Samsung Note 8 Yazılım Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

CocoSharon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bir yazılım sorunu mu emin değilim;
Merhabalar, iş yerimdeki bir arkadaşımdan ikinci el Samsung Note 8 aldım. Kendisi işten ayrıldı ve telefonu hor kullanmış. Ekranını ve arka kapağını yenilettim ve telefonu açtığımda içinde Google Play'i bulamadım. Daha sonra fark ettim ki telefonda Türkçe dil desteği de yok. İngilizce seçmeme rağmen menüde Çince ya da Korece yazılar görüyordum. Uygulama yöneticisine baktığımda Google play hizmetlerini görüyordum ama store menulerde olmadıgından bir şey indirememiştim. Pek anlamadığımdan, yetkili serviste çalışan bir tanıdığıma telefonu verdim. Ancak sorunu ya anlayamadı ya da beceremedi çünkü telefonu aynı şekilde geri yolladı. Bu sorunun kaynağı nedir? Ya da ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Sorun google playi görememek mi yoksa dil mi
Hizmetlerin yanında google play yüklü gözüküyor mu

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bu bir yazılım sorunu mu emin değilim;
Merhabalar, iş yerimdeki bir arkadaşımdan ikinci el Samsung Note 8 aldım. Kendisi işten ayrıldı ve telefonu hor kullanmış. Ekranını ve arka kapağını yenilettim ve telefonu açtığımda içinde Google Play'i bulamadım. Daha sonra fark ettim ki telefonda Türkçe dil desteği de yok. İngilizce seçmeme rağmen menüde Çince ya da Korece yazılar görüyordum. Uygulama yöneticisine baktığımda Google play hizmetlerini görüyordum ama store menulerde olmadıgından bir şey indirememiştim. Pek anlamadığımdan, yetkili serviste çalışan bir tanıdığıma telefonu verdim. Ancak sorunu ya anlayamadı ya da beceremedi çünkü telefonu aynı şekilde geri yolladı. Bu sorunun kaynağı nedir? Ya da ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Telefonu formatla
Telefonu formatla
Sonra birşey değişmezse rom at

CocoSharon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun google playi görememek mi yoksa dil mi
Hizmetlerin yanında google play yüklü gözüküyor mu
Telefonun kurulumunu yaptıgımda Türkçe dil desteği yoktu. ((telefon Türkiyeden alınmasına rağmen, faturası vs her şey duruyor kayıtlı telefon)) İngilizce devam ettiğimde ise menüler arasında bazı uygulamaların isimleri çince ya da koreceydi. Menulerde gezdim ve google play i bulamadım. (haliyle uygulama yükleyecektim) ayarlardan uygulama yöneticisine girdiğimde sadece google play hizmetleri vardı, google play'in kendisi yoktu.

CocoSharon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu yazılımı Odin üzerinden telefona yüklemeye çalışacağım. Başarılı olursam buraya tekrar yazacağım. Teşekkürler

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Model numarasını doğru seçin üstte birkaçtane seçenek var

CocoSharon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir şey olmaz telefon doğru düzgün çalışsın yeter simdilik
ya da ağustos sürümünü yükledikten sonra belki telefon yazılım güncellemesi var da diyebilir.
şimdi baktım telefona telefon model numarası Çin'e ait IMEI numarası kayıtlı ancak telefon günellemeleri vs hep Çin üzerinden geliyor. Telefonda bu nedenle türkçe olmayabilir ama neden google play yok hala bilmiyorum

Son düzenleme:

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
ya da ağustos sürümünü yükledikten sonra belki telefon yazılım güncellemesi var da diyebilir.
şimdi baktım telefona telefon model numarası Çin'e ait IMEI numarası kayıtlı ancak telefon günellemeleri vs hep Çin üzerinden geliyor. Telefonda bu nedenle türkçe olmayabilir ama neden google play yok hala bilmiyorum
Öncelikle Merhaba İmei Numaranızın Size Ait Olduğundan Emin Olun Bu Tür Telefonlar Genellikle 1.Sınıf Replika Olabiliyor Aman Dikkatli Olun İkinci Olarak Öyle Bir Sorun Yoksa Aşağıda Verdiğim Kılavuzu Adım Adım İzleyin Sorununuzun Çözülüceğini Umuyorum

1.Adım : Aşağıda Verdiğim Linkten Cihazınıza Uygun Olan (TUR) CSC Yazılımı İndirin

2.Adım : Telefonunuzu Recovery Kurtarma Moduna Alın Ve (Wipe Data Factory Reset) Ve (Wipe Cache Partition) İşlemlerini Temiz Bir Yükleme Olması İçin Yapın

3.Adım : Bilgisayariniza Aşağıda Vericeğim Linkten Odin Programını İndirip Açın

4.Adım : Telefonunuzun Yazılım Dosyasini Bir Klasöre Cikarin Ve İyice Bakın Her Yazilim Dosyasinin Ayrilmis Oldugunu Goruceksiniz Birinin Önünde (AP) Öbürünün Önünde (CP) Vb... Yazıcaktır Bunlara Dikkat Edelim

5.Adım : Odin Programına Girip Bu Verdiğim Koşullara Göre Tüm Güncelleme Dosyalarımızı Programa Atıyoruz

6.Adım : Telefonumuzu Bilgisayara Bağlıyoruz

7.Adım : Bekliyoruz Ve Odin Programı Yazılımı Yüklüyor

8.Adım : Samsung Yazisi Geldikten Sonra Telefonunuzu Kablodan Çekin Ve Açıldıktan Sonra Kurun.

Note 8 | TUR | Pie 9.0 | Orjinal Yazılım
Odin 3 İndir

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
sonuç ne oldu çok merak ettim

Son mesajlar