Yazılıma başlamak..

Bu konuyu okuyanlar

denem12314

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Merhabalar,
Arkadaşlar sıfırdan yazılım öğrenmek için Udemy üzerinde bu kursu aldım
Aranan Programcı Olma Kamp Kursu| Python,Java,C# bu kursu alsam ban faydası ne kadar olur?
Sizlerin bana önereceği az maliyetli öğrenme yöntemleri nelerdir?
Yazılım üzerine kodlabın programlama dilleri kitaplarını almayı da planlıyorum bunlar bana fayda sağlar mı?
So%20you%20want%20to%20be%20a%20web%20developer.png

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Merhabalar,
Aranan Programcı Olma Kamp Kursu| Python,Java,C# bu kursu alsam ban faydası ne kadar olur?
Yazılım üzerine kodlabın programlama dilleri kitaplarını almayı da planlıyorum bunlar bana fayda sağlar mı?
Dil olarak da, canın ne isterse onu öğren. Önemli olan dilin kendisi değildir. Hiç bir dilde sihirli bir "benim istediğimi yap" komutu yoktur ne de olsa. Önemli olan algoritmayı, bilgisayara derdini anlatabilme yeteneğini öğrenmektir.

Yine de C# güzel başlangıç tabii.. Tembel adamın C'si.

hedefin kim olacak, sen hangi işletim sistemini kullanacaksın? Sen windows kullanıyorken python öğrenmek abesle iştigaldir. Aynı şekilde *nix işletim sistemlerini kullanıyorken C#, Visual Studio Code ve universal applikasyonlar olmasına rağmen bence saçmalıktır.

denem12314

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Dil olarak da, canın ne isterse onu öğren. Önemli olan dilin kendisi değildir. Hiç bir dilde sihirli bir "benim istediğimi yap" komutu yoktur ne de olsa. Önemli olan algoritmayı, bilgisayara derdini anlatabilme yeteneğini öğrenmektir.

Yine de C# güzel başlangıç tabii.. Tembel adamın C'si.

hedefin kim olacak, sen hangi işletim sistemini kullanacaksın? Sen windows kullanıyorken python öğrenmek abesle iştigaldir. Aynı şekilde *nix işletim sistemlerini kullanıyorken C#, Visual Studio Code ve universal applikasyonlar olmasına rağmen bence saçmalıktır.
Sadece dilleri öğrenene kadar windows kullanmayı düşünüyorum daha sonra dilin gerektirdiği ve işlevselliğinin daha çok olduğu işletim sistemlerini kullanacağım.
Cevabınız için teşekkür ederim :)

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Sorun olursa burda etiklenmislere sorabilirsin

meymuncuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
132
Yazılım internetten bedava veya o dili yazan yazılımcının kitabından öğrenilir.
aksini iddia eden Tosuncuktur.

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778

meymuncuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
132
aksini idda ediyorum yazılım pratik yaparak öğrenilir
Pratik yapmaman gerektiğini veya sadece okuyarak öğrenmen gerektiğini söylemedim.
sadece Para bayılarak yapılan bir iş değil ona dikkat çekmek istedim.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Merhabalar,
Hocam kurs almanıza hiç gerek yok. Youtubetan izleyin, izlediğiniz konu hakkında internette egzersiz bulun (direk aratınca çıkıyor ama ingilizce yazın) onları çözün.
EĞER İNGİLİZCE BİLMİYORSANIZ BOŞVERİN KODLAMAYI VE ÖNCE İNGİLİZCE ÖĞRENİN YOKSA ÇOK ZOR.

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Hocam kurs almanıza hiç gerek yok. Youtubetan izleyin, izlediğiniz konu hakkında internette egzersiz bulun (direk aratınca çıkıyor ama ingilizce yazın) onları çözün.
EĞER İNGİLİZCE BİLMİYORSANIZ BOŞVERİN KODLAMAYI VE ÖNCE İNGİLİZCE ÖĞRENİN YOKSA ÇOK ZOR.
İngilizcem kıttır ama yazılanları çat pat anlıyorum. Kodlama yaparken hata aldığım zaman hata çıktısını Google üzerinde aratıyorum ve Stack Overflow'dan hatanın sebebini ve çözümlerini buluyorum.

Udemy'de güzel kurslar var. Mobil programlamada Kasım Adalan favorimdir. Kurs sayesinde bitirme projemi (AA) ve mobil programlama dersimi (BB) halledebilmiştim.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
İngilizcem kıttır ama yazılanları çat pat anlıyorum. Kodlama yaparken hata aldığım zaman hata çıktısını Google üzerinde aratıyorum ve Stack Overflow'dan hatanın sebebini ve çözümlerini buluyorum.

Udemy'de güzel kurslar var. Mobil programlamada Kasım Adalan favorimdir. Kurs sayesinde bitirme projemi (AA) ve mobil programlama dersimi (BB) halledebilmiştim.
stackoverflowda buluyorsunuz ancak neyin neden olduğunu okuyup anlıyormusunuz? Eğer anlıyorsanız ingilizceniz olduğu için yoksa imkansız neredeyse.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
BTK Akademi'de gayet yeterli içerikler var, onlardan yararlanabilirsiniz. Önerim C# kursu ile önce algoritmayı çözmeniz, hoca baya iyi anlatıyor, hatta önce node js ile algoritma hakkında temel şeyleri öğretiyor.

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
BTK Akademi'de gayet yeterli içerikler var, onlardan yararlanabilirsiniz. Önerim C# kursu ile önce algoritmayı çözmeniz, hoca baya iyi anlatıyor, hatta önce node js ile algoritma hakkında temel şeyleri öğretiyor.
BTK Akademi'de güzel içerikler var elbet ama bazı kurslar var, tamamen rezalet. Hiçbir şey bilmeyen insan bu kurslardan hiçbir şey anlayamaz. Bilen adam kursu izlese bile kafası karışır valla. :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Yazılıma her yerden başlarsın ama bir yerden sonra devam edebilmek adına muhakkak İngilizce gerekir.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
BTK Akademi'de güzel içerikler var elbet ama bazı kurslar var, tamamen rezalet. Hiçbir şey bilmeyen insan bu kurslardan hiçbir şey anlayamaz. Bilen adam kursu izlese bile kafası karışır valla. :)
Evet bazıları öyle gerçekten, ama genel olarak çok başarılı bir sistem kurmuşlar, bir de arada bir çökme sorunu olmasa daha güzel olacak, sanırım sunucuya aşırı yük biniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılıma her yerden başlarsın ama bir yerden sonra devam edebilmek adına muhakkak İngilizce gerekir.
İngilizce öğrenmek için Duolingo öneririm, bir de liderlik tablosu yapmışlar bu sayede öğrenmek daha eğlenceli bir hal alıyor.

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
Bir şey Sorucam Bu Smart Pro nun reklamını yapmak değil mi ?
Yazılım şu dönemde cidden bilinmesi gerekilen bir dil bunun için Smartpro'nun sunduğu yazılım eğitimini tavsiye derim kardeşime aldık ve kendini oldukça geliştirdi eğitim sürecinde

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
Neden reklam olsun ki dostum eğitimini aldığımız ve gayet memnun kaldığımız bir kurumu öneri olarak söylüyorum burda sadece
Smart Pro yu öneren herkesin genelde benzer şeyler yazıp yeni oluşturulmuş bir hesaptan yazması ?