Kadın, polise bağırdı çağırdı ama polis bu sefer sakindi

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Kadının derdi ne acaba? Bağırmaktan boğazı parçalanacak neredeyse.
Kışkırtmak. Polis 1-2 hareket yapsa haklı duruma geçecek çünkü. Son zamanlarda kadınları savunmak için sosyal medya çok uygun. Kötü bir şey demiyorum. Tabi savunacaklar ama olayı çarpıtarak yanlış kişileri haklı göstermek çok kolay. Kötü amaçla kullanılabiliyor sosyal medya.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Polisimiz çok akıllıca bir hareket sergilemiş. Eğer eli temas etse, taciz etti diye bağırıp adamı açığa aldırabilirdi. Zaten videoya alındığını fark ettiği için bu kadar bağırmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kadının sesi yüksek çıkıyorsa haklı olmalı galiba ? Mevzu nedir?
Mevzuyu @Ben Kenobi özetlemiş.
Polise bağıran bir kadın gösterip konuyu İstanbul sözleşmesine getirmek amatör bir manipulasyon.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,191
Yok efendim Kadın durduğu yerde mi böyle sesini yükseltmiş onu anlamadım ben :D

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,890
Kadının derdine de bakmak lazım, niye bağırıyor acaba? :/ Kadın haksız olsa bile bağırınca kadını haklı gösterecek sosyal medyalar biliyorum, ''bazı'' kadınlar gerçekten erkek düşmanı. Sosyal medyadan uzak durmak lazım.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Türk Polisine Amerikan polisi yetklileri gelmesini istiyorum açıkçası. Kurallara uymayan polise saygısızlık yapan sesini yükselten bağıran kişileri yüz üstü yere yatırıp ters kelepçeyi takabilmeli polis.

Ama Türkiye'de öyle bir algı var ki kadınsa kesin haklıdır. Kadın durup dururken bağırmaz. Kadınlara polis dokunamaz polis dokunuyorsa tacizcidir sapıktır şerefsizdir diye hemen sosyal medyada bir linç başlıyor. Polis kelepçeyi taksın tutuklasın kadın derdi neyse sonra gitsin karakolda anlatsın.

Reaksiyon puanı
8,023
Polis bırak teması sesini yükseltseydi Twitter gündeminde ilk sırada olurdu herhalde bu olay.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Kadının dediklerinin tercümanlığını biriniz yapabilir mi? Çünkü tek duyduğum, "AĞMIORWIEOKDSDOKE!" sanki kadında klavyede tuşlara random basarmış gibi random sesler çıkarıyor garip bir çığırtkan, galiba tür içinde yeni bir tür buldum bence korunmaya alınsın bu türler çok nadir ve nesli tükenme tehlikesinde.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Tartışırken bağıran bir kimseyi görürsem ilk aklıma gelen "Suçluluk psikolojisi".
Kadın bu kadar çığırtkanlık yapıyor ki haksızım diye bağırıyor sanki. Ama işin detayı önemli tabi.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Videonun ortasından kesip ALGI kasmak olmasın bunların amacı. Kadın niye bağırıyor anlamıyoruz bu videodan.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Olayın haberi bu. Kadın 184 promil alkollü. Otogarda bir büfeyi dağıtıp sağa sola küfür ediyor diyor polis çağırmışlar. ( Söylediği sözlerin hiçbirinin anlaşılmamasıda o yüzden alkollü olduğundanmış. )

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
O zaman kadın suçlu doğru. Ama bu video üzerinden amerikan polis yetkileri bizim ülkemize de gelsin demek saçma olur o yetkiler insan öldürüyor.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
O zaman kadın suçlu doğru. Ama bu video üzerinden amerikan polis yetkileri bizim ülkemize de gelsin demek saçma olur o yetkiler insan öldürüyor.
O öldürülen durumlarda yetkilerin dışında işler yapılıyor. Yetki kapsamında olsa polisler görevden alınmazdı.

Reaksiyon puanı
3,027
Türk Polisine Amerikan polisi yetklileri gelmesini istiyorum açıkçası. Kurallara uymayan polise saygısızlık yapan sesini yükselten bağıran kişileri yüz üstü yere yatırıp ters kelepçeyi takabilmeli polis.

Ama Türkiye'de öyle bir algı var ki kadınsa kesin haklıdır. Kadın durup dururken bağırmaz. Kadınlara polis dokunamaz polis dokunuyorsa tacizcidir sapıktır şerefsizdir diye hemen sosyal medyada bir linç başlıyor. Polis kelepçeyi taksın tutuklasın kadın derdi neyse sonra gitsin karakolda anlatsın.
Çok haklısın. Artık kadın cinayetlerinden öyle bir noktaya geldik ki kadına elini süren polis tacizci oluyor. Görev başındaki polisin yetkilerini kullanmaktan çekinmemesi gerekiyor.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Zaten var mı bilmiyorum ama polislere gövdeye takılan kameralar lazım. Bunun gibi meseleler,o kameradaki görüntülerle daha kısa bir sürede çözülebilir.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,890
Sona doğru ''Ben bağırırım, sonuna kadar bağırırım'' diyor, gerisini hâlen çeviremedim. :)

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Çünkü polis en küçük bişey dese ceza alır veya açığa alınır uzaklaştırılır yani sonuç olarak o kadın haklı duruma geçer. Çünkü malesef twitter daki(veya çoğu sosyal medyadaki) topluluk genelde savunma yaparken/bir yargıya varırken haklılığa veya olayın temeline değil cinsiyete bakıyor :) şimdi adam başka napsın yani, sadece susuyor...

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Bu sefer derken? Sanki polis sürekli agresif falan mı ki bu sefer diyorsun?

Reaksiyon puanı
6,381
Artık kadın cinayetlerinden öyle bir noktaya geldik ki kadına elini süren polis tacizci oluyor.
Katılmıyorum. Kadına elini süren polisin tacizci yapılmasının tek sebebinin toplumdaki saçma sapan algı olduğunu düşünüyorum.

Kimsenin kadın cinayetlerinden dolayı polisi suçlamaya çalıştığını düşünmüyorum.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,890
Günümüzdeki sosyal medya şöyle çalışır:

''Bir kadın daha kadına şiddetin kurbanı oldu!''
Yorumlarda göreceğiniz yazılar ''Allah belasını versin ya, daha kaç can kaybedilecek?''

''Karısı tarafından aldatılan koca, karısı ve karısının sevgilisi tarafından darp edildi.''
Yorumlarda göreceğiniz yazılar ''Hak etmiştir, erkek değil mi, yapmıştır bir şey. Kadınlar boş yere aldatmaz.''

Kadına şiddete ben de karşıyım, ki herkes karşı olmalı. Fakat bu cinsiyetçi olmamalı, sosyal medyanın çoğunluğunda ''Erkekler aldatır, yalan söyler. Kadınlar ise melektir'' algısı var. Kadına şiddete karşı olmak güzel bir şey, fakat artık eşitlikten çıktı bunlar. Kadına şiddet gördüğünde haykırırlar, ki olması gereken bu. Ama neden erkeğe bir şey olduğunda ''Hak etmiştir'' kafalarına girerler?

Reaksiyon puanı
3,027
Katılmıyorum. Kadına elini süren polisin tacizci yapılmasının tek sebebinin toplumdaki saçma sapan algı olduğunu düşünüyorum.

Kimsenin kadın cinayetlerinden dolayı polisi suçlamaya çalıştığını düşünmüyorum.
Zaten ben de polise suç atıldığını söylemedim, genel olarak oluşan bu algı nedeniyle polis de yetkilerini kullanmaktan çekiniyor.