaz yapmayacak şekilde.)

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Selam herkese, 3.500-4.000 Arası bütçem var PC tavsiyesi olan var mı?
Bütçeni 120TL civarı aşıyor ama yeterli bir sistem : Pollux 3AD | Game Garaj

Veya resimdeki sistemi alabilirsin linki : Vector Bronze I i3 9100F RX 550 2GB 8GB DDR4 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Sadece SSD ve Ekran kartını resimdeki gibi yapmalısın.
Screenshot_7.png

Veya bu sistemi seçebilirsin yine SSD ve ekran kartını değiştirmen gerekiyor : Cronos Phantom 550 | R3 3100 RX 550 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com
Screenshot_1.png

Son düzenleme:

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bütçeni 120TL civarı aşıyor ama yeterli bir sistem : Pollux 3AD | Game Garaj

Veya resimdeki sistemi alabilirsin linki : Vector Bronze I i3 9100F RX 550 2GB 8GB DDR4 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Ekli dosyayı görüntüle 120669

Veya bu sistemi seçebilirsin yine SSD ve ekran kartını değiştirmen gerekiyor : Cronos Phantom 550 | R3 3100 RX 550 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com
Ekli dosyayı görüntüle 120670
anlamadığım rx570 gtx1650süper den ucuz ama fps olarak rx570 daha iyi fps veriyo bildiğim kadarıyla doğru mu biliyorum? ne yapacağımı şaşırdım :(

Ekli dosyayı görüntüle 120669
Ekli dosyayı görüntüle 120670
Bu iki sistem kafamı karıştırdı herşey aynı işlemci hariç,
Intel Core i3-9100F mi daha iyi AMD Ryzen 3 3100 mü ?
Ya attığım resimdekini alıcam (3660 ssd hariç) yada bu ikisinden birisini

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    25.7 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleme:

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
anlamadığım rx570 gtx1650süper den ucuz ama fps olarak rx570 daha iyi fps veriyo bildiğim kadarıyla doğru mu biliyorum? ne yapacağımı şaşırdım :(

Bu iki sistem kafamı karıştırdı herşey aynı işlemci hariç,
Intel Core i3-9100F mi daha iyi AMD Ryzen 3 3100 mü ?
Ya attığım resimdekini alıcam (3660 ssd hariç) yada bu ikisinden birisini
Intel Core i3 9100F daha iyi olur benim attığım sistemler arasından.

Reaksiyon puanı
4,113

UserBenchmark: AMD RX 570 vs Nvidia GTX 1650S (Super) buda rx 570 le karşılaştırması

@alpsadik reisin attığı sistemler daha güzel ama ben bütçe çok artmasın diye bunları önerdim

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

UserBenchmark: AMD RX 570 vs Nvidia GTX 1650S (Super) buda rx 570 le karşılaştırması

@alpsadik reisin attığı sistemler daha güzel ama ben bütçe çok artmasın diye bunları önerdim
Herşey iyi hoş ama @alpsadik i3 daha iyi dedi senin attığın karşılaştırmada da 1650 daha iyi gözüküyo ve attığın sistemde de bunlar var 4 ü geçiyo ben bu sistemi 3,600 A buldum önceki mesajlarda resim ve link olarak da attım

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Herşey iyi hoş ama @alpsadik i3 daha iyi dedi senin attığın karşılaştırmada da 1650 daha iyi gözüküyo ve attığın sistemde de bunlar var 4 ü geçiyo ben bu sistemi 3,600 A buldum önceki mesajlarda resim ve link olarak da attım
İ3 9100f daha iyi olur demedim ben konu ne tam olarak anlamadım da :D

Bu arada ölü 9. Nesil alacağıma R 3 3100 ü alırım. Bunu da belirteyim

bu şekilde almamı söylüyosun dimi
Attığın şekilde sakın alma işlemci anakart uyumsuz.

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

İ3 9100f daha iyi olur demedim ben konu ne tam olarak anlamadım da :D

Bu arada ölü 9. Nesil alacağıma R 3 3100 ü alırım. Bunu da belirteyim

Attığın şekilde sakın alma işlemci anakart uyumsuz.
Pardon ya @fatihege söylemiş ben yanlış yazmışım afedersin ?? işlemci 3 3100 alsam peki uyar mı? Artık karar vermek istiyorum ne diyosun 4.000 tl sınır bi bütçe ile en iyi böyle mi toplarım sence

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
bu şekilde almamı söylüyosun dimi
Edit: Galiba parçalar uyumsuzmuş.

Bu sistemlerden seçebilirsin istersen fazla yardımcı olamayacağım kusura bakma ama istersen GameGaraj'dan bu sistemlerden birini seçebilir kendine göre uygun konfigüre edebilirsin.

Son düzenleme:

oguzhanfindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Edit: Galiba parçalar uyumsuzmuş.

Bu sistemlerden seçebilirsin istersen fazla yardımcı olamayacağım kusura bakma ama istersen GameGaraj'dan bu sistemlerden birini seçebilir kendine göre uygun konfigüre edebilirsin.
Anladım tamamdır eline koluna sağlık çok sağol