Açık açık tartışalım, İçerik Ekibi adaletli mi yoksa aşırı mı taraflı (!)?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Şu konu bir ay açık kalsın yeter bana, inanıyorum ki daha güzel ve tam isabet yorumlarca desteklenecektir ve destekleyeceğimdir.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Sizin yaşınız kaç , yanlış anlama insanları yaş üzerinden diğerleri gibi kesinlikle eleştirmek istemem.

Ama böyle bir konu açınca'da yaşınız merağım oldu gerçekten

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Değerli editör arkadaşım efenim; efendim karşılığı olarak ve yine hanımefendi ise hanfendi olarak yazılabilmektedir. Bunun yanlış bir tarafı yoktur.

Yanlış bir tarafı yoktur? TDK'da arat bakalım "hanfendi" sözcüğünde sonuç çıkıyor mu?

Bak gördün mü kendi eleştirdiğin noktaya kendin geldin. Kimse seni yanlış yazdığın için, yazım kuralına uymadığın için, üstüne üstlük yaptığın yanlışı doğruymuş gibi aksettirmeye çalışmaya devam ettiğin için yargılamadı. Çoğu kişi bu konuyu da okudu ancak yazmadı neden? Çünkü o kişi sözlüğe hakim olan biri olsa da, yazmak istemedi, zorunda da değil.

Dolayısıyla her din ve siyaset konusuna yorum yazmak ya da konuyu açanı eleştirmek zorunda değilsin, kimse değil. Kal sağlıcakla, bu arada yorulma ben TDK sonucunu ekliyorum:

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    54.8 KB · Görüntüleme: 137

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Beni hiç bir konuda ciddiye alamıyorsun ama her konu da peşimden geliyorsun bana yazıp duruyorsun , nasıl olacak bu işler :) bak şimdiye kadar hiç bir konuda sana alıntı veya etiket yapmadım , forumda senin varlığını bile bilmiyorum ben , her konuda sen cevap yazıyorsun bana , ama ciddiye alamıyormuşsun , çok sevindim buna :joycat:

Parazit git lise sınavlarına çalış dostum benim , biliyoruz yaş seviyeni.. hadi bakalım hayatında bol şanslar , benim lafları çalıp durma ayrıca kendin ol okey , belki ileride büyük bir adam olursun
Teknoloji forumunda siyasetten başka hiç bir şey yapmıyorsun gelmiş bana ileride adam olmaktan falan bahsediyorsun, yine yapıyorsun şakalarını aferin böyle ol keyfimiz yerine gelsin ?

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Didem ile Dilara'da görüşerini açıklayamaz mı? İçerik ekiplerinden olmaları, düzgün bir konuşma ortamında görüşlerini dile getirmelerine engel mi? Ben bu zamana kadar Didem ile Dilara'nın abartı bir yorum yaptığını görmedim açıkçası. Ayrıca bu konular belli bir kesime hizmet etmiyor ki, konu içerisinde her görüşten insan kendi düşüncelerini dile getiriyor. Yok stajyermiş yok mezun değilmiş geçelim bence bu ayakları. Akıl yaşta değil baştadır diye boşuna dememiş atalarımız. Bir konuda hakkında yeterli donanıma sahip olmak için illa diploma gerekmiyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yanlış bir tarafı yoktur? TDK'da arat bakalım "hanfendi" sözcüğünde sonuç çıkıyor mu?

Bak gördün mü kendi eleştirdiğin noktaya kendin geldin. Kimse seni yanlış yazdığın için, yazım kuralına uymadığın için, üstüne üstlük yaptığın yanlışı doğruymuş gibi aksettirmeye çalışmaya devam ettiğin için yargılamadı. Çoğu kişi bu konuyu da okudu ancak yazmadı neden? Çünkü o kişi sözlüğe hakim olan biri olsa da, yazmak istemedi, zorunda da değil.

Dolayısıyla her din ve siyaset konusuna yorum yazmak ya da konuyu açanı eleştirmek zorunda değilsin, kimse değil. Kal sağlıcakla, bu arada yorulma ben TDK sonucunu ekliyorum:
Efenim ve hanfendi sözcükleri daha çok eskiden gelen bir kabulun ifadeleri idi şimdi belki katı bir Türkçeleştirme söz konusu olabilir genel sözlükte ama bilgi dağarcığımızda ve kültürel arşivimizde hep kullandığımız bir sesleniştir.

Mesela Muhammet ismi Türkçe cümlelerde sonu t ile bitirilmeye yönlendirilirken, çoğu arapça veya farsça bilgisi nedeniyle eski usul yazmayı adet edinen ve seven fikir aydınlarınca sonu "d" ile yazılır ve neşriyata o şekilde servis edilir. Çoğu roman ve yazılı kaynakta da benim yazdığım şekliyle sözcükler yer alabilmektedir. Bu durum edebiyatımızın zenginliğinden kaynaklıdır.

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Yani ne denir ki konu bile açmışsın... SDN'de stajyeriz, okulumuza devam ediyoruz. Siyâset'in özgürce konuşulduğu bir ortam forum, kategori de bile yazıyor :) Çoğu kişi siyaset konusu açıyor neden bizimkiler göze batıyor. Üstüne taraflı yorum bile katmıyoruz. Olayların buraya kadar gelmesi çok komik inan hayret ettim. Ofise sürekli gidiyoruz ve Hakkı Bey'le forum hakkında iletişim halindeyiz. Bir sıkıntı yok yani bu kadar dert edinmen üzdü. Daha önemli şeyler olmalı hayatta. Konu hoşuna gitmiyorsa cevap verme, ilgilenme bu kadar uğraşa değer mi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sevgili @Yiğit Can Polat teşekkürler ?❤

Görkemmmmm kralsın ❤ çok sağ ol
Taraflı yorumumu yapmıyorsunuz her açılan konuya bal gibide taraflı bir şekilde yorum yapıp sag görüşlü insanların rencide edici ve onları tahri edici mesajlar atıyorsunuz sizin tepki çekmenizin nedenide içerik ekibi olmanız yani bizzat sdn yi temsil ediyorsunuz fakat ısrarla tarafsiziz diyorsunuz okuma yazma öğrenen yeni çocuk bile sizin hangi tafta olduğunuzu anlar

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Teknoloji forumunda siyasetten başka hiç bir şey yapmıyorsun gelmiş bana ileride adam olmaktan falan bahsediyorsun, yine yapıyorsun şakalarını aferin böyle ol keyfimiz yerine gelsin ?
Tek işi gücü forumda ikilik çıkartmak tartışma ortamı yaratmak olan bir kişi. Kendisine cevap verildiğinde tartışma çıkartmaktan zevk alıyor.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bazıları taraflı.
Zaten tarafsız olan yok ki. Bu ikili içerik ekibinin adını "Siyaset haber ekibi" yapmak daha mantıklı olurdu, asıl konu bu ama nerelere geldik... Ben @Hakkı Alkan abinin bu olaya el atmasını istiyorum, uygun görürse inceler gereğini yapar.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Tüm konularımı takip ettiğinden eminmisin acaba , ben emin değilim de :tongueclosed: olmuyor işte , başka şeylerle gelin artık pleaseee

@Alping03xs

Aynen bu konuyu da ben açtım zaten , tüm tartışmaları da ben başlattım... bak buna benzer bir cümle ben kurmuştum yukarı da . Neyse sizin gibi insanlara gerçekten acıyorum , tüm samimiyetim ile bunu söylüyorum bak

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Tüm konularımı takip ettiğinden eminmisin acaba , ben emin değilim de :tongueclosed: olmuyor işte , başka şeylerle gelin artık pleaseee
Donanımsal ve yazılımsal problem içeren konuların bir tanesinde bile seni görmedim, tek işin gereksiz haberler paylaşıp forumda tartışma oluşturmak aradan mesaj kasmak bir de ikili içerik ekibinin konularına yapışmak kıvırma şimdi.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Donanımsal ve yazılımsal problem içeren konuların bir tanesinde bile seni görmedim, tek işin gereksiz haberler paylaşıp forumda tartışma oluşturmak aradan mesaj kasmak bir de ikili içerik ekibinin konularına yapışmak kıvırma şimdi.

Konu şimdi donanımsal ve yazılımsala mı geldi ?

Donanımsal ve yazılımsal sorunlar benim ilgimi çekmiyor , istersen her kategori'de bir konu açayım ne dersin buna ?

Azcık büyütün kendinizi bence

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569

@Alping03xs

Aynen bu konuyu da ben açtım zaten , tüm tartışmaları da ben başlattım... bak buna benzer bir cümle ben kurmuştum yukarı da . Neyse sizin gibi insanlara gerçekten acıyorum , tüm samimiyetim ile bunu söylüyorum bak
İstersen tartışma başlatılan konularının listesini bir görelim ? Benim bu forumda senin gibi tartışma çıkaracak bir konu açtığımı bir kişi bile görmemiştir. Sadece insanların problemlerine elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum sen ise insanları probleme sürüklemeye çalışan bir ''şey''sin.
ZAVALLILARA ACINIR. O yüzden kendine acımaya başla. Belki zihnen bir hareketlenme yaşarsın :)

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Zaten tarafsız olan yok ki. Bu ikili içerik ekibinin adını "Siyaset haber ekibi" yapmak daha mantıklı olurdu, asıl konu bu ama nerelere geldik... Ben @Hakkı Alkan abinin bu olaya el atmasını istiyorum, uygun görürse inceler gereğini yapar.
TÜRKİYE'DE YAŞIYORUZ GÜNDEM ÇOĞUNLUKLA SİYASET BU YÜZDEN SİYASET İLE İLGİLİ KONULAR AÇMAMIZ ÇOK NORMAL artık büyük büyük yazdım belki böyle anlarsınız

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682

Donanımsal ve yazılımsal sorunlar benim ilgimi çekmiyor , istersen her kategori'de bir konu açayım ne dersin buna ?

Yine işine gelen tarafı anlamışsın, şaşırtmıyorsun güzel.

İnanın bu tarz yarışlar yapacak kadar küçük düşünmüyorum... böyle düşünmeniz garip geldi çocuk değiliz :)
Cidden buna mı takıldın? ?

Her neyse benim söyleyeceklerim buraya kadar, bu konu hakkında Hakkı abiden bir haber bekliyor olacağım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çakal falan bu tarz kelimeler sınırı aşmak oluyor bence. Saygılı olalım lütfen
Çakal; kurnaz ve hatta bazen sinsi derecede saldırı planları yapan kişiler için söylenir yani nasıl sınırı aşmış olabildim ki anlayamadım?

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569

Konunun donanımsal yazılımsal ile bir alakası yok , mesele senin insanların arasında tartışma çıkartacak konular açman ve BASİT DÜŞÜNCE YAPINA göre yargılamaya çalışman.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Her neyse benim söyleyeceklerim buraya kadar, bu konu hakkında Hakkı abiden bir haber bekliyor olacağım.

oooo şimdi 1000-1 biz öndeyiz , benim babam senin babanı döver

hahaha laflara bak

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343

Senin takıldıklarının yanında bu ne ki... ?

hahaha laflara bak
Deliriyorum ??

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Şu konu bir ay açık kalsın yeter bana, inanıyorum ki daha güzel ve tam isabet yorumlarca desteklenecektir ve destekleyeceğimdir.
Ne yani konuyu açıyorsun ama doğru düzgün savunma yapamıyorsun başkalarının yardımlarını mı bekliyorsun?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682

hahaha laflara bak
O 999 sayısının "Siyaset içerikli konu olduğunu" 1 rakamının ise "Siyaset içerikli olmayan konu olduğunu" anlamıyorsan neden bana yazıyorsun kardeşim?

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...