Redmi not 9 pro ekran kapalıyken şarj azalma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Sefa01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2 hafta öncesinde sıfır redmi not 9 pro cihaz aldım. Ama aldigimdan beridir ekran kapalıyken şarjı azalıyor. Gece telefonun ekrani kapalı olmasına rağmen sabah kalktığımda şarjım yüzde 20-25 arası azalmış oluyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? Bataryadan desem cihaz sıfır yani böyle bir şey olması imkansız. Yazılımsal falan mı bir sorun var acaba ? Bilgisi olan ya da aynı sorunu yaşayan birisi yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Android cihazlar geceleri şarj harcar ama sizinkisi çok fazla. Geceleyin Wi-Fi, Bluetooth, konum vb. şeyler açık oluyor mu?

Sefa01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Android cihazlar geceleri şarj harcar ama sizinkisi çok fazla. Geceleyin Wi-Fi, Bluetooth, konum vb. şeyler açık oluyor mu?
Hayır tüm herşeyi kapatıyorum, arka planda da çalışan hiç bir uygulama yok. Format dahi attım ama yine aynı çözemedim. Cihaz yeni olduğu için garantiye de göndermek istemiyorum uzun sürer diye

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hayır tüm herşeyi kapatıyorum, arka planda da çalışan hiç bir uygulama yok. Format dahi attım ama yine aynı çözemedim. Cihaz yeni olduğu için garantiye de göndermek istemiyorum uzun sürer diye
Şaşırtıcı. Siz her şeyi yapmışsınız zaten servisle görüşün derim. Erkenden müdahale olması sizin artınız olur.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Y
2 hafta öncesinde sıfır redmi not 9 pro cihaz aldım. Ama aldigimdan beridir ekran kapalıyken şarjı azalıyor. Gece telefonun ekrani kapalı olmasına rağmen sabah kalktığımda şarjım yüzde 20-25 arası azalmış oluyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? Bataryadan desem cihaz sıfır yani böyle bir şey olması imkansız. Yazılımsal falan mı bir sorun var acaba ? Bilgisi olan ya da aynı sorunu yaşayan birisi yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.
Yazılımsal olabilir.Servise göndermenizi tavsiye ederim.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Kesinlikle sorun var. Benim 2 yıllık xiaomi bile yatarken %20 ise kalktığımda %16 falan oluyor.

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Kesinlikle sorun var. Benim 2 yıllık xiaomi bile yatarken %20 ise kalktığımda %16 falan oluyor.
Geçen ben konu açtım buna benzer (9s ile ilgili) sonradan şöyle oldu; telefon 100'den aşağı birkaç gün boyunca 20 dk civarında düşmüyordu (99'a), ertesi dolduğumda 20 dk içinde hızlıca 95'e düşmeye başladı. Sonra dün ilk baştaki gibi oldu başlangıçta şarj yine yavaş düşmeye başladı, iyi bir durum. Az önce yine denedim bu sefer yine hızlı düştü. Telefonun kafası mı iyi yoksa gerçekten normal mi?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Hocam 60 veya 30 iken aynı mı oluyor yoksa sadece 100 iken mi hızlıca düşüyor?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
%20-25 azalması hiç normal değil ve zaten yeni almışsınız ilginç bir durum bir sefer de cihazı pil tasarrufuna alıp dener misiniz eğer değişen bir şey olursa yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklı olabilir

Ramazan Özkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
97
tel gerekli güncellemeleri yapmamış olabilirmi yeni olduğu için .

Sefa01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
%20-25 azalması hiç normal değil ve zaten yeni almışsınız ilginç bir durum bir sefer de cihazı pil tasarrufuna alıp dener misiniz eğer değişen bir şey olursa yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklı olabilir
Onuda denedim ama yine aynı garantiye yollayacağım bakalım.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Gece yatarken Maksimum güç tasarrufunu açın.

Sefa01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gece yatarken Maksimum güç tasarrufunu açın.
Denedim hocam, maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

tel gerekli güncellemeleri yapmamış olabilirmi yeni olduğu için .
Ayni sorun benim bi arkadaşta da varmış ilk aldığı zamanlar. O 11.0.2 den 11.0.5 e güncellediğinde sorunu düzelmiş. Bende denedim güncellemeyi bi güncelleme yaptim 2.5gb lik ama sürümüm yine 11.0.2 de kaldı yine güncelle dedim yine guncelledi . Bunu 3 kez tekrarladım. Ama güncelleme de tek dediği şey "güvenlik artırıldı". Yani benim anlamadığım aynı güncellemeyi neden defalarca indirebiliyorum? Valla bu işten zerre bir şey anlamadım. Garantiye yollasam adamlar telefonu yakar bana yenisini falan yollarlar sanırım :) Bu nasıl tel diye :D

Son düzenleme:

Son mesajlar