Laptop hızlandırma

Bu konuyu okuyanlar

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Laptop umu hızlandırmak için bir sürü ayar yaptım biraz hızlandı ama az bilinen çok fps arttıran bii şey yazabilirmisiniz roblox da bile kasıyor

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Harddiskte boş yer varsa sanal bellek ile bir miktar hızlandırabilirsin. İnternette sanal bellek ayarlama ya da virtual memory ayarlama dersen bilgilendirmeler çıkacaktır. Onun haricinde paran varsa mevcut hddyi ssd ile değiştirmeni ve ekstra ram almanı önerebilirim.

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Harddiskte boş yer varsa sanal bellek ile bir miktar hızlandırabilirsin. İnternette sanal bellek ayarlama ya da virtual memory ayarlama dersen bilgilendirmeler çıkacaktır. Onun haricinde paran varsa mevcut hddyi ssd ile değiştirmeni ve ekstra ram almanı önerebilirim.
teşekkürler laptop depolaması 60 gb boş alan 22 gb var :/

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
ssd fps arttırmaz
Fps arttırsın diye demedim zaten katı hal sürücüsü olduğu için virtual memory ayarlarsa hddye göre hızlı olacağından ve bu sırada ram gibi davranacağından bunu dedim. Zira virtual memory ile birkaç fps kazanmak mümkün. Üzerine bir de normal ram alırsa daha iyi olur.

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
İşlemci İntel(R) Pentium(R) CPU N4200 @ 1.10GHz 1.10GHz ekran kartı İntel(R) HD Graphics
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasmaması gereken oyunda bile kasıyor ama need for speed most wanted da kasmıyor onu anlamadım :D maşallah

60 gb çok yetersiz günümüz işletim sistemleri için...
öyle gerçekten

babapuro

Asistan
Reaksiyon puanı
141
dostum 2 yöntem var pc parçalarıyla oynayacan yada pc i parçlarının içindeki mekanikle

windwostuşu +r yap temp %temp% ve prefetch yap ve hepsini sil (geri dönüşüm kutusundanda) şimdi

arama kısmına disk temizleme yaz
1594799758176.png
böyle ekrandan bütün tikleri seç sonra sistem dosyalarını temizlemeye bas

cmd yi yönetici olarak çalıştır ve bu kodları yaz

chkdsk /r /f

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

cipher/w:c

ipconfig /flushdns
bu kodlar bi işlemden geçecek bazı kodlar olmayacak bazıları 2-3 dk ........ böyle kalcak sonra % işaretleri çıkcak bekle ve sabırlı ol bekle bütün bu kodlar 20 dk sürer bittiğinde pcyi yeniden başlat

bu bilgisayara sağ tık > özellikler
1594799483503.png
bu ekranda yanda gelişmiş sistem ayarlarını aç
1594799539566.png
bu ekrandadabelirtiğim yere tıkla

1594799581207.png
ve bunları yap eğer olmadıysa söyle kardeşim her zmana burdayız :p :D

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
dostum 2 yöntem var pc parçalarıyla oynayacan yada pc i parçlarının içindeki mekanikle

windwostuşu +r yap temp %temp% ve prefetch yap ve hepsini sil (geri dönüşüm kutusundanda) şimdi

arama kısmına disk temizleme yaz Ekli dosyayı görüntüle 108431 böyle ekrandan bütün tikleri seç sonra sistem dosyalarını temizlemeye bas

cmd yi yönetici olarak çalıştır ve bu kodları yaz

chkdsk /r /f

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

cipher/w:c

ipconfig /flushdns
bu kodlar bi işlemden geçecek bazı kodlar olmayacak bazıları 2-3 dk ........ böyle kalcak sonra % işaretleri çıkcak bekle ve sabırlı ol bekle bütün bu kodlar 20 dk sürer bittiğinde pcyi yeniden başlat

bu bilgisayara sağ tık > özellikler
Ekli dosyayı görüntüle 108428 bu ekranda yanda gelişmiş sistem ayarlarını aç
Ekli dosyayı görüntüle 108429bu ekrandadabelirtiğim yere tıkla

Ekli dosyayı görüntüle 108430 ve bunları yap eğer olmadıysa söyle kardeşim her zmana burdayız :p :D
adamsın yaa sağol temp %temp% prefetch biliyordum ama sağol adamın dibisin

yapıyorum şu anda