1930 ve kötününün başlangıcı :(

Bu konuyu okuyanlar

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Evet Türkiyede 1930 de açılan Türkiye cumhuriyeti mezkez bankası'nın %85 i rockefeller ailesine (Yahiudi asıllı )ait olması ekonomimizin %80 oranında bu insanları elinde olduğunu gösteriyor bırakın devlete yüklenmeyi...
Ayrıntısıyla araştırıp detaylarıyla konu açmamı isterseniz bu mesele ile ilgili belirtin lütfen

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    18 KB · Görüntüleme: 68

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Bu adamın ben ...... Bu adam dedemiz Abdülhamit handan Yahudi devleti için Filistinden toprak istiyor Elhamdülillah dedemiz vermiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,660
Bu adam öldükten sonra Rockafeller mirasını başta Amerika olmak üzere harcadılar. Cem uzana döndü bunun mirasçılarının durumu

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Dünyayı zaten siyonistler yönetiyor bakmayın Amerika'nın bilmem İngiltere'nin ekonomisinin iyi olduğuna hepsi de siyonist köpeği siyonistlere yalvarıyor lar İsrail nasıl bütün dünyayı yönetiyor hepsinin ekonomisi elinde çünkü

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen canım ülkeyi de onlar yönetiyor zaten ?

images-6.png

Bu adamın ben ...... Bu adam dedemiz Abdülhamit handan Yahudi devleti için Filistinden toprak istiyor Elhamdülillah dedemiz vermiyor

3 yaşında mı?

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Ekli dosyayı görüntüle 111321
Attığın hisse doğrumu bilmiyorum ama Türkiye cumhuriyeti mezkezi bankasınki bu haberin olsun bizim konumuz yukarda yazdığım gibi birde ilk çıkan siteden kopyalaman seni yanıltır :)

Ekli dosyayı görüntüle 111321

3 yaşında mı?
Bh arada doğru bu olay biraz araştırmanızı tavsiye ederim.

Biraz daha baktım 2020 de pay oranı Türkiye cumhuriyeti için %55 e çıkartılmış ama hala merkez bankasında iktidar sağlanmış değil buyrun

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Attığın hisse doğrumu bilmiyorum ama Türkiye cumhuriyeti mezkezi bankasınki bu haberin olsun bizim konumuz yukarda yazdığım gibi birde ilk çıkan siteden kopyalaman seni yanıltır :)

Bh arada doğru bu olay biraz araştırmanızı tavsiye ederim.
Yahu kardeşim ben sana Merkez Bankası'nın resmi sitesini attım. Asıl sen araştır oku bakalım orada ne yazıyormuş attığım hisse listesi ile birebir aynı olduğunu göreceksin.

Şu konuştuğunuz şey Türkiye'ye hakarettir. Demek ki biz o kadar düşkün bir ülkeyiz ki bir aile bizim bütün rezervlerimizi yönetebiliyor. Hiç akla, mantığa uygun mu bu yazdıkların?

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Yavaş yavaş Karadenizi Araplar alıyor.Sonumuz Filistin gibi olacak yavaş yavaş toprakları parayla alıyorlar.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Yahu kardeşim ben sana Merkez Bankası'nın resmi sitesini attım. Asıl sen araştır oku bakalım orada ne yazıyormuş attığım hisse listesi ile birebir aynı olduğunu göreceksin.

Şu konuştuğunuz şey Türkiye'ye hakarettir. Demek ki biz o kadar düşkün bir ülkeyiz ki bir aile bizim bütün rezervlerimizi yönetebiliyor. Hiç akla, mantığa uygun mu bu yazdıkların?
Evet bekle oradaki hissenin sahipleri kimmiş atacağım sana zaten anonim şirketi olarak kurulması herşeyi açıklıyor ama neyse

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
TCMB bağımsız bir kurumdur yani her zaman devleti dinlemek zorunda değildir. Bazı şeyleri o kadar toz pembe görüyoruz ki akıl mantık almıyor...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Evet bekle oradaki hissenin sahipleri kimmiş atacağım sana zaten anonim şirketi olarak kurulması herşeyi açıklıyor ama neyse
Anonim olarak kurulmasının sebebi BAĞIMSIZ olması olabilir mi, hiç düşündün mü?
Gir oku bakalım MB ne diyor bu konuda :)

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238

Araştırmadan gözüme çarptı 7 hissedar denenler kim acaba ? ...dediğim gibi ilk olarak %15 payı varken T.C nin Sonradan %55e kadar çıktı ilk tarihinin hisselerinede bakarsan o 7 hissedar denenler %85 ini oluşturuyordu %25 e kadar düşmüş bu dünyada o hisselere sahip olacak çol az kişi var. Öyle iş adamlarının sahip olabileceği birşey değil zagende yasak bankacılar hisse sahibi olabilir oda dünyadaki bankaların büyük bir hissessinne sahip olan rockefeller ailesi...

Anonim olarak kurulmasının sebebi BAĞIMSIZ olması olabilir mi, hiç düşündün mü?
Gir oku bakalım MB ne diyor bu konuda :)
Hayır söylediklerin yanlış Anonim olarak kurulması farklı insanlarında hissedar olabilmesi için yapılmış eğer bağımsız ve 'MİLLİ'olsaydı zaten burda ayrı olarak Türkiye cunhuriyet merkez bankası'nı konuşmazdık hiç düşündünmü Türkiye cunhuriyeti merkezi bankası varken ayrıca böyle bi banka var?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Araştırmadan gözüme çarptı 7 hissedar denenler kim acaba ? ...dediğim gibi ilk olarak %15 payı varken T.C nin Sonradan %55e kadar çıktı ilk tarihinin hisselerinede bakarsan o 7 hissedar denenler %85 ini oluşturuyordu %25 e kadar düşmüş bu dünyada o hisselere sahip olacak çol az kişi var. Öyle iş adamlarının sahip olabileceği birşey değil zagende yasak bankacılar hisse sahibi olabilir oda dünyadaki bankaların büyük bir hissessinne sahip olan rockefeller ailesi...
Elinizde belge olmadan böyle şeyleri çok bilmiş gibi konuşmak hiç hoş değil. Zaten TCMB'nın en büyük hissedarı yine kendileridir yani tüm söz hakkı onlarda. Yok roco yok lahana böyle şeylere inanmayın.

Hayır söylediklerin yanlış Anonim olarak kurulması farklı insanlarında hissedar olabilmesi için yapılmış eğer bağımsız ve 'MİLLİ'olsaydı zaten burda ayrı olarak Türkiye cunhuriyet merkez bankası'nı konuşmazdık hiç düşündünmü Türkiye cunhuriyeti merkezi bankası varken ayrıca böyle bi banka var?
"-i" iyelik eki aitlik belirtir...

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Elinizde belge olmadan böyle şeyleri çok bilmiş gibi konuşmak hiç hoş değil. Zaten TCMB'nın en büyük hissedarı yine kendileridir yani tüm söz hakkı onlarda. Yok roco yok lahana böyle şeylere inanmayın.
O 7 hissedarın olabileceği kişileri sayın desem tüm dünya toplansa bi elin parmağını geçmez sayılanların sayısı ben veriyim 2 örnek rotschild rockefeller vs. Aaa hepside yahudi asıllı ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
O 7 hissedarın olabileceği kişileri sayın desem tüm dünya toplansa bi elin parmağını geçmez sayılanların sayısı ben veriyim 2 örnek rotschild rockefeller vs. Aaa hepside yahudi asıllı ?
İyi forumlar ?

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238

"-i" iyelik eki aitlik belirtir...
Bu rockefeller diye söylenmemim sebebi bu insanların büyük güce sahip olması mesela the economist dergileri var bunların afedersiniz ama herşeyi kahin gibi yıllar öncesinden söylüyorlar su an halen dergiler mevcut sizde 1 yada 2 sene öncesine ait dergilere bakıp şuan olanları karşılaştırabilirsin şunu unutma ki "İnsanlar geleceği bilemez ama geleceği tasarlayabilirler"

Teşekkür ederim