Netflix gay karakter engellenince ilk bölüm çekim sabahı Türk dizisini iptal etmiş!!

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Fatih Altaylı'nın yazısına göre Netflix'te yayınlanacak olan Türk dizisinde gay karakter için RTÜK tarafından yetkisi olmamasına rağmen karakterin çıkarılması istenmiş ve senaryodan gay karakter çıkarılmış. Bu kararın kararın Netflix, platformda yayınlanacak olan Türk dizisinin ilk bölümü için set kurulmuşken makyajlar yapılmışken diziyi iptal etmiş.
Yazının tamamı?

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Lol. ben para verip izliyorum kardeşim para verip almış olduğum bir şeye neden sen elini sürüyorsun? İster izlerim ister izlemem sonuçta parasını verip kiraliyosun...
Sen git TRT ye karış, atv, show'a karış. İster gay karakter izlerim ister lezbiyen ister trans. Parasını verdiğim zaman kabul ediyorum sonuçta. Kimsenin özgürlüğümü kısıtlamasına göz yumamam. Ha ben o tarz şeyler izlemiyorum bana hitap etmediği için fakat yarın bana hitap eden şeylere de karışacaklar........
Neyse
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şey gibi düşünün bi bakkal dükkanı alacaksın devlet gelip diyor ki sen bu dukkani alamazsın çünkü bu bakkalın içindeki bir kekin içinde üzümlü olanı var üzümlü kek yemek bu ülkede çok ayıp. Hadi lan ordan

Son düzenleme:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Zengin erkek, fakir kız sarhoş olduğunda kucaklasın odasına götürsün öpüp koklasın 2 bölüm sonra birlikte olsunlar.
Veya 3 5 serseri işçi kızını tecavüz etsin. Bunları görmüyorlar tv kanallarında. Şifreli kanal gibi bir şey bu netflix parayi veren istediğini izliyor.
Canı sıkılınca ağalarım saracak yer arıyor ?

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Yani hakikaten bu gibi dizilerin normal erkeği gay yapacağını veya bu tür bir ilişkiyi deneyeceğini nasıl düşünebiliyorlar. Böyle birşey aklına geliyorsa ya da nasıl olur acaba gibi o zaman sen biseksüelsin yani ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
dizilerde bişey yok ki rtükten arka sokaklar komediye döndü aylinin vurulma sahnesi rahmetli Bülent Kayabaş'ın makarasına çektiği vurulma sahnesine döndü...

babapuro

Asistan
Reaksiyon puanı
141
gerçekten bi film youtubeedan video hemen cinsel şeye bağlıyorlar ailemle film bile izleyemiyorum
galiba köpeğim hero filmlerini seyredeceğim

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Olur mu öyle şey ben geçen izlemek zorunda kaldım birisi bana silah zoruyla izletti içinde gay olan bir içerik mecbur izledikten sonra ben de gay oldum napayim...

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Olur mu öyle şey ben geçen izlemek zorunda kaldım birisi bana silah zoruyla izletti içinde gay olan bir içerik mecbur izledikten sonra ben de gay oldum napayim...
Cidden nasıl bir mantık bu?? üzülürdüm çekilseydi...

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
eşcinsel dizi karakterlerine duyulan kızgınlığın sebebinden bir önceki yazımda bahsetmiştim, biraz daha netleştireyim; iktidar Türk dizileri üzerinden dünyanın geri kalanına bir ideoloji yayıyor, tıpkı Hollywood’un yıllardır yaptığı gibi. Yunan televizyonunda insanlar saatlerce Diriliş Ertuğrul’u konuşuyorlar. Dünyanın en ünlü rap yıldızlarından biri, Muhteşem Yüzyıl izleyip “ben Hürremciyim” diyor. Doğal olarak, uluslararası pazara otomatikman erişimi olan Netflix’in kendi yaptığı “Türk dizileri” ile yaydıkları kültür ideolojisine zarar vermesini, algıyı değiştirmesini istemiyorlar.

Bir tv yorumcusunun bu konuyla ilgili yazısından alıntıladım. Bana çok mantıklı geldi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
rtük kısmen haklı ama düşüncelerini belirtmiş kasacak bişey yok yetki aşma yok...