Bu konuyu okuyanlar

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Evet arkadaşlar Xiaomi'nin meşhur kulaklığı Airdots 2 Pro'nun en yeni üyesi Air 2 SE modeli ülkemize gelmiş bulunmakta.
Hepsiburada sitesinde 250₺ ye satılan kulaklığın birçok özelliği Airdots 2 Pro ile aynı, hatta daha yüksek şarj kapasitesi ve daha kaliteli mikrofon gibi bazı özellikleri ile öne bile geçiyor.
Kullanan arkadaşların yorumları nelerdir, zira ben kağıt üzerinde gördüğüm kadarıyla beğendim ve tavsiye ederim, siparişi verdim haftaya kargoya verilecek bekliyorum :)

Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Evet arkadaşlar Xiaomi'nin meşhur kulaklığı Airdots 2 Pro'nun en yeni üyesi Air 2 SE modeli ülkemize gelmiş bulunmakta.
Hepsiburada sitesinde 250₺ ye satılan kulaklığın birçok özelliği Airdots 2 Pro ile aynı, hatta daha yüksek şarj kapasitesi ve daha kaliteli mikrofon gibi bazı özellikleri ile öne bile geçiyor.
Kullanan arkadaşların yorumları nelerdir, zira ben kağıt üzerinde gördüğüm kadarıyla beğendim ve tavsiye ederim, siparişi verdim haftaya kargoya verilecek bekliyorum :)

Güzel kulaklık redmi alirsam bunu da alırım malum kulaklık yokmuş redmi de

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Ben bunun Airdots Pro olan birinci modelini almıştım avantajları dezavantajları vardı fiyatı da şimdi 350 lira verilmez pahalı yani iade etmiştim ama hakikaten sağlam ses kalitesi vardı kulaklığın. Kulaklıkta Xiaomi'den şaşmayacan :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Ben bunun Airdots Pro olan birinci modelini almıştım avantajları dezavantajları vardı fiyatı da şimdi 350 lira verilmez pahalı yani iade etmiştim ama hakikaten sağlam ses kalitesi vardı kulaklığın. Kulaklıkta Xiaomi'den şaşmayacan :D
nasıl iade aldılar çirkefe bağlardı...

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Ben airdots değil buds seviyorum.

Bunu konuyu okumadan yazdım.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
tasarımı berbat, kulağımda kürek taşımak istemem.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bu tür tws kulaklıklardan bass anlamında çok beklenti içinde olmamanızı öneririm. Ama ses seviyesi olarak Appledan bir tık altta çin markalarından Baseus gibi bir tık üstte olduğu belli.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Airdots Pro 1 izlenimlerime göre kulaklıktan anlayan biri olarak söyleyebilirim ki ses kalitesi gerçekten çok iyiydi. Baslar orta seviye olmakla birlikte gayet temiz ve kaliteli ses veriyordu.
Airdots Pro 2 SE için haftaya ürün gelince izlenimlerimi yazacağım

Reaksiyon puanı
3,027
Konuyu takibe aldım, ses kalitesi falan iyiyse ben de alayım :) AirPods'a 1000TL ödemeyi istemiyorum...

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Evet arkadaşlar. Kulaklık elime ulaştı. Kulaklıktan anlayan birisi olarak sizinle izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Tamamen objektif bir tanıtım yapacağım, katılmayan arkadaşlar da bilmeliler ki benim testlerimden aldığı puan bu. Hani herkesin dinlediği müzik zevki farklıdır diyenler var ben o kişileri hiç anlamıyorum; çünkü kaliteli kulaklık dediğin her şarkıda kaliteli olmalıdır. Daha önce uzun aylar kullanmış olduğum Airdots Pro kulaklık ile karşılaştırmalarını da yapacağım.
* Öncelikle kulaklığın en sevdiğim yanı ergonomisi oldu. Daha önce kullanmış olduğum Airdots Pro1 kulakiçi kulaklığa göre bu kulaklık kulağıma daha iyi oturdu ve düşme hissiyatı öbüründe varken bunda yoktu. Hatta kulağımda bu kulaklıkla bisiklet sürme deneyimine şahit oldum ve aşırı rüzgar olmadığı sürece düşme ihtimali aklıma bile gelmedi, Airdots Pro'dan bile daha hafif kulaklıkları olduğu için kulağınızda olduğunu unutuyorsunuz zaten.
* Tasarım olarak biraz uzun gibi gelmişti fotoğraf ve videolarında. Uzun olduğu için çok göze çarpar, yakışmaz ve zaten bu tarz kulaklıkları sevmeyen milletimizin gözüne batar diye düşünüyordum. Fakat gerçekte o kadar da uzun olmadığını ve olumsuz dikkat çekecek kadar uzun olmadığını fark ettim. Tasarım olarak düşündüğüm kadar göze batan bir yanı yok. Batar mı derseniz bu tarz kulaklara antipatisi olmadığı sürece kimsenin gözüne batmayacak bir tasarımı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, hatta saçınız uzunsa arasında kaybolabilir.

Gelelim ses kalitesine...
Ses kalitesi beni tatmin etmedi. Ortalamam 10 üzerinden 7 ise bu kulaklık 6 alır. Bu ses kalitesi konusunu kategorileştirerek anlatmak istiyorum:
* Kulaklığın bir avantajı olarak açıkça söyleyebilirim ki boğmayan bir sesi var. Buna örnek olarak baslı bir şarkı dinliyorsanız basları veremiyorsa bile sanki şarkı öyleymiş gibi bir his yaratma özelliği var ve basların eksikliğini fark etmenizi önlüyor. Bir şarkının yoğun baslı olduğunu bilmiyorsanız o şarkı dinlediğiniz şekildeymiş algısı yaratıyor ve daha çok bas olabileceği aklınıza gelmiyor. Yani seslerdeki kalitesizliği size yansıtmıyor.
* Baslara konu gelmişken, basları vermiyor değil veriyor, hatta birçok Bluetooth hoparlörden daha iyi veriyor. Bas konusunda vurguları vermeye çalışıyor ama yetersiz kalıyor. Vurgularda yetersiz kalmakla birlikte, gayet hissedilir şekilde veriyor ve baslardaki koyu sesi vermedeki başarısı, vurgulardaki azıcık eksikliğini absorbe ediyor. Yine de yoğun basın tadına varamıyorsunuz. Bununla birlikte koyu ve pes sesleri gayet başarılı bir şekilde veriyor, bu da baslardaki vurguları dengeliyor. Baslara puanım 4/10 olur, pes seslere puanım 8/10 .
* Tiz sesler konusunda benim test sınırımda kaldı. Hissedilmez derecede dinlediğiniz şarkıyı orijinalinden farklı bir şekilde veriyor. Yani 4/10 puan .
Baslar ve tiz sesler konusunda Airdots Pro kulaklığın gerisinde kalıyor, çünkü onun kalitesi gerçekten daha iyiydi. Yine de onun kulakiçi ve bunun normal bir kulaklık olduğunu hesaba katarsak bu karşılaştırma gözardı edilebilir mi bilemiyorum, bu kaliteyi Xiaomi'ye yakıştıramadım.
* Telefon konuşması mikrofon performansı konusunda; sesi gerçekten temiz veriyor, karşı taraf ne dediğinizi rahatlıkla anlıyor ve gürültü önleyici siz konuşurken iyi iş çıkarıyor. Bununla birlikte sesi karşı tarafa biraz az veriyor. Nasıl az dersek sanki hoparlörü açmışsınız ve sessiz bir yerde konuşuyormuş gibi bir ses veriyor. Hoparlörü açınca biraz uzakta olursanız karşı taraf sesin uzaktan geldiğini hisseder ya aynen öyle bir ses gidiyor karşıya. Tabi tane tane ve anlaşılır şekilde, gürültü önleyici etkisi ile birlikte. Anlaşılır olması önemli, çünkü birçok kulaklık sesi boğarak karşıya veriyor ve karşı taraf kulaklıkla konuştuğunuzu anlıyor, konuştuklarınızı da çoğu zaman ayırt etmekte zorlanıyor. Bu kulaklıkta karşı taraf ne dediğinizi rahatlıkla ayırt edebilir. Bunda karşı taraf kulaklıktan ziyade hoparlörle konuştuğunuzu düşünecek. Mikrofona puanım, diğer kulaklıklarla kıyaslayarak vereceğim şekilde 8.5/10 .
* Dışarıya sesi, kulakiçi olmadığı için vermesi normaldir, ama bunu yarı kulakiçi gibi düşünebilirsiniz, dışarıya ses vermesi konusunda birçok kulakiçi olmayan kulaklığa göre çok iyi. %70 seviyesi üzerinde ses verse de altında sesi dışarıya vermiyor. Kulakiçi olmadığını ve rakiplerini hesaba katarak puanım 7/10 .
* Airdots Pro kulaklıkta en sevmediğim dezavantaj, kulağı çok çabuk kirlendirmesiydi. Bunu da kulakiçi olması ile bağdaştırmıştım. Kulaklıklar kulaktaki bakterileri yüzde bilmem kaç oranında artırsalar da, Airdots Pro kulaklık bu konuda tam bir faciaydı ve her kullanımdan sonra kulağınızı temizleme ihtiyacı hissediyordunuz.
Bu Air 2 SE kulaklıkta bu durumu kulakiçi yapmayarak azaltmışlar; lakin önüne geçememişler. Sanırım yarı kulakiçi diye geçtiği için. Bu kulaklık da kullanımdan sonra aynı şekilde kulağınızı temizleme ihtiyacı doğuruyor. Yine de Airdots Pro kadar değil. Bu konuda Airdots Pro 3/10 ise, bu kulaklık 5/10 .
* Kulaklığın en önemli özelliği şarjı, 20 saat şarj ömrü ile rakiplerinin çok ötesinde. Şarj konusunda gönül rahatlığıyla kullanma ve şarjım bitecek mi düşüncesini akla bile getirmediği için şarja puanım 9.5/10 .
* Gecikme konusunda bütün Bluetooth kulaklıklarda yaşanan problem elbette bunda da var. Azaltılmış olması avantajı bir yana telefonunuzun Bluetooth sürümü 4.2 ise, 5.0 olan bu kulaklıkta YouTube'da video izlerken gecikme yaşamanız normal. Bluetooth 5.0'da bu durum daha az. Gecikme konusunda puanım 7/10 .
Yine de uzun yıllar yanımda taşıyacağım tam kablosuz bir kulaklık olsun diyorsanız, şarkıların kalitesi tam anlamıyla hiçbir kötü denebilecek yanı olmayan bir orta düzey olsun istiyorsanız, uzun şarj ve sürekli telefon konuşması yapacak bir kulaklık istiyorsanız, bu kulaklığı düşünebilirsiniz. Tabi içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda iyi bir kablolu kulaklığın 180₺ olduğu bu zamanda tam kablosuz bu kulaklığa Hepsiburada'nın 150₺ üzerine 30₺ indirim kampanyasından faydalanarak geçici indirimli fiyatı olan 250₺ üzerinden 220₺'ye satın aldım.
Şu anda da Hepsiburada'nın 25₺ indirim kampanyası mevcut, siz de kampanyayı kaçırmadan bu kulaklığı 225₺ civarına satın alabilirsiniz. 250₺'lik kulaklık mı dersek bana göre 250₺ verilmez. Ama 220₺ fiyatının hakkını veriyor diyebilirim.
Sorularınız ve yorumlarınız benim için önemlidir. Saygılarımla...

ÇOK UZUN BULUP OKUMAYANLAR İÇİN ÖZET GEÇİYORUM, ALMAYIN ARKADAŞLAR. HEPSiBURADA HİJYEN ADI ALTINDA KULAKLIK İADELERİNİ DE KABUL ETMİYOR. BU YüZDEN SEÇiMLERiNiZi DOĞRU YAPIN ALMAYIN
- lordare

Son düzenleme: