İYİ Partinin 81 İl başkanı Özdağ'a suç duyurusunda bulunuyor

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "İstanbul'un 39 ilçesi imza vererek ihraç istedi. 81 il başkanı imza veriyor ihraç istiyor. Genel İdare Kurulundan da büyük ihtimalle böyle bir karar çıkacak. Taban çok kızgın." dedi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Dikbayır, 81 il başkanlarının Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Dün 20 il başkanın genel merkeze gelerek Ümit Özdağ'ın ihracını istediklerini belirten Dikbayır, il başkanlarının çok çalıştıklarını ve Özdağ'ın emeklerine helal getirdiklerine yönelik şikayette bulunduklarını ifade etti. Dikbayır, "81 il başkanımız bir araya gelip toplu şekilde ihracını isteyecekler. İstanbul'da önce 39 ilçe başkanımız bu talepte bulundu. Taleplerini imza altına alarak 81 il başkanı da aynı şeyi yapacak." diye konuştu.

"İl başkanlarının böyle bir talepte bulunması durumunda genel başkan ne diyebilir?" sorusunu yönelten Dikbayır, "Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu içinde de ihraç talebi var. Bu durumdan hoşnutsuzlar. Bu konu oylamaya sunulursa ben net bir şekilde Ümit Özdağ'ın ihracından yana oy kullanırım. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Böyle bir açıklama beklemiyordum. İstanbul'un 39 ilçesi imza vererek ihraç istedi. 81 il başkanı imza veriyor, ihraç istiyor. Genel İdare Kurulundan da büyük ihtimalle böyle bir karar çıkacak. Taban çok kızgın." değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ise İYİ Parti olarak memleketin yükünü çekmeye çalıştıklarını vurgulayarak, Özdağ'ın elinde varsa bir belgenin mahkemeye ve kamuoyuna açıklamasını istedi.

Özdağ'ın disiplinli davranmadığını ve disipline sevk edilmesi durumunda nasıl bir sonuç çıkacağını bilmediğini belirten Ağıralioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ümit Özdağ disiplinsiz bir davranış ortaya koymuştur. İddia sahibinin iddiasını ispatlaması gerekir. Ümit Özdağ'ın, elindeki bilgileri bekleterek bundan siyasi sonuç beklemesi FETÖ'cülüktür. Özdağ, FETÖ'cülerle aynı stratejiyi izliyor. Nasıl ki 17-15 Aralık olayında bir siyasi sonuç elde edilmek istendiyse aynı şekilde Özdağ da siyasi sonuç doğurmaya çalışıyor. Yol ve yolculuk arkadaşlığının bir hukuka ihtiyacı var. Bu hukuka helal getirecek açıklamalardan erken haberdar olmamız iyi oldu."

Partilerinde herhangi bir FETÖ'cünün olması durumunda ilk itiraz ve kavga edecek kişinin kendisi olduğunun altını çizen Ağıralioğlu şunları kaydetti:

"Genel Başkanımız, Burhan Kavuncu'ya ilişkin devletin ilgili birimlerinden bilgi aldı. Burhan Kavuncu kesinlikle FETÖ'cü değildir. Partimizde her hangi biri FETÖ'cü olsa ilk önce ben karşı duracağım. Parti içerisinde her türlü itirazı ve kavgayı veririm. Özdağ, FETÖ'cülerin enstrümanlarını kullanıyor. 'FETÖ hassasiyeti taşıyorum' diye onlarla ayn şeyi yapmak Ümit Özdağ'ın en büyük problemidir. Bir mücadele düşmana benzediğiniz zaman kaybedilir, yenildiğinde değil. Ümit Özdağ, FETÖ'cülerle mücadele etmek istiyorsa önce FETÖ'cüler gibi davranmaktan vazgeçsin."

Kaynak : Anadolu Ajansı

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Keşke her parti de bunlar gibi olabilse. Beğenmediğin bir durum mu var? Seçime bakar. Parti içi demokrasi bu olsa gerek. Ama malumunuz bir şeyi beğenmediğinizi ima ederseniz herkes sana sen çık git diyor. Böylece fikrin katli oluşuyor

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Suçlanan il başkanı CIA adına casusluk yapan ve şu an hapiste olan MİT ajanı FETÖ'cü Enver ALTAYLI'nın yeğeni imiş. Dün okuduğum bir yazıda da bu şahsın FETÖ marifetiyla o makama getirildiği belirtilmişti. Ümit ÖZDAĞ sevdiğim bir adam değil, ama durup dururken de bir insana böyle bir iftirada bulunacağını zannetmiyorum. Ayrıca Meral hanım o meş'um 15 Temmuz gecesinden bir iki gün öncesinde sürekli olarak FETÖ teröristlerinin kullandığı "Yurtta sulh" sloganını kullanması bana hiç de tesadüf gelmiyor. ÖZDAĞ'ın aksine Meral hanım benim çok sevdiğim, beğendiğim bir siyasetçiyken o günlerde çok tuhaf karşıladığım o slogan darbe girişiminin akabinde vüzuha kavuşunca resmen soğudum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Açıkçası İYİ parti yılların siyasetçisini ve ülkücüsüne güvenmeyip 2-3 yıl önce piyasaya çıkmış bir isimin arkasında konum alıyor. Yarın öbürgün gerçekten FETO'cu çıkarsa bu isim çok zor durumda kalacaklardır. Hele ki Ümit Özdağ'yı partiden ihraç ettikten sonra çıkarsa tam bir rezillik iktidar bunu çok iyi kullanır. Gerçek vatanseverleri ülkücüleri kovuyorlar nerde FETO'cu var partide üst görevlere getiriyorlar diye...

Ayrıca bu iddialara maruz kalan isimin akşam CNN-Türk'e çıkıp kendini savunmasını beklerdim canlı yayında. Canlı yayına bile İYİ partiden biri gelmeyin Telefonla parti sözcüsü çıktı adam akıllı İl başkanının savunamadı bile daha çok sıvadı gibi geldi bana...

Birde Ümid Özdağ'ın biir ildeki belediye başkanının çekelim HDP kazanacak demesine rağmen çekmeyip bilerek HDP'ye kazandırmaları oraları HDP'li bazı isimlerin söylediği gizli ve örtülü ittifakın işaretleride olabilir. ( Yani bir ükücü yeterki MHP kazanmasın diye HDP kazansın diyecek kadar gözünü kin ve nefret bürümemeli yoksa. )

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Bence her parti bu davranışı göstermeli.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Suçlanan il başkanı CIA adına casusluk yapan ve şu an hapiste olan MİT ajanı FETÖ'cü Enver ALTAYLI'nın yeğeni imiş. Dün okuduğum bir yazıda da bu şahsın FETÖ marifetiyla o makama getirildiği belirtilmişti. Ümit ÖZDAĞ sevdiğim bir adam değil, ama durup dururken de bir insana böyle bir iftirada bulunacağını zannetmiyorum. Ayrıca Meral hanım o meş'um 15 Temmuz gecesinden bir iki gün öncesinde sürekli olarak FETÖ teröristlerinin kullandığı "Yurtta sulh" sloganını kullanması bana hiç de tesadüf gelmiyor. ÖZDAĞ'ın aksine Meral hanım benim çok sevdiğim, beğendiğim bir siyasetçiyken o günlerde çok tuhaf karşıladığım o slogan darbe girişiminin akabinde vüzuha kavuşunca resmen soğudum.

Bu ülkede kim ne derse desin FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılamadı. Araştırma önergelerin bir kısmı mecliste reddedildi. Mesela Bülent Arınç, Melih Gökçek FETÖcü mü merak ediyorum. Özellikle AKP cenahından FETÖ ile ilişkisi olmayan yok. İlişkili olan herkesi de FETÖcü olarak itham etmiyorum elbette. Ama kimler FETÖ'den emir almış ve bu emirleri yerine getirmiş.
Ömer Halisdemir'in kemiklerini de sızlatmasınlar.

Ekli dosyalar

• omer-halis.jpg
    omer-halis.jpg
    53.4 KB · Görüntüleme: 114

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Ümit Özdağ'a ihraç davası açabilecek kadar ileri gidebiliyorlarsa arkalarında mutlaka bir güç vardır.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Allah Allah, Akşener Atatürkün sloganını kullandı diye fetöcü oldu ya la, yoksa fetöcüler Akşener'e çamur atmak için böyle bir yola başvurmuş olmayasın?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Allah Allah, Akşener Atatürkün sloganını kullandı diye fetöcü oldu ya la, yoksa fetöcüler Akşener'e çamur atmak için böyle bir yola başvurmuş olmayasın?

Burada iddiada bulunan İYİ parti kurucu üyesi ve şuan aktif İYİ parti İstanbul Milletvekili... Kim kime çamur atmış olacak ? Burada iddiada bulunan CHP'li MHP li veya AKP'li bir vekil olsa haklısın diyecemde.
Adamın eline ne geçecek bizim partide FETO'cu var demek ile ?yalan çıkarsa kariyerini bitirir.
Ve işin garibi herkes kurucu üyeyi değil yeni gelmiş İstanbul İL başkanının arkasında saf tutuyor çok ilginç işler.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Bu gerçekten derinlemesine araştırılması gereken bir husus. 81 il başkanının birden böyle tavır alması da enteresan. Bakalım altından neler çıkacak.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Burada iddiada bulunan İYİ parti kurucu üyesi ve şuan aktif İYİ parti İstanbul Milletvekili... Kim kime çamur atmış olacak ? Burada iddiada bulunan CHP'li MHP li veya AKP'li bir vekil olsa haklısın diyecemde.
Adamın eline ne geçecek bizim partide FETO'cu var demek ile ?yalan çıkarsa kariyerini bitirir.
Ve işin garibi herkes kurucu üyeyi değil yeni gelmiş İstanbul İL başkanının arkasında saf tutuyor çok ilginç işler.
Önce eski bakanları belediye başkanlarını araştır soruştur sonra bakarsın akşenere kılıçdaroğluna.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Önce eski bakanları belediye başkanlarını araştır soruştur sonra bakarsın akşenere kılıçdaroğluna.

Ne alaka şimdi =?

Bunu yapınca Ümit Özdağ'ın iddiaları yok mu olacak ? Partiden ihraç ederler aykırı bir ses susturulur gider zaten kafasındamısın yoksa ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
İktidar ciddi olsa idi Meclis'te siyasi ayakların araştırılması ile ilgili verilmiş önergeleri reddetmezlerdi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İktidar ciddi olsa idi Meclis'te siyasi ayakların araştırılması ile ilgili verilmiş önergeleri reddetmezlerdi.

Muhalefet o önergeleri üzüm yemek için verse kabul edilirdi heralde. Ama amaç sadece bağcı dövmek olduğu için kabul edilmemesi normal...

Haftalarca Kemal Kılıçdaroğlu FETO'nun siyasi ayağını açıklayacam deyip deyip en son çıkıp Erdoğan demiştiya o hesap olur muhabbet.
2000 öncesi resimleri 2010 öncesi konuşmaları ortaya koyup önüne gelene FETO'cu deniyor muhalefetin kafasında bakarsan. Ama devlet ve mahkemelet 17-25 Aralık sürecinden başlatıyor...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Hadi diyelim ki muhalefetin amacı 15 yıldır ülkeyi yöneten bağcıyı dövmek ve kötü niyetliler. O zaman iktidar+mhp olarak sen önerge ver. Biz bu şekilde araştıracağız ve bu işi neticelendireceğiz de. Kamudan pek çok fetöcüyü temizlediler. Çok da iyi oldu. Ellerine sağlık. Yahu hiç mi sızmamış bu kanser siyasi partilerimize.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hadi diyelim ki muhalefetin amacı 15 yıldır ülkeyi yöneten bağcıyı dövmek ve kötü niyetliler. O zaman iktidar+mhp olarak sen önerge ver. Biz bu şekilde araştıracağız ve bu işi neticelendireceğiz de. Kamudan pek çok fetöcüyü temizlediler. Çok da iyi oldu. Ellerine sağlık. Yahu hiç mi sızmamış bu kanser siyasi partilerimize.

O iş öyle olmuyor. Soru önergesi veya araştırma önergesi verdimi her partiden belli sayısıda temsilci oluyor o kurulda. Atıyorum CHP'li isimler çıktı Erdoğan FETO'cu kurul araştırmak zorunda işin sulandırmak için 350 vekil varsa AKP'den veya 2013 ten beridir 1000 vekil geçti ise hepsi FETO'cu diyecekler çıkacaklar işin içinde sırf SULANSIN diye... Eski bir foto atacak biri ortaya basında aha bu FETO'cuymuş eski bir yazı çıkacak bak bu FETO'cu damgası yapştır direk. ( Tam yurtdışındaki FETO'cuların isteyeceği bir süreç olacak. )
Mahkemeler veya Erdoğan ne diyor. 17-25 Aralık sonrası partimde kim olursa olsun elinde FETO'cu olduğuna dağir belgeniz bilginiz olan isim varsa getirin yargılayak Muhalefet madem çok biliyor getirsin... ( Ama yok onların derdi başka )

Kamudan atıldı diyonda CHP'nin seçim vahadi KHK ile atılanları geri alacaz diye atsan ne olacak :D İktidar olursa geri alacaz diyorlar. ( Benim korkum bu isimlere tazminat ödeyip hepsini görevine geri bile getirebilirler sırf OY İÇİN... )

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Farketmez. Çoğunluk iktidarda oluyor araştırma komisyonlarında. Kendinden emin olan, mert olan bu işin üzerinde gider. Her türlü bahanenin arkasına sığınıp da araştırmıyorsan demek ki çekinecek bir konun var.

Nasıl Sayın Cumhurbaşkanını savaş açma konusunda bile yetkisi var diye yanlış yorumlar yapıyorsan buradaki yorumun da yanlış. Ya da bilinçli olarak yanıltmak istiyorsun insanları.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Nasıl Sayın Cumhurbaşkanını savaş açma konusunda bile yetkisi var diye yanlış yorumlar yapıyorsan buradaki yorumun da yanlış. Ya da bilinçli olarak yanıltmak istiyorsun insanları.

Ya arkadaşım işin gücün demogoji yapmak laf kalabalığı yapmak. Partili cumhurbaşkanı yok mu ülkede ? Erdoğan Savaşa gidiyoz diyecek partililer oy vermeecek hee ? Sen inanıyon mu buna.
Suriye'ye giderken Libyaya giderken Doğu akdenize donanma çıkarken kimin kararlarıyla çıkıyor.
Çocuk eylemiyoz burada sende biliyorsun gerçekleri saptırma şimdi...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Meclis kararı ve meclis tezkeresi ile

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Görende AKP yada MHP tarafından başlatıldı sanır konuları. Ortaya atılan iddalar partinin kurucusu, başkan yardımcılığı yapmış, şuan milletvekili olan biri. ve içeriyi ismi gibi biliyordur.
İyi parti MHPden ayrıldığında 3 kişi parti kurdu. Meral akşener, Ümit özdağ ve Koray aydın.
Ümit Özdağ partinin kurucusu yani (Bilmeyen troller için)
Ümit özdağ İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Meral Akşener’i ise bunu ilettiği halde tedbir almamakla suçladı.

Seçimlerde İdris Naim Şahin’in İYİ Parti’den Ordu büyükşehir belediye başkan adaylığı ilan edilmişti. Ama kısa bir süre sonra geri adım atıldı. Ümit Özdağ, CNN Türk’teki açıklamalarında İdris Naim Şahin’in adaylığına karşı çıktığını söyledi. Ümit Özdağ, Akşener’e gidip “İdris Naim Şahin’in adaylığını açıklarsanız, basın toplantısı yapar, ‘Bu adam FETÖ’cü’ derim. Partiden istifa ederim” demiş.
Aytun Çıray ise “Ben Meclis’te Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda görev aldım. FETÖ’yü araştırdık. Bu adamın İçişleri Bakanı olduğu dönemde atadığı tüm Emniyet müdürlerinin FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. İdris Naim Şahin’i aday gösterirseniz basın toplantısı düzenlerim, ‘Bu adam FETÖ’cü’ der, istifa ederim” diyor.