Bloody G528C 7.1 Kullanıcı İncelemesi - TR'de İlk

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ben Windows 10 kullanıyorum, sürücüsü çalışmayacak anlaşılan.
Kulaklıkta boştayken çok hafif bir cızırtı sesi var. Sizde de var mı? Çok sorun edilecek kadar değil ama var. Kulaklığın tekerleğinden biraz kısınca geçiyor ses.
Bu arada kulaklığın duruşu güzel, rahat. Şu an için rahatsızlık vermiyor. Kulağı içine aldığı için ergonomik olarak sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Bende cızırtı sorunu yok sizde var ise ortama bir bakın manyetik bir eşya vs var mı yada modem telefon gibi onlardan da olabilir. Cızırtı sesini ben başka bir kulaklıkta alıyordum telefon falan vardı yanımda onları uzaklaştırınca kayboluyordu belki ondan olabilir. Yazılım windows 10'da çalışmıyor yani ben çalıştıramadım belki siz kurcalarsanız çalıştırabilirsiniz emin değilim. Kulaklık güzel şahsen ben bozulana kadar kullanırım hatta bozulursa içini açar tamir eder geri kullanırım tamir ettiğim halde çalışmazsa o zaman emekli ederim :)

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bilemiyorum ama şu an bir cızırtı yok, iyi görünüyor. Yardımların için teşekkürler. Kuzenim beğendi önemli olan o oldu benim için.
Bu 7.1 özelliği otomatik aktif olan bir şey mi? Ayrıca bir şey yapmak gerekiyor mu? Biz tak-çalıştır haricinde herhangi bir şey yapmadık şu an kulaklığa.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bilemiyorum ama şu an bir cızırtı yok, iyi görünüyor. Yardımların için teşekkürler. Kuzenim beğendi önemli olan o oldu benim için.
Bu 7.1 özelliği otomatik aktif olan bir şey mi? Ayrıca bir şey yapmak gerekiyor mu? Biz tak-çalıştır haricinde herhangi bir şey yapmadık şu an kulaklığa.

Hocam valla 7.1 yazılım ile açılıyor diye biliyorum Windows 7'de iken yazılımdan açıyordum ses efsane oluyor ama Windows 10'da kendi ayarlarından şu ayarı yaptım aynı işlevi görüyor.

2020-06-26_10-20-13.jpg

Bir de mikrofon ayarlarına gelip işaretlediğim yerde ki tiki kaldırın. Konuşurken arkadan gelen sesleri falan kapatıyor.

2020-06-26_10-20-51.jpg

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu ayarları nereden görüntüleyebiliriz? Ben bir türlü bulamadım...

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çok teşekkürler. Mikrofondaki AGC tikini kaldırdım ancak hoparlör alanında sizin attığınız ss ile ben de çıkan ekran tamamen farklı. Ben de durum bu, o yüzden çözemedim.

2020-06-30.png

Yazılım alanında Win10 desteklenmemesi çok büyük eksiklik.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Çok teşekkürler. Mikrofondaki AGC tikini kaldırdım ancak hoparlör alanında sizin attığınız ss ile ben de çıkan ekran tamamen farklı. Ben de durum bu, o yüzden çözemedim.

Ekli dosyayı görüntüle 106843

Yazılım alanında Win10 desteklenmemesi çok büyük eksiklik.

Bilemiyorum valla hocam bende hem hoparlör hem de bu kulaklık bağlı ikisi arasında geçiş yapıyorum rahatça sizde neden çıkmıyor fikrim yok. Evet Windows 10'da yazılımı olmaması büyük bir eksik belki sürücü verirler bilemiyorum.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Düşünen arkadaşlar için Windows 10'da uygulaması çalışıyor, yani yazılım desteği var. Bilginize.
Verilen linkten indirdikten sonra fotoğrafları verilen uygulamayı kullanabiliyorsunuz. 7.1 özelliği kapalı idi. Bu sayede açtık, sorun yok.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Düşünen arkadaşlar için Windows 10'da uygulaması çalışıyor, yani yazılım desteği var. Bilginize.
Verilen linkten indirdikten sonra fotoğrafları verilen uygulamayı kullanabiliyorsunuz. 7.1 özelliği kapalı idi. Bu sayede açtık, sorun yok.

Ben çalıştıramadım yazılımı siz nasıl yaptınız?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben çalıştıramadım yazılımı siz nasıl yaptınız?
Ekstra bir şey yapmadım aslında. Rar dosyasının içinde Win7, Win8 ve Win 10 adında 3 ayrı dosya var. Rardan çıkardıktan sonra Windows 10 klasörünün içindeki setuptan kurulumu yaptım, çalıştı. Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlattırıyor ve daha sonra Xear Audio Center uygulamasından ayarları yapılıyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ekstra bir şey yapmadım aslında. Rar dosyasının içinde Win7, Win8 ve Win 10 adında 3 ayrı dosya var. Rardan çıkardıktan sonra Windows 10 klasörünün içindeki setuptan kurulumu yaptım, çalıştı. Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlattırıyor ve daha sonra Xear Audio Center uygulamasından ayarları yapılıyor.

Bende Win10 klasörü yok sadece 7,8 ve xp var. Sabahtan beri kuramadım sinir oldum. Veridğim linkten mi indirdiniz siz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit: Hocam güncellemişler sürücüleri ben bu konuyu açtığım da verdiğim linkteki sürücü ile bunun alakası yok değiştirmişler hep demek ki update gelmiş. Aynı verdiğim linkten indirdim eski indirdiğim ile karşılaştırdım boyut farkı da var. Hemen kurayım.

Son düzenleme:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Evet update gelmiş öyleyse dediğiniz gibi. Gayet güzel oldu.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hocam ben sürücüyü kurduktan sonra seslerde boğukluk ve patlama yaşıyorum heleki sesi full yapınca patlayacak gibi oluyor sizde de oluyor mu bu durum?
Hayır ben de yok. Ben sadece 7.1 etkinleştirdim. Başka ayara dokunmadım bu arada.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hayır ben de yok. Ben sadece 7.1 etkinleştirdim. Başka ayara dokunmadım bu arada.

Ben de sürücü kurulunca başladı sıfırlayıp sadece 7.1 etkinleştiriyim bakalım.

Yok olmuyor patlak veriyor sesi full açamıyorum sürücüyü sileyim bir bakalım

Sürücüyü silince düzeldi hocam siz de olmuyor değil mi? Sürücü ile kullanmak istiyorum ama sesi çok patlatıyor.

Son düzenleme:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Olmuyor ben de. Bilemedim açıkçası. Ben ekstra bir ayar yapmadım dediğim gibi. 7.1 özelliğini dışarıdan açabiliyorsanız sürücüyü kullanmanıza çok gerek yok zaten bence.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Olmuyor ben de. Bilemedim açıkçası. Ben ekstra bir ayar yapmadım dediğim gibi. 7.1 özelliğini dışarıdan açabiliyorsanız sürücüyü kullanmanıza çok gerek yok zaten bence.

Hocam oyunda değil de müzik açınca çok oluyor aimp kullanıyorum sesi 100 yapınca patlak hoparlör gibi veriyor sesi oyunlarda rastlamadım hiç. Ets2 de tır sesleri çok çoğalmış sürücü kurunca motor sesinden çok rahatsız oldum açıkçası.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Programı rampage sn rw1 ile aynı. Maşallah rampage önceden çalmış ???
Hayırlı olsun güle güle kullanın ?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hocam oyunda değil de müzik açınca çok oluyor aimp kullanıyorum sesi 100 yapınca patlak hoparlör gibi veriyor sesi oyunlarda rastlamadım hiç. Ets2 de tır sesleri çok çoğalmış sürücü kurunca motor sesinden çok rahatsız oldum açıkçası.
Yani bilemiyorum. Siz ekstra birkaç ayar daha göstermiştiniz bana, belki onlar etkiliyor olabilir. Müziği spotifydan dinlerim ben, ses gayet temiz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Yani bilemiyorum. Siz ekstra birkaç ayar daha göstermiştiniz bana, belki onlar etkiliyor olabilir. Müziği spotifydan dinlerim ben, ses gayet temiz.

Sildim yeniden kurdum sadece 7.1 açtım ve şuan çözümü buldum gibi. Müzik dinlediğim aimp programın da oluyor sadece sanırım programın ses ayarları falan farklı aynı müzikleri mpc ve groove müzik ile açtım en son seste hiç bir sorun yaşamadım oyunlarda da iyi demek ki tek sorun aimp programındaymış.

bartholomew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam mikrofonda ENC (sanal gürültü engelleme) dedikleri zımbırtıyı kapatmanın bir yolu var mıdır acaba ?

BigBangZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar, şuan bu kulaklığı almayı düşünüyorum. Kulaklığın herşeyi hoşuma gitti fakat mikrofonunun kötü olduğunu söylüyorlar. FiveM tarzı oyunlar oynadığım için Mikrofon benim için önemli, mikrofonu nasıl sizce? Ufak bir ses kaydı atma şansınız var mı?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Selamlar, şuan bu kulaklığı almayı düşünüyorum. Kulaklığın herşeyi hoşuma gitti fakat mikrofonunun kötü olduğunu söylüyorlar. FiveM tarzı oyunlar oynadığım için Mikrofon benim için önemli, mikrofonu nasıl sizce? Ufak bir ses kaydı atma şansınız var mı?

Mikrofonu güzel kötü diyen ya hiç kullanmamış olanlar yada pahalı ürünler kullanıp ucuz ürünleri karalayan tiplerdir emin ol. Orta sınıf iş görecek bir kulaklık emin ol kalitesi falan güzel bende genelde online oyunlarda açıyorum mikrofonu arkadaşlarım sesimin çok net ve kaliteli geldiğini söylüyorlar. Kendim de ses kayıt yaptım hoparlörden açtım gayet net kaydediyor. Bir de bunun yazılımı var oradan da 3-5 ayar çekiyorsun daha da kaliteli oluyor. Ben memnunum şahsen. Rampage yada james eşek alacağına bunu al daha iyi. Sonuçta yılların markası A4Tech'in ürünü.

BigBangZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mikrofonu güzel kötü diyen ya hiç kullanmamış olanlar yada pahalı ürünler kullanıp ucuz ürünleri karalayan tiplerdir emin ol. Orta sınıf iş görecek bir kulaklık emin ol kalitesi falan güzel bende genelde online oyunlarda açıyorum mikrofonu arkadaşlarım sesimin çok net ve kaliteli geldiğini söylüyorlar. Kendim de ses kayıt yaptım hoparlörden açtım gayet net kaydediyor. Bir de bunun yazılımı var oradan da 3-5 ayar çekiyorsun daha da kaliteli oluyor. Ben memnunum şahsen. Rampage yada james eşek alacağına bunu al daha iyi. Sonuçta yılların markası A4Tech'in ürünü.
İşte merak ettiğim mikrofon kalitesi sadece, buraya ufak bir kesit atabilir misiniz? Merak ediyorum da kalitesini. İnternetten baktım sadece ruslarda da çok garip çıkıyor ses.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
İşte merak ettiğim mikrofon kalitesi sadece, buraya ufak bir kesit atabilir misiniz? Merak ediyorum da kalitesini. İnternetten baktım sadece ruslarda da çok garip çıkıyor ses.

Şuan müsait değilim işin doğrusu. Kalitesi güzel zaten memnun kalmazsanız bile 14 gün için de geri iade edebilirsiniz.

BigBangZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şuan müsait değilim işin doğrusu. Kalitesi güzel zaten memnun kalmazsanız bile 14 gün için de geri iade edebilirsiniz.
Tamamdır, müsait olduğunuz bir vakit içersinde atabilirseniz çok sevinirim. A101'de şuan 239 TL'ye satılıyor almayı düşünüyorum.