İphone pil mi değişmeli yoksa yeni telefon mu almalı?

Bu konuyu okuyanlar

Rhaego95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Foruma yeni üye oldum. Kafamı çok karıştıran, kararsız olduğum bir konu var. Sizlere danışmak istiyorum. Umarım doğru yere açmışımdır.

İphone 7 kullanıcısıyım. 3 yıl oldu telefonumu aldığımdan beri. Batarya ve hafıza dışında bir şikayetim yok. Hafızayı bulut uygulamalarıyla, bataryayı da powerbank ile hallediyorum. Yeni telefon mu almalı yoksa bataryayı mı yenilemeliyim çok kararsızım.

5500e kadar çıkabilirim. S10 plus, galaxy note 10 lite İşlemci yüzünden 2 sene ancak kullanabilirsin diyorlar. Mi note 10 lite kavisli olduğu için doğru düzgün ekran koruyucu yok. Redmi 9 pro kasıyor diyorlar. İphone 7’den iphone se 2020ye de geçmek istemiyorum. Aynı kasa sonuçta. Realme, oppo gibi markalar güven vermiyor.

İşte bu, kesin bunu almalıyım diyebileceğim bir telefonla karşılaşmadım. Hiçbir şey yapmayıp bekleyeyim desem redmi k30 ultra gibi isimli bir telefon öneriliyor ama Türkiye’ye gelmeyecek diyorlar. Dolar kuru artıyor telefonlar zamlanacak. Çıkamadım işin içinden. Ne önerirsiniz?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Foruma yeni üye oldum. Kafamı çok karıştıran, kararsız olduğum bir konu var. Sizlere danışmak istiyorum. Umarım doğru yere açmışımdır.

İphone 7 kullanıcısıyım. 3 yıl oldu telefonumu aldığımdan beri. Batarya ve hafıza dışında bir şikayetim yok. Hafızayı bulut uygulamalarıyla, bataryayı da powerbank ile hallediyorum. Yeni telefon mu almalı yoksa bataryayı mı yenilemeliyim çok kararsızım.

5500e kadar çıkabilirim. S10 plus, galaxy note 10 lite İşlemci yüzünden 2 sene ancak kullanabilirsin diyorlar. Mi note 10 lite kavisli olduğu için doğru düzgün ekran koruyucu yok. Redmi 9 pro kasıyor diyorlar. İphone 7’den iphone se 2020ye de geçmek istemiyorum. Aynı kasa sonuçta. Realme, oppo gibi markalar güven vermiyor.

İşte bu, kesin bunu almalıyım diyebileceğim bir telefonla karşılaşmadım. Hiçbir şey yapmayıp bekleyeyim desem redmi k30 ultra gibi isimli bir telefon öneriliyor ama Türkiye’ye gelmeyecek diyorlar. Dolar kuru artıyor telefonlar zamlanacak. Çıkamadım işin içinden. Ne önerirsiniz?
S10 plus genel olarak kaliteli bir cihaz ama Exynos 9820 cihazın kalitesine gölge düşürüyor.S10 plus ı Snapdragon 855 li bulursan hiç tereddüt etmeden al.855 li S10 plus dışında P30 da alabilirsin.P30 Kirin 980 işlemcisi ve Emui arayüzü ile ömrü uzun bir cihaz.

Swaff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim android kullanma kullandırtma.En iyisi iPhone SE 2 al sen veya 8 Plus rahat 5 sene kullanırsın (temiz kullanmak şartı ile)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Orijinal batarya alıp kullanın. Bende 4 senedir 6S Plus kullanıyorum. Tekrar İphone almak isterim.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
S10 Lite SoC'u Snapdragon 855. Ona da bakmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Reactions: STB

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Telefonunuzdan memnunsanız Bataryasını servisten değiştirin. Değilseniz telefonunuzu değiştirin.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Pil değiştirtebilirsin pil değişimi için de telefon değiştirmek de ne biliyim yapma etme :D

Anivia

Doçent
Reaksiyon puanı
450
aNdRoİdEn HaYıR GeLmez acaba ios +sı ne ios havalı moruq
aNdRoİdEn HaYıR GeLmez aCabA iOs + sı nE iOs haValİ moRuQ. iOS çok az ram istiyor, stabil, enerji harcamıyor, genellikle işlemcileri kendi zamanının en iyileri, rahatlıkla 3-6 sene götürüyor

Rhaego95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefondan gece fotoğraf çekimi dışında memnunum, sanırım mantıklı olan batarya değiştirip devam etmek

Telefon batarya ve hafıza dışında sorunsuz çıktı. Yere düşünce bile kırılsa da yenisini alsam diyorum kırılmıyor da ?‍♂️?‍♂️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefondan gece fotoğraf çekimi dışında memnunum, sanırım mantıklı olan batarya değiştirip devam etmek

Telefon batarya ve hafıza dışında sorunsuz çıktı. Yere düşünce bile kırılsa da yenisini alsam diyorum kırılmıyor da ?‍♂️?‍♂️

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680

Kırmaya çalışana kadar satıp üstüne para ekleyip yenisini alsan :D :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Gece iyi fotoğraflar çekmek istiyorsan AppStore dan Neurulcam uygulamasını indirmeni tavsiye ederim.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
İmei, telefon benim adıma ya ikinci el satmam herhangi bir soruna yol açar mı?
Ürünü fabrika ayarlarına döndürüp ve cihazla geçmiş yedeklemelerinizi keserseniz herhangi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum yapmanız gerekenler ayrıntılı bir şekilde linkte belirtilmiştir.Eğer kafanızda hala sorun var ise resmi bir yerden bilgi almak isterseniz Apple Destek ile görüşmenizi öneririm.

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
S10+ almanızı öneririm.

Rhaego95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ürünü fabrika ayarlarına döndürüp ve cihazla geçmiş yedeklemelerinizi keserseniz herhangi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum yapmanız gerekenler ayrıntılı bir şekilde linkte belirtilmiştir.Eğer kafanızda hala sorun var ise resmi bir yerden bilgi almak isterseniz Apple Destek ile görüşmenizi öneririm.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Eğer çok değiştirmek istiyorsan.
İOS:
İPhone Se 2 : (Tasarımda vs. benzerlik çekmeyeceğin telefon:) (Epey Puanı : 72)
Android:
P30: (Epey Puanı : 80)
Mi9T Pro: (Epey Puanı : 82)
Xiaomi Mi Note 10: (Epey Puanı:79)
S10+: (Epey Puanı :92)
Huawei Mate 20: (Epey Puanı:80)
S10e: (Epey Puanı :85)

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Eğer çok değiştirmek istiyorsan.
İOS:
İPhone Se 2 : (Tasarımda vs. benzerlik çekmeyeceğin telefon:) (Epey Puanı : 72)
Android:
P30: (Epey Puanı : 80)
Mi9T Pro: (Epey Puanı : 82)
Xiaomi Mi Note 10: (Epey Puanı:79)
S10+: (Epey Puanı :92)
Huawei Mate 20: (Epey Puanı:80)
S10e: (Epey Puanı :85)
Epey puanı saçmalık ötesi hiç uğraşmasaydın koymaya :) ama güzel öneriler. :)

SirSinner

Asistan
Reaksiyon puanı
86
aNdRoİdEn HaYıR GeLmez acaba ios +sı ne ios havalı moruq
sana ne desem boş aynı senin gibi hala ergen ergen davranışlar iphone her konuda daha iyidir iphone ile aynı zamanda çıkan telefonlar 6 yılda unutuluyor ama iphone un bütün modelleri halla kullanılmaya değer bir şeyden anlamıyorsun gelip boş boş yorum yapıyorsun androidde sadece oyun oynadığına eminim telefon dediğin güvenli olacak her şeyini onda salkıyorsun sonuçta

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
bence se2 al.aynı kasa istemem dersen. xr al o zman onun yerine