Bana en uygun linux dağıtımı

Bu konuyu okuyanlar

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Linuxta yeniyim yaptığım şeyler kodlama oyun ve office o kadar ama genellikle kodlama birde çok basit düzeyde bir edit programı sadece kesip birleştirebilmiek için
bilfdiğim kadarıyla
visualstudio code linux desteği var
bir ara linux mint kurdum ama herşey iyi iken biosa girmeye çalıştım ve siyah ekranda kaldı her açmaya çelıştığımda linux siyah ekran anlamadım ve sildim win 10 yükledim :( yardımlarınızı bekliyorum yeterkş çökmesin ve işletim sistemini silmek zorunda kalmıyım
teşekkürler

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
1 - PepperMint
2 - Ubuntu
3 - Manjaro Linux

Bu arada ekran kartı modeli / ekran kartı sürücüsünün yüklenmesi gibi önemli konuları gözardı etmemek gerekir.

Linux yükledikten sonra şu çıktılar ile Linux bölümüne konu açarsanız bakabiliriz.
Kod:
lspci
Kod:
inxi -F

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
1 - PepperMint
2 - Ubuntu
3 - Manjaro Linux

Bu arada ekran kartı modeli / ekran kartı sürücüsünün yüklenmesi gibi önemli konuları gözardı etmemek gerekir.

Linux yükledikten sonra şu çıktılar ile Linux bölümüne konu açarsanız bakabiliriz.
Kod:
lspci
Kod:
inxi -F
hocam teşekkürler bir sorum olacak ben linux mint kurdum dual boot olarak daha sonra açılmadı falan sonra windowsa girip linuxun kurulu olduğu diski formatladım ama grub kaldı şimdi pardus kuracağım o grub yerini nasıl sileceğim? hiç bilgim yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

@rise hocam yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bölüm silmenize gerek yok. Ubuntu, Mint, Manjaro gibi dağıtımlar kullanıcıyı uğraştırmadan bir çok ayarı yapıp kurulumu tamamlarlar.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Kullandığın bilgisayara göre değişmekle birlikte ubuntu ve xubuntu veya mint önerebilirim diğer linuxları kullanmadım bunları kullandım ve memnun kaldım.