iPhone 12 çıkışı ertelenecek mi?

Bu konuyu okuyanlar

NDenizY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pandemiden dolayı ertelenmesi beklenen ıphone 12 hakkında belirsizlik devam ediyor. Ertelenecek mi yoksa her yıl olduğu gibi Eylülde tanıtılcak mı?

Reaksiyon puanı
6,381
Ertelense de ertelenmese de 12 için çok da büyük beklentilere girmeyin. Herkesin anlattığı o 120Hz, sert kenarlar, bidicik çentik falan pek de olabilirliği olan şeyler gibi durmuyor. Ayrıca çok büyük ihtimalle ertelenecek. Apple'ın ağzı olan insanlara göre "Apple her hangi bir sorun olmaması için geç çıkartır".

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Ertelense de ertelenmese de 12 için çok da büyük beklentilere girmeyin. Herkesin anlattığı o 120Hz, sert kenarlar, bidicik çentik falan pek de olabilirliği olan şeyler gibi durmuyor. Ayrıca çok büyük ihtimalle ertelenecek. Apple'ın ağzı olan insanlara göre "Apple her hangi bir sorun olmaması için geç çıkartır".
Bi yandan ios 14 bi yandan iphone 12 bi yandan macbook guncellemeleri. Apple hangisiyle ugrassin?

Reaksiyon puanı
8,008
Lansmanın erteleme yapılacağını zannetmiyorum. Lansman online yapılır ama satışa çıkış tarihi ertelenebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi yandan ios 14 bi yandan iphone 12 bi yandan macbook guncellemeleri. Apple hangisiyle ugrassin?
Her sene Haziran ayında yeni iOS sürümü ve Eylül ayında yeni iPhone tanıtılıyordu. Eğer bu işi yapamayacaklarsa hiç bulaşmazlardı bence.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Apple 120 Hz ı mutlaka koymalı,eğer koymazsa ciddi derecede tepki alır.Android cihazlar 90-120 Hz sayesinde Apple cihazlardan daha akıcı çalışıyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Sıkı çalışırlarsa Apple mühendisleri sağlam mühendisler. Yaptıkları şeyi çok sağlam yaparlar erken yapsalar bile. Yani yetişirler.

Apple 120 Hz ı mutlaka koymalı,eğer koymazsa ciddi derecede tepki alır.Android cihazlar 90-120 Hz sayesinde Apple cihazlardan daha akıcı çalışıyor.
Be hiç de zannetmiyorum. Tabi bunun bir nedeni var. 120Hz yüzünden bazı şeyler daha kötü oluyor falan filan ama gerçekçi tek neden Apple karı.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Sıkı çalışırlarsa Apple mühendisleri sağlam mühendisler. Yaptıkları şeyi çok sağlam yaparlar erken yapsalar bile. Yani yetişirler.

Be hiç de zannetmiyorum. Tabi bunun bir nedeni var. 120Hz yüzünden bazı şeyler daha kötü oluyor falan filan ama gerçekçi tek neden Apple karı.
Androidler mobil ssd teknolojisine gecicek apple hala 60hz de. Hep geriden geliyor fakat islemci konusundada fark atiyor.

Reaksiyon puanı
8,008
Evet ama ek ozelliklerde ekran veya kucuk detaylar vb. 5200luk telefon nasil ips ekrn kullanir
IPS ekran kötü mü? Yıllardan beri Apple IPS ekran kullanıyor ve kullananlar sıkıntı yok diyor ama her sene olduğu gibi bu sene de cihazı kullanmayanlar IPS ekran ne ya gibi ifade kullanıyor. Tamam Amoled ekran kadar iyi değil fakat IPS çöpe atılacak bir ekran değil.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
IPS ekran kötü mü? Yıllardan beri Apple IPS ekran kullanıyor ve kullananlar sıkıntı yok diyor ama her sene olduğu gibi bu sene de cihazı kullanmayanlar IPS ekran ne ya gibi ifade kullanıyor. Tamam Amoled ekran kadar iyi değil fakat IPS çöpe atılacak bir ekran değil.
İps ekrandan nefret ediyorum. Basimi agritiyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Değil zaten. Ve se 2020'nin de LCD ekran kullanması gayet normal aslında. Çünkü 400 dolar zaten.

Reaksiyon puanı
8,008
İps ekrandan nefret ediyorum. Basimi agritiyor.
Nasıl yani? Ana telefonum IPS ekranlı fakat bazı işler için kardeşimin telefonunu alıyorum ekranı amoled ve günlük kullanımda hiç bir fark görmüyorum. Detaylı bakarsak elbette farklar ortaya çıkar ancak yan yana aynı sayfaya açıp baktığımda aman aman bir fark yok. Ayrıca IPS ekranın baş ağrıttığını sizden duyuyorum.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Pandemiden dolayı ertelenmesi beklenen ıphone 12 hakkında belirsizlik devam ediyor. Ertelenecek mi yoksa her yıl olduğu gibi Eylülde tanıtılcak mı?
Ertelenebilir fakat ertelenmeye de bilir. Apple'ın ne yapacağı belli olmaz :D

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Nasıl yani? Ana telefonum IPS ekranlı fakat bazı işler için kardeşimin telefonunu alıyorum ekranı amoled ve günlük kullanımda hiç bir fark görmüyorum. Detaylı bakarsak elbette farklar ortaya çıkar ancak yan yana aynı sayfaya açıp baktığımda aman aman bir fark yok. Ayrıca IPS ekranın baş ağrıttığını sizden duyuyorum.
Redmi note 8 (ana telefonum) ve lenovo tab 3 essential nasil agritiyor basimi bi gorsen.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İps ekran konusunda sana katılıyorum.İps ekran kalite olarak kötü değil ama şöyle bir durum var büyük ekranda(5,5 inç ve üzeri) ips kullanılacaksa çözünürlük en az full HD olmalı.Annemde İphone 8 var.Hd ips ekran,ekran küçük olduğu için gayet güzel gözüküyor ama 6 inç bir cihazda HD IPS olduğu zaman bu insanlara batıyor çünkü dikkatli bakıldığında iyi bir kalite sunmadığını anlıyorsun.İps paneli bende seviyorum ama büyük ips panelde bana göre çözünürlük full HD in altında olmamalı.

Reaksiyon puanı
8,008
Redmi note 8 (ana telefonum) ve lenovo tab 3 essential nasil agritiyor basimi bi gorsen.
Redmi serisinin ve Lenovonun kullandığı IPS ekran ile Apple'ın kullandığı IPS ekran bir değil. Apple şu an amiral gemisi cihazlara IPS koyan tek firma bildiğim kadarıyla ve ekranları gerçekten kaliteli. iPhone 7 , 8 , SE gerçekten başarılı bir ekrana sahip.

İps ekran konusunda sana katılıyorum.İps ekran kalite olarak kötü değil ama şöyle bir durum var büyük ekranda(5,5 inç ve üzeri) ips kullanılacaksa çözünürlük en az full HD olmalı.Annemde İphone 8 var.Hd ips ekran,ekran küçük olduğu için gayet güzel gözüküyor ama 6 inç bir cihazda HD IPS olduğu zaman bu insanlara batıyor çünkü dikkatli bakıldığında iyi bir kalite sunmadığını anlıyorsun.İps paneli bende seviyorum ama büyük ips panelde bana göre çözünürlük full HD in altında olmamalı.
Aynen öyle. XR ve 11 FHD veya FHD+ çözünürlüğe sahip IPS ekrana sahip olsaydı çok daha iyi olurdu.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Bu yıl büyük ihtimal tasarım değişicek , tasarım değiştiği yıllarda büyük sorunlar yaşadı apple.Örneğin: iphone 5 çıktığında modem sorunu, 5sde çözüldü,6da kasa yamulması ,6s de çözüldü bu yılda tasarım değişiyor ve umarım bir sorun olmaz .Alacaklara tavsiyemde hemen çıktıktan sonra almamaları. Bence geç çıkarsa apple tasarım geçişinde bir hatayla karşılaşmamak istemesinden de olabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ertlenemesi için herhangi bir neden yok ki.
Zaten Apple online lansman işini çok iyi becermiş. Milyonlar bekliyor, Tim'cim yapmaz öyle şey.

ystipi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
erteleme olmaz, satışı gecikebilir 1 ay falan nitekim SE 2020 modeli de hala satışlarında stok sorunu olabiliyor covid19'dan dolayı.